Створено сервіс для розпізнавання фейкових фото

fot

Компанія Jigsaw, що належить холдингу Alphabet, розробила безкоштовний інструмент під назвою Assembler, який призначений для визначення автентичності фотографій і виявлення слідів редагування в них.

Як заявляють автори, цей інструмент здатний виявляти не тільки злиття фотографій або копіювання об’єктів, а й діпфейки, створені за допомогою нейромереж. У компанії стверджують, що вже перевірили його роботу за допомогою десятків новинних організацій з усього світу.

Також читайте: Розроблено україномовний додаток із онлайн-результатами матчів у 30 видах спорту

Насамперед цей сервіс призначений для того, щоб допомогти визначити справжність фото новинним агентствам. Зокрема, репортери можуть відправити фотографію в сервіс, який за допомогою семи датчиків визначить, чи не піддавалася вона обробці.

Якщо фотографія була відредагована, наприклад, об’єднана з двох чи якийсь об’єкт з неї видалений, залишаються сліди. Assembler вивчає зображення і знаходить такі сліди редагування. П’ять з семи детекторів інструменту були розроблені вченими з Каліфорнійського університету в Берклі, Університету Меріленд і Неаполітанського університету.

Також читайте: YouTube вводить нові правила: блокуватиме невигідні йому акаунти

Нова програма від компанії Jigsaw призначена перш за все для журналістів. У Jigsaw вважають, що за допомогою розробки Assembler можна перевірити справжність вірусних зображень, а також скандальних знімків, які журналіст отримує від своїх джерел.

Наразі інструмент тестують деякі медіа, зокрема французьке видання Agence France-Presse. У Jigsaw поки не планують робити програму доступною для всіх користувачів.

Схожі записи