Запустили онлайн-базу українських короткометражок

baza_ukrainskih_korotkometrazhok

З Дня Незалежності, 24 серпня, запрацювала база Ukrainian Short Films. Це перша масштабна онлайн-бібліотека українського короткометражного кіно від часу його виникнення до наших днів.

Головні цілі бази Ukrainian Short Films – виведення українського короткометражного кіно у чіткіший фокус міжнародних селекторів/-ок та кураторів/-ок, полегшення діалогу українського кіно зі світовими культурними інституціями, а також збереження у фокусі глядачів та індустрії робіт українських режисерів від початку ХХ століття до сьогодні.

Також читайте: Netflix виклав у відкритий доступ документальні фільми про планету (ВІДЕО)

Як зазначає кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films.Олександр Телюк десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Власне створення бази українського кіно покликано вирішити цю проблему.

База доступна у двох мовних версіях – українській та англійській (запуск англомовної версії запланований на початок вересня 2020-го).

Також читайте: Топ фільмів із 90-х, що стали найпопулярнішими в Україні та світі

Шукати фільми можна за назвою, тематикою, ім’ям режисера, роком виходу, тривалістю або жанром фільму.

Для українських режисерів розміщення фільмів у базі Ukrainian Short Films є безкоштовним.

Операційна директорка Wiz-Art Уляна Вдовичин пояснила, що база українських короткометражок (Ukrainian Short Films) ніколи не буде комерційною, бо вона є соціальною складовою.

Наразі база налічує півсотні фільмів і її наповнення триває. Загалом відібрано майже 1600 фільмів, які точно увійдуть до бази.

Також читайте: Найкращі телесеріали XXI століття. ТОП-100

На першому етапі роботи над базою проаналізували історію українського кіно та склали список українських короткометражних фільмів за всі часи. Наступними кроками був відбір фільмів, які можуть бути цікавими для міжнародних кураторів. Зараз ведуться переговори з правовласниками фільмів та їх внесення до Ukrainian Short Films.

Для користування базою кінопрофесіоналам та критикам потрібно акредитуватися на платформі Big Short. Час очікування на розгляд заявки – 24 години.

Ось так фільми виглядають для незареєстрованих користувачів:

koristuvach_bez_akreditacii

А ось такі можливості дає акредитація:

akreditovanii_koristuvach

Як зазначив контент-менеджер бази Ukrainian Short Films, кінокритик, провідний кінознавець Національного центру Олександра Довженка Олександр Телюк, як не парадоксально, та епідемія 2020 року пришвидшила ті процеси з удоступнення українського кіно, які вже давно були на часі.

Схожі записи