Скарб сторіччя знайшли на Житомирщині: перші монети Київської Русі (ФОТО)

monet00

Справжню сенсаційну знахідку виявили археологи у Городниці Житомирської області: 32 монети князів Володимира Великого та Святополка Ярополковича.

Також читайте: Мешканець Львівщини на власному городі знайшов ймовірний давньоримський могильник

Про цей скарб, без сумніву, національного значення повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров.

За словами науковця, понад 100 років історики не знали подібних знахідок.

monet11

«На срібних монетах, що датуються 1000-1019 рр. зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка», – розповів він і виклав відповідно фото.

Також читайте: Під церквою у Бельгії знайшли стіну з людських кісток

За словами Олександра Алфьорова, ця знахідка належить державі і потрібно її вберегти від згуби у «коридорах». «Городницький скарб» повинен потрапити до національного музею.

Зазначимо, що перші знахідки золотих та срібних монет із відкарбованим на них ім’ям князя Володимира (980—1015) з’явилися наприкінці XVIII ст. В листопаді 1796 р. київський аптекар Г. Ф. Бунте випадково купив загадкову золоту монету, яка була знайдена до 1794 р. десь на Чернігівщині чи Полтавщині. Дещо пізніше, близько 1815р., неподалік Борисполя знайшли срібну монету Володимира Великого. Обидві вони були вперше опубліковані у наступному році під назвою «златник» та «срібляник».

От відомий російський нумізмат Я. Рейхель приписував монети з іменами Володимира та Ярослава правителям балканських слов’ян. І лише знахідка Ніжинського скарбу у 1852 році, який складався з понад 200 монет, остаточно встановила їх давньоруське походження.

Другий великий скарб монет знайшли у 1876 році у Києві під час будівельних робіт на Вознесенському спуску. У полотняному згортку виявили понад 120 монет.

Схожі записи