Українські медалісти юнацької Олімпіади

zbirna

На юнацьких Олімпійських іграх, що їх в жовтні приймала Аргентина, українські спортсмени вибороли 23 нагороди: 7 золотих, 8 срібних та 8 бронзових. Найбільшого успіху досягли легкоатлети – 3 золоті медалі та одна бронзова. Дуже хотілося би, щоб ці спортсмени зберегли переможну ходу і на дорослому рівні. А поки – знайомимося з героями і з самими змаганнями.

Правила юнацьких Олімпіад

yunacki_igri

Тут майже все, як у дорослих. Змагання відбуваються раз в 4 роки, проводяться церемонії відкриття і закриття, участь беруть спортсмени з більш ніж 200 країн. Єдина відмінність – вікові обмеження. Юнацькі Олімпійські ігри відкриті для спортсменів віком від 14 до 18 років. Цього разу вони змагалися у 36 видах спорту.

До речі, щодо спортивних дисциплін, то вони дещо відрізняються від дорослих. Наприклад, у програмі змагань відсутні волейбол та гандбол (є лише пляжні версії цих видів спорту), водне поло, синхронне плавання… Натомість присутні карате, спідскейтинг (перегони на роликах), скелелазіння. А замість класичного футболу хлопці та дівчата грали в футзал.

spidskeiting

Ще один важливий момент – наявність інтернаціональних команд, до яких входять представники різних країн. Вони заробляють медалі не в загальний залік своїх національних збірних, а для віртуальної Об’єднаної команди. Саме тому офіційно Україна здобула менше нагород, ніж по факту – на 2 золота, 1 срібло і 2 бронзи.

Українці на юнацьких Олімпійських іграх

В Буенос-Айресі з 6 по 18 жовтня відбулися вже треті Літні юнацькі Олімпійські ігри. Почалося все з Сінгапуру в 2010 році. А в 2014 році змагання китайський Нанкін. Господарем Олімпіади для юних спортсменів у 2022 році стане столиця Сенегалу – Дакар.

Українські спортсмени виступають на цих змаганнях дуже успішно. Так, у 2010 році наша команда посіла 4 місце в загальному медальному заліку. В Сінгапурі українські атлети завоювали 33 нагороди, 9 з яких були золотими. Тоді виблискували плавці Дарина Зевина та Андрій Говоров, який сьогодні є чемпіоном Європи, чемпіоном світу серед дорослих та рекордсменом світу на дистанції 50 метрів батерфляєм. Дарина тоді зібрала повний комплект нагород (золото, срібло, бронза), а Андрій став двічі чемпіоном юнацької Олімпіади.

govorov

Дві золоті і дві срібні медалі привіз додому гімнаст Олег Степко, який нині змінив громадянство і виступає за збірну Азербайджану.

У 2014 році український здобуток був дещо скромнішим: 7 золотих, 8 срібних та 8 бронзових нагород і 6 місце в загальному заліку. З того складу високі результати вже на дорослому рівні демонструють: плавець Михайло Романчук (два титули чемпіона Європи і срібло чемпіонату світу), стрибунка у висоту Юлія Левченко (стала срібним призером чемпіонату світу) і стрілець Павло Коростильов (чемпіон світу і двічі чемпіон Європи).

levchenko

Хто переміг сьогодні

З Аргентини в Україну з медалями юнацької Олімпіади повертається 20 спортсменів. Відразу четверо з них завоювали по дві нагороди.

Катерина Чорній. Фехтування. 17 років. Київ.

chornii

Індивідуальна перемога в змаганнях на шпагах і чемпіонство в командному турнірі, в якому виступало три збірні від Європи, по дві – від Америки та Азії і одна африканська. У фіналі команда, за яку виступала Чорній перемогла з рахунком 28-25. На рахунку киянки – 8 вирішальних уколів. Найбільше серед колег по змішаній збірній.

Назар Чепурний. Спортивна гімнастика. 16 років. Черкаси

chepurnii

В індивідуальних змаганнях українець мінімально поступився американцю в опорному стрибку. Надолужити вдалося в командному заліку, який відбувався в незвичний спосіб. Відомі дорослі вже спортсмени набирали «рекрутів» з числа учасників, а потім їхні результати додавалися. Назара Чепурного примітила американка Сімона Байлз, команда якої й перемогла.

Софія Лискун. Стрибки у воду. 16 років. Луганськ

liskun1

Спершу – срібло в стрибках з 10-метрової вишки. А в останній день – бронзова нагорода в парних виступах. До речі, в такому юному віці Софія Лискун вже має титул чемпіонки Європи серед дорослих, який виборола цього року.

Анастасія Бачинська. Спортивна гімнастика. 15 років. Тернопіль

bachinska

Єдина українська мультимедалістка, обидві нагороди якої пішли в залік України, оскільки були виборені і особистому заліку, а не в змішаних командних змаганнях. Бронзові нагороди дівчина отримала за вільні вправи і за сумою виступів на всіх чотирьох снарядах – у багатоборстві.

***

Чемпіонами юнацьких Олімпійських ігор стали ще четверо українських спортсменів. Троє з них – легкоатлети, а ще один – веслувальник.

Валерія Іваненко. Метання молота. 17 років. П’ятихатки

Михайло Кохан. Метання молота. 17 років. Запоріжжя

kohan
ivanenko

Перевага українських «молотобійців» на Олімпіаді була беззаперечною. Валерія випередила найближчу конкурентку більше ніж на 5 метрів, а відстань від срібного призера до Михайла склала 3,5 метри.

Ярослава Магучіх. Стрибки у висоту. 17 років. Дніпро

maguchih

Діюча чемпіонка світу і Європи серед дівчат виходила в сектор для стрибків тоді, коли вже 11-13 її суперниці припиняли боротьбу, не впоравшись з планкою на висоті 178-179 см. В підсумку – перевага над суперницями в 8 і більше сантиметрів і особистий рекорд – 1,95 метри.

Іван Тищенко. Академічне веслування. 18 років. Черкаси

tiszenko

В фінальних змаганнях одиночок курсант Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля випередив суперників з Білорусі, Австралії та Перу.

Срібло

Анастасія Прозорова. Бадмінтон. 17 років Харків

prozorova

В індивідуальному заліку вибула зі змагань ще на попередньому етапі, вигравши в групі лише раз і двічі поступившись. А в командному турнірі змогла дістатися до фіналу

Денис Кесіль. Плавання. 17 років. Кривий Ріг

kesil

Пробував сили на дистанціях 50 м (20 місце) та 100 м (8 місце) батерфляєм. Срібною стала 200-метрівка. Причому в попередніх запливах показав найкращий результат серед усіх учасників. В фіналі програв чемпіону з Угорщини рівно 1 секунду.

Максим Галінічев. Бокс. 18 років. Шостка

Тарас Бондарчук. Бокс. 18 років. Бровари

bokseri

Дуже схожі медалі. Сусідні вагові категорії (до 56 і до 60 кг) і синхронні перемоги на попередньому етапі над представниками Океанії, а в півфіналах – над суперниками з країн Африки. В фіналах обидва спортсмени поступилися азіатам – боксерам з Узбекистану та Таїланду.

Оксана Чудик. Вільна боротьба. 17 років. Львів

chudik

Чемпіонка Європи серед молоді на першому етапі здобула 4 впевнені перемоги в 4 двобоях з загальним рахунком 23-5. А в фіналі вагової категорії до 65 кг так само беззаперечно поступилася китаянці з рахунком 0-10.

Христина Погранична. Художня гімнастика. 15 років. Львів

pogranichna

В абсолютній першості заробила найвищі бали у вправах з обручем, але провалила виступ з м’ячем. За сумою чотирьох виходів на килим (ще булави і стрічка) вийшов результат, якого вистачило для срібної медалі.

Бронза

Дарина Плохотнюк та Олександр Мадей. Акробатика. 15 і 18 років. Вінниця.

madei_i_plohotnyuk1

Чемпіони України серед дорослих минулого і цього року. На юнацьких Олімпійських іграх пропустили вперед лише пари з Болгарії та Ізраїлю.

Дмитро Гонта. Кульова стрільба. 16 років. Рівне

gonta

Це був найважчий шлях до нагороди. В інтернаціональних парних змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолету наш снайпер отримав в напарники мексиканку Вікторію Міранду. Дует ледве зміг зачепитися за останнє (16-е) прохідне місце в кваліфікації, обійшовши суперників на 1 бал.

А в плей-офф українсько-мексиканська пара перемогла найсильніший в рейтингу дует і змогла дістатися півфіналу. До вирішального двобою не пробилися, але в перестрілці за бронзу – ще раз продемонстрували волю до перемоги.

Олег Вередиба. Дзюдо. 17 років. Дніпро

verediba

В категорії до 55 кг спортсмен здобув три перемоги іппоном, але одна поразка від суперника з Монголії перекреслила надії на фінал і медаль більш високого ґатунку.

Олег Дорощук. Стрибки у висоту. 17 років. Кропивницький

doroszuk

В кваліфікації стрибнув на 2,09 м, що на 4 сантиметри гірше, ніж у лідера – Чень Лонга з Китаю. В фіналі українець навіть перевершив результат китайця і видав 2,14 м, але суперник теж довів, що може додати і стрибнув на 2,22. Між суперниками зміг вклинитися ще й австралієць, тому – лише бронза.

Владислав Остапенко. Вільна боротьба. 17 років. Здвижівка

ostapenko

Єдиної поразки борець з села в Київській області зазнав від майбутнього чемпіона юнацької Олімпіади в ваговій категорії до 55 кг – американця Роберта Говарда. Двох перемог вистачило для бронзової нагороди.