Як купити автомобіль у Львові без сюрпризів: що потрібно знати

Купуючи автомобіль, українці шукають різні способи, щоб не наштовхнутися на неприємні сюрпризи. Процедура пошуку підходящого варіанту завжди вимагає ретельного вивчення основних моментів: ціни, моделі, марки, комплектації та інших дрібниць. Щоб зекономити на покупці, можна глянути в бік вживаних автомобілів.

avtomob

Чому і хто купує вживані авто?

Вважається більш популярним купити авто Львів на ринку вживаних моделей. Сервіс OLX пропонує багато різних пропозицій, які можуть зацікавити кожного. Якщо у вас немає можливості віддати велику суму грошей за автомобіль з салону, вживаний варіант стане виходом з ситуації. Тим більше, що завжди можна знайти досить хороший варіант з маленьким пробігом.

Вживаний автомобіль: оформлення договору

Багато покупців вважає, що укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу є непотрібним кроком, який ще й потребує додаткової плати. Але ця процедура має багато плюсів:

  • якщо ви обираєте просту довіреність, то не зможете переоформити автомобіль на своє ім’я;

  • маючи на руках договір, ви будете впевненими в тому, що авто належить саме вам після покупки (довіреність такого не надає, а довіритель має право в односторонньому порядку анулювати довіреність в будь-який час);

  • договір гарантує законність покупки, адже цей документ завіряється нотаріусом;

  • перед підписанням договору нотаріус самостійно перевірить правильність всіх необхідних документів, перегляне, чи немає на транспорт обтяжень.

В Україні немає обов’язкового зняття з обліку автомобіля перед його продажем. Але покупцеві рекомендовано домовитися про це з власником авто перед підписанням договору. Адже перед процедурою зняття машину перевіряють на наявність штрафів.

Купівля машини в кредит

Якщо ви не маєте можливості відразу заплатити всю суму за машину, можна оформити кредит. Перед цим обов’язково визначте, чи ваш сімейний бюджет дозволить вчасно погасити заборгованість. Тут необхідно скласти відразу три можливих варіанти:

  • поточні можливості — використовуєте щомісячні доходи сім’ї;

  • песимістичний варіант — якщо ваша зарплата буде меншою або збільшиться оплата комунальних платежів (навчання дитини), будуть непередбачувані витрати;

  • оптимістичний варіант — якщо ваші доходи будуть збільшуватися, і ви зможете достроково погасити кредит.

Також не забудьте перевірити всі можливі додаткові витрати, якщо ви вирішили купувати машину в кредит.

Схожі записи