Молодіжна збірна України з футболу. Новий призов
![mol_ukr_team](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/mol_ukr_team.jpg)
У списку є кілька несподіванок, проте загалом тренер викликав перевірених гравців, більшість з яких мають регулярну ігрову практику у своїх клубах. Втім, перед ними буде стояти непросте завдання. Адже минулого року зіркова команда Руслана Ротаня провалила старт відбору на Євро-2021.
Фаворити на папері
![1573849010_5885](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/1573849010_5885.jpg)
Перед стартом кваліфікації до молодіжного чемпіонату Європи 2021 року збірна України виглядала явним фаворитом своїй підгрупи. По-перше, наша команда (на рік молодша, але чимало гравців грали за обидві команди) щойно стала чемпіоном світу – Лунін, Попов, Бондар, Конопля, Корнієнко, Чех, Булеца, Сікан, Цитаїшвілі, Супряга… Всі вони й зараз на виду.
По-друге, ця команда мала хороше підсилення гравцями 1998 року народження (Чеберко, Ледньов, Русин, Шапаренко та інші), а чимало з футболістів покоління 1998-99 навіть доросли до національної збірної (ті ж Лунін, Шапаренко плюс Миколенко).
По-третє, жереб був прихильним до синьо-жовтих і у нашій підгрупі не виявилося грандів, які на молодіжному рівні готові перемагати всіх і усюди – Франції, Німеччини, Іспанії, Нідерландів чи Англії. Натомість українцям дісталися зовсім не зіркові суперники: міцні Румунія та Данія, посередні Фінляндія та Північна Ірландія та явний аутсайдер Мальта.
Тренерська чудасія
![rrrrotan](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/rrrrotan.jpeg)
Коротше кажучи, перспективи проглядалися чудові, але Українська асоціація футболу (УАФ) дивною логікою затвердила тренером для цієї збірної U-21 не наставника U-20 Олександра Петракова, який привів команду до світового тріумфу, а недосвідченого Руслана Ротаня.
На той момент він півроку як завершив ігрову кар’єру і за плечима мав два місяці (!) роботи асистентом тренера у донецькому «Олімпіку». Довірити посаду головного керманича збірної людині з таким башажем – одне з найбільш незрозумілих рішень УАФ.
Виправлятимемо невдалий початок
![ukr_-_den_2-3](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/ukr_-_den_2-3.jpg)
Зважаючи на таке кадрове рішення, не дивно, що українська молодіжна провалила початок кваліфікації. Все почалося з сенсаційної домашньої поразки від Фінляндії 0:2. Потім був розгром Мальти з рахунком 4:0, але ситуацію виправити не вдалося.
Наступну гру у Румунії команда Руслана Ротаня знову провалила – поразка з рахунком 0:3 зробила завдання вийти з підгрупи вкрай важким, а домашній програш Данії з рахунком 2:3 (причому гості вели у три м’ячі, але наприкінці розслабилися) зробила шанси українців на успіх лише теоретичними.
Наразі збірна України з 3 очками у 4 матчах перебуває на 4-му рядку у підгрупі. Данія далеко попереду (здобула 5 перемог у 5 матчах) і тепер єдиною надією для України залишається боротьба за 2-у сходинку, яка за певних обставин дозволить вийти до фінальної частини Євро.
Але для цього потрібно перемагати у всіх 6 матчах, що лишилися. Найближчі два – у вересні. Вони пройдуть на виїзді та стануть вирішальними – проти Данії (4 вересня) та Фінляндії (8 вересня).
Ставка на перевірені кадри
Для участі у цих ключових матчах, які дадуть остаточну відповідь щодо долі України U-21 (продовжить боротьбу чи остаточно провалиться) Руслан Ротань (так, його досі не звільнили з посади) запросив 24 футболістів.
Воротарі: Різник (Ворскла), Білик (Олександрія), Трубін (Шахтар).
![rrriznyk](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/rrriznyk.jpg)
Навіть без Луніна, якого забирає головна національна команда, в цій ланці кадрових проблем немає. Усі троє мають ігрову практику у Прем’єр-лізі, а Різник ще й вважається одним з найбільш перспективних у своєму амплуа. Після того, як він з полтавчанами дійшов до фіналу Кубка України, на нього звернули увагу в Європі. Але «Ворскла» відмовилася продавати талановитого голкіпера до польської «Легії» та французького «Монако».
Захисники: Конопля (Десна), Чеберко (ЛАСК, Австрія), Бабогло (Олександрія), Дубінчак (Дніпро), Сирота, Забарний, Скорко (усі – Динамо Київ), Корнієнко (Шахтар)
![cheberrrko52](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/cheberrrko52.jpg)
Тут вже є проблеми. Так, Конопля і Бабогло – основні у своїх командах, Чеберко чудово провів сезон і заслужив трансфер до Австрії (а там і німецькі клуби можуть зацікавитися), а Сирота все частіше (нехай і на фоні травм конкурентів) отримує місце в основі київської команди. Але значно цікавіше спостерігати за списком відсутніх.
Андрій Шевченко забронював для національної команди трьох лідерів збірної: Миколенка і Попова з «Динамо» та Бондаря з «Шахтаря». Крім того, Ротань проігнорував Вантуха, який добре відіграв в оренді за «Олександрію» і нині повернувся до «Динамо» аби створити конкуренцію Миколенку на лівому фланзі захисту (а випадку продажу Віталія – посісти його місце).
Півзахисники: Цітаішвілі, Булеца, Лєднєв (усі – Динамо Київ), Батагов, Назаренко (обидва – Дніпро), Луньов (Зоря), Смирний (Колос), Чех, Кащук, Топалов, Бондаренко (усі – Маріуполь).
![tsit_-_ledn_-_bul](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/tsit_-_ledn_-_bul.jpg)
Тут всі лідери на місці. Особливо вражає ударна трійка киян – Цитаїшвілі, Булеца, Леднєв (на фото – на передньому плані). Можна також згадати хавбека «Динамо» Шапаренка, але і Луческу в клубі і Шевченко у головній збірній вирішили дати йому ще один шанс перезапустити кар’єру – тож талановитий півзахисник поїде на збори з національною командою.
Форварди: Шуранов (Нюрнберг), Сікан (Шахтар)
Лише два гравці – малувато, але якщо кимось і посилювати цю лінію, то лише «динамівцями», які нині більше зосереджені на клубі, ніж на агонічних спробах врятувати кваліфікацію для молодіжки. Супряга заслужив виклик до національної збірної, Русин, схоже, скотився з лідера атаки до статусу 5–6 форварда «Динамо», а Ісаєнко, не зважаючи на 5 голів у першому ж матчі молодіжного чемпіонату України, поки не отримав виклик від Ротаня.
![erik_shurano4](https://cikavoinfo.com/wp-content/uploads/2023/10/erik_shurano4.jpg)
В інших клубах гравців атаки з більш-менш наявною ігровою практикою знайти фактично неможливо. Натомість, отримає шанс 18-річний Ерік Шуранов. Минулого сезону за молодіжну команду «Нюрнберга» (до 19 років) він провів 16 матчів, у яких забив… 37 (!) голів. Тобто, у середньому відзначався більше 2 разів за матч. Для порівняння: друге місце у списку бомбардирів юніорського чемпіонату Німеччини посів футболіст, в активі якого лише 15 голів.
Отже, якою би не була кадрова ситуація у збірній, скоро побачимо: були матчі минулої осені випадковим провалом, чи закономірним підсумком.