В Африці виявили сніжно-білих жирафів (ФОТО, ВІДЕО)

gyraf1

Цього літа у Кенії місцеві мешканці були шоковані, побачивши повністю білих жирафів.

Служба охорони природи виявила пару білих жирафів у заповіднику Ishaqbini Hirola в окрузі Гарісса, Кенія, про місце перебування жирафів їм повідомили місцеві жителі.

zhiraf1

Регіон перебуває в управлінні неурядової організації «Програма охорони природи Хірола», яка займається охороною зникаючого виду антилоп Буба Гантер, одного з найрідкісніших у світі. Управління організації написало в своєму блозі, що жирафи були вперше помічені місцевими жителями в червні 2017 року.

На відео видно і маленьке жирафеня, яке з’явилось нещодавно. Вони спокійно живіть разом із іншими звичайними жирафами.

Рідкісний різновид сітчастих жирафів страждає від генетичного стану – лейкізму, який викликає часткову або повну втрату пігментації зовнішнього покриву. На відміну від альбінізму тварини з лейкізмом продовжують виробляти темний пігмент у м’яких тканинах, що пояснює темні очі білих жирафів.

Що саме спричиняє лейкізм наразі не встановлено. Крім жирафів та інших ссавців, ця мутація зустрічається у рептилій, птахів, амфібій і навіть у риб.

Це втретє вдається фіксувати білих жирафів. Перші повідомлення про дикого білого жирафа з’явились у січні 2016 року в Національному парку Тарангір (Танзанія). Вдруге білих тварин помітили у березні того ж року в окрузі Гарісса у Кенії.

Однак уперше про те, що в природі зустрічаються білі жирафи дослідник з Товариства охорони дикої природи Чарльз Фолі почув у 1993 році з доповіді, прочитаної в національному парку Тарангіре в Танзанії. Після цього вчений протягом 12 років шукав цю тварину під час виконання своєї щоденної роботи в національному парку. А в 2005 році його наполегливість увінчалась успіхом: Чарльз провів аерофотозйомку слонів і побачив щось біле крізь дерева. Згодом з’ясувалось, що це був білий жираф, тварина з забарвленням набагато світлішим, ніж у його побратимів, які прогулюються поруч з ним по дикій місцевості.

Цікаві факти про жирафів:

giraffes6

1. Жирафи знаходяться під загрозою зникнення – у світі налічується менше 100 000 тварин.

2. Жирафи можуть пройти дуже довго без питної води.

3. Самця і самку жирафа можна визначити по їхніх рогах – у тварин жіночої статі вони волохаті на відміну від самців. Це пояснюється тим, що жирафи-самці часто б’ються між собою, встановлюючи домінування, тому а волосся на рогах зривається.

4. Зазвичай жирафи ходять неквапливо, однак у разі гострої небезпеки можуть бігти галопом зі швидкістю 55 кілометрів за годину. На короткій відстані вони можуть перегнати навтіь коня.

5. Жирафи мають симбіотичні відносини з деякими птахами, які допомагають жирафам залишатись чистими – їдять кліщів та бруд з них.

6. При народженні жирафенята мають 6 футів заввишки. Вони вміють стояти майже одразу після народження.

7. Жирафи їдять понад 30 кг листя щодня.

8. На жирафі не знайдете двох однакових плям, усі вони різні.

Схожі записи