Рапід, ПАОК, АЗ, а потім Гент. З ким зіграє Динамо Київ на шляху до Ліги чемпіонів

lc_dk_opp

Вже у середині вересня київське «Динамо» розпочне виступи у новому розіграші Ліги чемпіонів сезону 2020-21. Цієї події з нетерпінням чекають українські вболівальники, які скучили за матчами команди у груповому етапі.

Востаннє «Динамо» грало у груповому етапі ЛЧ чотири роки тому – восени 2016 року. А виходили з групи до плей-офф – ще сезоном раніше. Біло-синім явно потрібно, як мінімум, повертати ті часи.

Сподівань для того, щоб повернутися до еліти європейського футболу цього разу більше, ніж завжди. Новий тренер з неймовірним досвідом та знанням українських футбольних реалій, класне покоління власних виконавців, заяви президента про готовність підсилювати склад на прохання тренера, вдалий старт сезону (перемога над «Шахтарем» у Суперкубку)…

До групи – два кроки

dk_0002

Відповідно до регламенту турніру і позиції України в рейтингу УЄФА віцечемпіон Прем’єр-ліги стартує з останнього раунду кваліфікації. За ним передбачений останній етап – плей-офф за вихід до групи. Таким чином, киянам потрібно буде здолати двох суперників, аби нарешті повернутися до основної стадії розіграшу Ліги чемпіонів.

Матч кваліфікації (а на цьому етапі передбачено протистояння з одного поєдинку) відбудеться 15 або 16 вересня. Господар поля буде визначений жеребкуванням. Ігри кваліфікації відбуватимуться 22-23 вересня та 29-30 вересня за класичною схемою – зустріч вдома та в гостях.

Конкуренти

draw_lc

Наразі на дві путівки до групи Ліги чемпіонів за шляхом призерів (є ще шлях чемпіонів країн, де окремо змагаються переможці менш рейтингових чемпіонатів) претендує лише 7 команд включно з динамівцями. Тож коло потенційних суперників «Динамо» відоме. Тим більше, що двоє з шести за жодних обставин не стануть конкурентами команди Мірчі Луческу.

Отже, у кваліфікації – 6 команд, які боротимуться за 3 путівки до плей-офф. Вони відповідно до власного рейтингу поділені на два кошики – більш успішні та менш успішні. Перші зіграють проти других, але не між собою.

«Динамо» – сіяна команда. Тобто, знаходиться в групі більш рейтингових. Разом з ними – португальська «Бенфіка» та бельгійський «Гент». Суперники цих трьох команд – наступне тріо: Рапід (Австрія), ПАОК (Греція), АЗ Алкмаар (Нідерланди). Хтось із них буде грати проти київських футболістів. Жеребкування визначить суперника динамівців у понеділок, 31 серпня.

На стадії плей-офф трійку переможців уже чекає російський «Краснодар». Цей квартет у двох парах і боротиметься за дві путівки. У разі, якщо «Динамо» потрапить до цієї стадії, то точно не зіграє проти «Краснодара», оскільки УЄФА через військову агресію Росії проти України на Донбасі та окупацію Криму розводить представників країн.

Також, зважаючи на високий рейтинг і «Динамо» і «Бенфіки» ці дві команди у разі проходу теж не зіграють між собою. Таким чином, до згаданої вище трійки потенційних суперників на етапі кваліфікації, у плей-офф може приєднатися «Гент». Отже, за оптимістичного сценарію, киянам потрібно буде здолати двох опонентів з цього квартету: Гент, ПАОК, АЗ, Рапід.

Гент

kaa-gent

У минулому чемпіонаті Бельгії «індіанці» на момент зупинки турніру через карантин перебували на 2-му рядку таблиці. Змагання бельгійці не відновлювали, тож «Генту» трішки пощастило – команда потрапила до кваліфікації Ліги чемпіонів, хоча конкуренти відставали на 1-2 очки і влітку могли виправити ситуацію, якби решту турів дограли влітку.

Новий чемпіонат Бельгії вже стартував і «Гент» поки провалюється. Команда мінімально програла у всіх трьох стартових турах: вдома «Кортрейку» (1:2) та на виїзді «Антверпену» (0:1) і «Сент-Трюйдену» (1:2).

У складі команди виступає три гравці збірної України: захисник Ігор Пластун, хавбек Роман Безус та форвард Роман Яремчук. Пластун, не зважаючи на свою ігрову позицію – єдиний футболіст команди, який забиває голи в поточному сезоні. Обидва влучні удари – на його рахунку.

Лідери команди, якщо орієнтуватися на попередній чемпіонат – камерунський захисник Мішель Нгаду-Нгаджуі, наш Яремчук та його конкурент за місце в атаці Лорен Депуатр. А от основний бомбардир команди (18 голів) канадський півзахисник Джонатан Девід влітку перейшов до французького «Лілля».

Найвище досягнення команди у новітній історії – титул чемпіонів Бельгії 2015 року та дві бронзи протягом наступних двох сезонів. До речі, срібло за минулий чемпіонат команда не отримала – федерація вирішила не визначати чемпіона та призерів, а лише розподілити місця в єврокубках відповідно до поточної ситуації у таблиці.

ПАОК

paok-saloniki

Пару років тому греки також мали помітний український слід: за команду грали захисник Євген Хачеріді та хавбек Євген Шахов. З ними ПАОК став чемпіоном Греції 2019 (вперше за останні 34 роки). Минулого року вони змінили клуби, а без українців «двоголові орли Півночі» пропустили вперед «Олімпіакос» і фінішували на 2-му місці.

Новий сезон у Греції ще не почався, але ПАОК вже провів одну гру у кваліфікації Ліги чемпіонів. Вдома команда перемогла бронзового призера чемпіонату Туреччини – «Бешикташ». Рахунок гри – 3:1. Дублем відзначився юний 18-річний вінгер Хрістос Цоліс.

Минулого сезону він грав дуже мало, а лідерами команди були ісландець Сверрір Інгасон та португалець Фернандо Варела (обидва – центр оборони), правий захисник Лео Матос з Бразилії (відомий за виступами в УПЛ у «Дніпрі» та «Чорноморці»), півзахисник Дімітріос Пелкас та голландець Дієго Бішевар. Основна пара форвардів – поляк Кароль Свідерскі та нігерієць з британським паспортом Чуба Акпом. На двох вони забили 24 голи минулого сезону.

Точно не зіграє проти «Динамо» (якщо жереб зведе команди) центральний півзахисник Йосіп Мішич. У минулому сезоні він взяв участь у 32 матчах і забив 6 голів, але нині травмований і не відновиться раніше жовтня.

АЗ

az-alkmaar

У команди з Алкмаара схожа з «Гентом» доля. Чемпіонат Нідерландів також було зупинено через коронавірус і не відновлено після паузи. Учасники не отримали медалі, але отримали путівки до єврокубків відповідно до ситуації у таблиці станом на початок карантину. Різниця лише в тому, що АЗ не просто був другим, а мав однакову кількість очок з «Аяксом» і претендував на чемпіонство, а з ним – і на пряму путівку до групового етапу Ліги чемпіонів.

Але сталося так, як сталося – і «Аякс» у ЛЧ, а АЗ мусить пробиватися туди через кілька етапів. Перший команда з проблемами, але здолала. Вдома голландці перемогли чеську «Вікторію». Причому гол, який врятував команду, вони забили на 90-й хвилині з сумнівного пенальті, зробивши рахунок 1:1. А уже в овертаймі АЗ добив чехів, забивши ще двічі.

Дубль – на рахунку ісландського вінгера Альберта Гудмундссона. Взагалі, саме атака – головний козир команди з Алкмаару. Минулого сезону тріо Келвін Стенгс – Майрон Боадю – Усама Ідріссі забили разом 47 голів. І навіть опорник (!) Тен Копмейнерс забив 16 (!!) голів. Він, до речі, відзначився і у матчі проти «Вікторії»., зрівнявши рахунок у грі.

При цьому середній вік лідерів АЗ – 21 рік, що дозволяє розраховувати на неймовірний прогрес футболістів. Хоча й без того на них уже полюють гранди. Зокрема, Келвін Стенгс може перейти до «Барселони», а 18-річний Майрон Боадю зацікавив «Мілан».

Рапід

rapid-wien

Найбільш титулований з цієї четвірки клуб. Якщо ПАОК, Гент та АЗ на трьох ставали чемпіонами своїх країн усього лише 6 раз (три титули у греків, два – у голландців, один – у бельгійців), то «Рапід» перемагав у чемпіонаті Австрії аж 32 (!) рази. Щоправда, більшість цих титулів – далеко у минулому (двічі – ще до першої світової війни, 12 разів – у міжвоєнний період, домінування у 50-х та 60-х роках).

За останні 30 років «Рапід» лише тричі ставав чемпіоном Австрії – у 1996 (тоді у відборі до ЛЧ команда двічі обіграла київське «Динамо» – 2:0 та 4:2), 2005 та 2008 роках. Цікаво, що у минулій першості зелено-білі мали фінішувати лише на 3-му місці і грати у Лізі Європи, проте ЛАСК порушив правила тренувань під час карантину, за що отримав штраф у 12 очок. Тож «Рапід» став віце-чемпіоном.

У цьому статусі команда вже пройшла один етап кваліфікації – мінімально перемогла у гостях хорватську «Локомотіву». Єдиний гол у грі забив форвард Еркан Кара. Але головна ударна сила «Рапіда» – грецький нападник Таксіаркіс Фунтас. Минулого сезону він забив 20 голів у 29 матчах.

Важливо, що у «Рапіда» є певні проблеми з кадрами. Особливо – у обороні. Рік тому австрійці за 7,5 мільйонів продали двох перспективних флангових захисників до «Сассуоло» та «Селтіка», а зараз втратили через травми основну пару центральних оборонців – Крістофера Діблона та хорвата Матео Бараца. Крім того, у серпні до ПАОКа перейшов другий бомбардир команди – півзахисника Стефана Шваба, який відзначився 9 разів у минулому сезоні.

dk_876

Схожі записи