Створено сервіс для розпізнавання фейкових фото

Створено сервіс для розпізнавання фейкових фото

fot.jpg (10.74 Kb)

Компанія Jigsaw, що належить холдингу Alphabet, розробила безкоштовний інструмент під назвою Assembler, який призначений для визначення автентичності фотографій і виявлення слідів редагування в них.

Як заявляють автори, цей інструмент здатний виявляти не тільки злиття фотографій або копіювання об'єктів, а й діпфейки, створені за допомогою нейромереж. У компанії стверджують, що вже перевірили його роботу за допомогою десятків новинних організацій з усього світу.

Також читайте: Розроблено україномовний додаток із онлайн-результатами матчів у 30 видах спорту

Насамперед цей сервіс призначений для того, щоб допомогти визначити справжність фото новинним агентствам. Зокрема, репортери можуть відправити фотографію в сервіс, який за допомогою семи датчиків визначить, чи не піддавалася вона обробці.

Якщо фотографія була відредагована, наприклад, об’єднана з двох чи якийсь об'єкт з неї видалений, залишаються сліди. Assembler вивчає зображення і знаходить такі сліди редагування. П'ять з семи детекторів інструменту були розроблені вченими з Каліфорнійського університету в Берклі, Університету Меріленд і Неаполітанського університету.

Також читайте: YouTube вводить нові правила: блокуватиме невигідні йому акаунти

Нова програма від компанії Jigsaw призначена перш за все для журналістів. У Jigsaw вважають, що за допомогою розробки Assembler можна перевірити справжність вірусних зображень, а також скандальних знімків, які журналіст отримує від своїх джерел.

Наразі інструмент тестують деякі медіа, зокрема французьке видання Agence France-Presse. У Jigsaw поки не планують робити програму доступною для всіх користувачів.


Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!