Дослідники розробили камеру розміром, як вістря голки

kamera

Дослідники з Прінстонського та Вашингтонського університетів розробили систему запису розміром з зерно солі. Він побудований на так званій мета-поверхні з 1,6 мільйонами циліндричних стовпів і може працювати як датчик камери.

Кожен полюс виконує роль оптичної антени, отримує світло, утворюючи оптичний хвильовий фронт, а потім завдяки алгоритмам штучного інтелекту виходить повнокольорове зображення високої якості.

Традиційні камери використовують складні пластикові та скляні лінзи, які згинають світло до датчика, який надсилає сигнали в електронному вигляді. Нове рішення спирається на мета-поверхню, яка, коротше кажучи, являє собою тонку плівку з окремими мініатюрними елементами, розробленими для заломлення світла в будь-якому бажаному напрямку, йдеться у дослідженні.

kamera2

.

Інновація полягає в тому, щоб отримати правильний дизайн трубки та розробити правильний алгоритм обробки сигналу, який може створювати реальне зображення. Це дозволило камері робити повнокольорове фото замість того, щоб діяти як лазер, створюючи розмиті, спотворені зображення з обмеженим полем зору.

Основне застосування цього нового типу камер — насамперед медичне — роботи зможуть виконувати малоінвазивну ендоскопію для діагностики та лікування захворювань.

Схожі записи