Під церквою у Бельгії знайшли стіну з людських кісток

Під церквою у Бельгії знайшли стіну з людських кісток

ceke2.jpg (169.59 Kb)

Археологи, що працюють у соборі Сент-Баво в Генті (Бельгія), виявили, що стіни повністю побудовані з людських кісток.

Зокрема, стіни створені в основному з стегон і гомілкових кісток дорослих. Простір між стінами заповнений черепами, багато з них розтрощені.

Також читайте: Тисячолітній палац майя знайшли у джунглях Мексики (ВІДЕО)

Вище цього рівня знайшли повні людські скелети.

ceke1.png (142.53 Kb)

Роботи ці проводили під час підготовки до будівництва нового центру для відвідувачів у соборі. Кістки планують видалити.

Також читайте: Знайдені у «чорного» археолога артефакти викликали переполох

Археологи встановили, що самі кістки десь з другої половини 15 століття, тоді як самі стіни з них зробили у 17-18 століттях.

ceke3.jpg (160.51 Kb)

Так під час розкопок навколо колишньої церкви святого Іоанна було знайдено споруду на висоті однієї з каплиць, побудовану з людського кісткового матеріалу. Це стосувалося дев'яти стін, які належали одній структурі.

Виникнення цих вузьких стін може бути пов'язане з фазою очищення частини кладовища. Могли бути різні причини: оновлення церкви або гостра нестача місця на кладовищі.

Для церкви св.

Іоанна (собору Сент-Баво) відомі два періоди часткового очищення, а саме в першій половині 16 століття і після 1784 р. (Відмова від кладовища). Однак інші періоди не можуть бути виключені, оскільки письмового вихідного матеріалу, який повідомляє про це, практично не існує.

Лабораторні аналізи показали, що кістковий матеріал, з якого складаються дрібні кістки, в основному датується другою половиною 15 століття.

Також читайте: Більшість знарядь Бронзової доби виготовляли із метеоритів – вчені

Коли в минулому (частині) кладовище прибирали, люди іноді рятували кістки з очищених могил. Крім того, можна було зберегти або черепи, або довгі кістки.

Для тодішніх людей кістки були найважливішими частинами тіла, бо вірували у повне фізичне воскресіння.

Тому при розчищенні кладовища було неможливо просто викинути кістки. Ось чому іноді кам’яні будинки використовували для міських кладовищ, які будувались біля стіни церкви.


Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!