Збірна України. Зірки і команда
![1_tofnghvkrezlif4uja8h](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/1_tofnghvkrezlif4uja8h.jpg)
Молодіжний чемпіонат світу для команди України U-20 розпочинається сьогодні. Вболівати за наших буде цікавіше, знаючи цей склад краще.
Історія
Збірна України виступає на чемпіонатах світу серед молодіжних збірних вже вчетверте. І всі три попередні рази були дуже схожими: успішний старт (два рази – перше місце в групі і одного разу – друге) і вихід до 1/8 фіналу, де далеко не найсильніший суперник зупиняв синьо-жовтих з мінімальною перевагою.
2001
Дебют українців відбувся в 2001 році, коли в складі команди Анатолія Крощенка, що роком раніше стала віце-чемпіонами Європи, в Аргентину приїхали Олексій Белік, Богдан Шершун, Сергій Симоненко, Руслан Валєєв, Віталій Руденко та інші представники покоління 1981 року народження.
![f20](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/f20.jpg)
Тоді Україна в групі перемогла Чилі (4:2, дубль на рахунку Беліка) та двічі зіграла внічию – з Китаєм (0:0) і США (1:1). З першого місця в групі наші футболісти вийшли на Парагвай і програли в 1/8 фіналу з рахунком 1:2. Гол знову забив Белік, який став кращим бомбардиром збірної на тому чемпіонаті
2005
Друга спроба в 2005 році була схожою. Цього разу збірну України очолював Олексій Михайличенко. В його розпорядженні було зіркове покоління 1985 року, основу якого складали вихованці академії київського «Динамо», яке саме на цих гравцях намагалося створити нову дрім-тім, зібравши за кілька років до того найкращих юніорів з усього пострадянського простору.
![2005_90550_087450-1](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/2005_90550_087450-1.jpg)
Лідери тієї команди – Олександр Алієв та Артем Мілевський, а разом з ними – Григорій Ярмаш, Анатолій Кіцута, Олександр Яценко, Олександр Ситник, Дмитро Воробей та інші. Среде тих, хто розбавив «динамівську» компанію – молодший на два роки Олександр Гладкий та Богдан Шуст.
![4_117](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/4_117.jpeg)
Алієв тоді забив 5 голів і став другим бомбардиром турніру, поступившись лише одним точним ударом Ліонелю Мессі. Збірна в групі знову грала з Китаєм (поразка 2:3), перемогла Панаму (3:1) і зіграла внічию з Туреччиною (2:2). В 1/8 – матч з Нігерією і пропущений гол за 10 хвилин до завершення матчу від майбутнього гравця київського «Динамо» – захисника Таєй Тайво за комір голкіперу Мусіну, якого на мить засліпило сонце.
2015
![526661](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/526661.jpg)
Третьої спроби довелося чекати аж десять років. До Нової Зеландії тренер Олександр Петраков привіз Віктора Коваленка («Шахтар»), Валерія Лучкевича (тоді – «Дніпро», а потім – Бельгія і повернення до України), Роман Яремчука (тоді – «Динамо», а зараз – Бельгія), Микиту Бурду («Динамо»), Едуарда Соболя («Шахтар», нині – чемпіонат Чехії), Артема Беседіна (тоді – харківський «Металіст», а нині – форвард «Динамо») та інших.
![kovalenko-v10](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/kovalenko-v10.jpg)
Після стартової нульової нічиєї з господарями турніру українці розгромили М’янму (6:0) і США (3:0). П’ять голів в цих матчах забив Коваленко. Але перший же раунд плей-офф втретє став нездоланним. Сенегал врятував нічию, забивши гол за 5 хвилин до звершення матчу (наші після голу Беседіна вели в рахунку) і переміг у серії пенальті.
Шлях до ЧС
![gettyimages-475944344-1024x1024](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/gettyimages-475944344-1024x1024.jpg)
Нині команду знову тренує Олександр Петраков. Путівку на чемпіонат його підопічні вибороли, ставши півфіналістами минулорічного чемпіонату Європи. Туди шлях був непростий: в кваліфікації Україна зуміла здолати серйозних суперників: Швецію, Норвегію, Румунію, Сербію, Чорногорію та Албанію. Як бачите – жодних «карликів». При цьому українці виграли 5 матчів з 6 і зіграли внічию зі шведами.
В фінальній частині Євро «синьо-жовті» випередили в групі Францію, Англію та Туреччину, але були знищені в півфіналі Португалією з рахунком 0:5.
Склад
В кожній ланці збірної є явний лідер. Але в захисті за два тижні до старту виникла проблема.
Воротарі
![938898590_jpg_0](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/938898590_jpg_0.jpg)
Отже, голкіпер №1 на турнір – Андрій Лунін, який влітку має повернутися з оренди до лав мадридського «Реалу» і швидше за все стане в команді Зідана другим воротарем. В чемпіонаті Іспанії він грав поки за «Леганес» і грав мало, але якісно: з чотирьох матчів тричі залишав поле «сухим».
Його дублери – Владислав Кучерук («Динамо») та Дмитро Різник («Ворскла»). Міг би бути Джуніор Лтайф з «Олімпіка», або Кожухар з «Чорноморця», але це не принципово. Якщо все буде в порядку зі здоров’ям – всі матчі у воротах гратиме саме Лунін.
Захист
![d2hv7kdwsaedrhu](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/d2hv7kdwsaedrhu.jpg)
Головна втрата збірної – відсутність Віталія Миколенка. Оборонець «Динамо» витіснив зі складу команди хорвата Піварича і бразильця Сідклея на лівому фланзі захисту киян і може не менш якісно зіграти в центрі. Восени він навіть визнавався одним з кращих в Лізі Європи. На чемпіонат він був заявлений, але потім через ушкодження поступився місцем Олегу Веремієнку, який виступає в другій лізі за «Калуш».
Швидше за все ліворуч зіграє Віктор Корнієнко з «Шахтаря», який не має досвіду виступів за першу команду. А на протилежному фланзі ймовірно побачимо його одноклубника Юхима Коноплю. Обидва талановиті, але без ігрової практики навіть на рівні УПЛ.
![popovv](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/popovv.jpg)
В центрі все більш-менш стабільно: «динамівець» Денис Попов – однозначно основний, а його партнером буде ще один «шахтар» Валерій Бондар. До речі, капітан цієї збірної. Альтернатива – Ігор Снурніцин з «Олімпіку», Олександр Сафронов з «Дніпра» або ж Данило Безкоровайний, що виступає в чемпіонаті Словаччини і має хороші відгуки – 16 матчі в вищій лізі за «Міхаловце». Не виключений варіант, коли в основі на полі з’являться і Попов, і Бондар, і Безкоровайний.
Півзахист
![8_499](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/8_499.jpg)
Головні дійові центральної лінії збірної – футболісти «Динамо» Сергій Булєца та Георгій Цитаїшвілі. Вони виступають на флангах півзахисту (Булєца може зіграти в центрі) і на двох в минулому розіграші юнацької Ліги Європи забили 7 голів.
За центр поля відповідають хавбек «Чорноморця» Микола Мусолітін, який регулярно виступає в Прем’єр-лізі, і Олексій Хахльов з молодіжки іспанського «Алавеса». Представник «Шахтаря» Максим Чех – опція №2 для тренера, коли треба обрати гравця, що буде переважно займатися руйнуванням атак суперника, а ще один гравець донецької команди Олексій Кащук – дублер Цитаїшвілі на правому фланзі. Кирило Дришлюк з «Олександрії» – для підстраховки Мусолітіна
Атака
![supr_divpl6owaaacbio](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/supr_divpl6owaaacbio.jpg)
В заявці збірної України на чемпіонат світу – три форварди. Вибір №1 – найдорожчий у своєму віці Владислав Супряга, який минулого року за мільйонів євро перейшов з «Дніпра» в «Динамо» (хоча футболістом цікавилися «Лейпціг» та «Аякс»). Щоправда в Києві у нього поки складається не так, як хотілося б – лише 6 матчів в УПЛ і жодного точного удару в усіх турнірах (Прем’єр-ліга, Кубок України, доросла і юнацька Ліга Європи). Забиває наша головна надія лише в чемпіонаті дублерів.
Його конкуренти теж не можуть похвалитися результативність. Вихованець львівського футболу Данило Сікан, який нині грає в «Маріуполі» (7 матчів в УПЛ) забиває також лише в молодіжній першості (5 голів в сезоні за «Карпати» і «Маріуполь»). А Денис Устименко з «Олександрії» виходив на поле в УПЛ лише двічі, але має 8 точних ударів в чемпіонаті дублерів.
![dsc_8401](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/dsc_8401.jpg)
Тут головна проблема – відсутність вінгера «Маріуполя» Владислава Вакули. Він видав чудовий сезон: дебютував в Лізі Європи і забив вже 5 голів в УПЛ, регулярно виходячи в основному складі. З ним було би спокійніше за атакувальні дії команди.
Матчі збірної України (за київським часом)
24 травня. 21:30 Україна – США
27 травня. 19:00 Катар – Україна
30 травня. 21:30 Нігерія – Україна
Всі матчі української збірної заплановано транслювати в прямому ефірі UA: Перший