Зелене «Динамо», рожевий «Реал» та «розбитий» Манчестер

dk1_main

Шалений весняно-літній футбольний сезон цього року через тривалий карантин фактично не лишив часу на паузи та перерви для європейських клубів. Розіграші євро кубків минулого сезону та нового перетнулися, трансферне вікно розтягнули в часі аж до жовтня, а ігровий календар максимально ущільнили.

Але навіть за таких умов футбольні клуби Європи знайшли вікно аби презентувати вболівальникам нову ігрову форму. Хтось замінив лише один комплект (домашній, гостьовий чи третій запасний), а хтось встиг повністю оновити гардероб.

Ймовірно через карантин і стрес багато хто ризикнув цього року додати сюрпризів, обравши несподівані кольори та дизайн футболок. Які ж нові футбольні форми стали найцікавішими цього літа?

Динамо Київ. Смугасті і зелені

Почнемо з «Динамо», яке влаштувало найкращу презентацію цього року. Кияни продовжили співпрацю з брендом New Balance. І виробник не підвів, видавши відразу три нові комплекти ігрової форми.

Перша – традиційно біла. Але цього разу не з вертикальними, а з горизонтальними вузькими синіми смужками. Такого ще не було.

Гостьовий комплект – синій з горизонтальними блакитними смужками, але тепер не звичайними рівними, а більше схожими на подряпини. Теж досить оригінально.

dk44

Третій запасний варіант форми офіційно презентували останнім, проте він викликав найбільше емоцій, оскільки тут ховалася головна несподіванка. Колір форми – темно сірий, смужки-подряпини – зелені. Більше того – навіть логотип «Динамо», який ми звикли бачити лише у синьому виконанні, теж став зеленим для цієї форми. Це може бути хіт.

Мілан, Шальке, Марсель. Місцевий патріотизм

В одному напрямку думали дизайнери Puma та Umbro, коли розробляли форму для італійського «Мілана» та німецького «Шальке» відповідно. В обох випадках в основу лягли місцеві мотиви.

milan

Зокрема колишній клуб Андрія Шевченка гратиме у традиційних червоно-чорних кольорах зі звичними вертикальними смужками. Але якщо уважно придивитися – то можна побачити на тлі футболки візерунок – мозаїку з підлоги галереї Віктора Емануїла II (головний торговий пасаж міста).

shalke

Німці пішли більш світським шляхом – візерунок на запасній білій футболці нагадує карту районів міста, які розташовані навколо домашнього стадіону футбольного клубу у Гельзенкірхені.

marselle_-_slavia

Французький «Марсель» обрав варіант зі стилізованими будиночками, які відсилають до відбудови житлових кварталів міста після Другої світової війни. А чеська «Славія» нагадає усій футбольній Європі, що найстаріший механічний годинник у світі, який досі працює (безперервно з 1410 року і 75 % деталей – з того часу), розташований у Празі.

Рома, Ювентус. Як же мені до вподоби це ретро (с)

Мода – циклічне явище, тож не дивно, що футбольні клубу часто звертаються до власних же комплектів кількадесятирічної давнини, оформлюючи їх у новому виконанні. Так, зокрема, вчинили «Рома» та Nike, які надихнулися формою сезону 1978/79 років.

roma44

Тепер запасний комплект форми італійців виглядає дуже вінтажно: традиційний білий колір, акценти у вигляді бордових вставок, а замість сучасного логотипу – ретро-емблема у вигляді вовчення Lupetto (як символ вічного міста), яке вперше з’явилося на футболках 42 роки тому.

juve

«Ювентус» також звернувся до історії, але зовсім свіжої. Минулий сезон був експериментальним – з форми «Старої синьйори» зникли вертикальні біло-чорні смуги. Тепер вони повертаються – фанати зітхають з полегшенням. Більше того – повертаються старий формат у радикально новому дизайні.

Смуги намальовані немов вручну – малярською щіткою чи недосконалими рухами маркера. Вийшло достатньо атмосферно. Експерти вже називають форму «Ювентуса» однієї з найсильніших, які були презентовані цього літа.

Барселона, Реал. Несподівані кольори

Лондонський «Тоттенгем» оновив обидва комплекти. І якщо основний особливо не здивував (біло-сіра хаотична основа з синіми вставками на плечах), то запасний вийшов несподіваним. «Шпори» та Nike обрали насичений зелений колір.

barsa

Так само Nike реалізував експеримент і для «Барселони», зробивши гостьову форму каталонців повністю чорною. Це не революція (так само було у сезоні 2011-2021), проте фанатам буде явно незручно від того, що вони не бачитимуть традиційних синьо-гранатових кольорів. Автори ідеї кажуть, що свідомо пішли на це, бо хотіли підкреслити: синій та гранатовий залишаються у серцях гравців та вболівальників за буд-яких обставин і навіть у скрутні «чорні» часи.

real

Вразив і головний конкурент «Барселони». У новому рожевому комплекті мадридський «Реал» вже навіть встиг провести матч 1/4 фіналу Ліги чемпіонів проти «Манчестер Сіті». Поступилися, але запам’яталися. Особливо вражаюче рожева футболка (насправді, дуже схоже саме на звичайну футболку – з мінімальним комірцем) пасує брутальному Каріму Бензема. Постарався Adidas.

ahletico

Ще один іспанський гранд – «Атлетіко» пішов разом з Nike шляхом мінімалізму. Тепер це не «матрацники», а гравці у темно-синіх (фактично «наві») футболках зі скромними рожевими вставками. Емблема клубу також трансформувалася для цього гостьового комплекту.

Ліверпуль, Мілан. Бірюза – хіт сезону

Також цього літа деякі клуби вирішили радикально експериментувати. Про рожевий «Реал» ми вже згадували, але і без «вершкових» є кому приділити увагу.

lazio

Наприклад, завжди небесно-блакитний «Лаціо» обрав для гостьової форми салатовий колір. Втілили ідею у компанії Macron.

liver

Червоний «Ліверпуль» для гостьових матчів буде перевдягатися у бірюзову форму з мармуровою текстурою від Nike. Також бірюзовим став і третій комплект червоно-чорного «Мілана». І схоже, що бірюза стає головним трендом – рукав та комір основного комплекту традиційно червоного «Ліверпуля» теж виконані у цьому кольорі.

Манчестер Сіті, Валенсія, Арсенал. Натяки для посвячених

arsenal

Одна з найбільш визначних презентація літа – справа рук і голів «Арсенала» та Аdidas. Вони представили гостьовий комплект – червоні прожилки на білому фоні. І це не сало. Це – посилання на легендарні мармурові зали такого самого легендарного стадіона «Хайбері», на якому «каноніри» грали майже 100 років – з 1913 по 2006.

man_sity

У «Манчестер Сіті» – теж традиційні кольори у незвичному форматі. Блакитна футболка «розбита» на осколки, які з’явилися завдяки Puma, що надихнулася однією з туристичних пам’яток міста – численними мозаїками авторства місцевого майстра Марка Кеннеді.

valencia

Схожим шляхом Puma пішла також і для «Валенсія», яка всі три комплекти нового сезону присвятила локальним брендам міста – Шовковій біржі, апельсинам та художнику Хоакіму Сороллі. Щоправда, натяки вийшли зовсім туманними і малозрозумілими для немісцевих.

Схожі записи