Скрипник, Ребров, а може… Луческу? «Динамо» шукає тренера

dinamo-mihajlichenko

Це сталося. Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс звільнив головного тренера команди Олексія Михайличенка з посади, не чекаючи поки той провалися на європейській арені.

Це логічний крок – «Динамо» в сезоні, який щойно завершився, оновило чи не всі анти рекорди. Найбільша кількість поразок у чемпіонаті за історію, найбільше відставання в очках від «Шахтаря», ледве-ледве видряпане друге місце…

Тепер головна інтрига кінця липня – прізвище нового тренера. В клубі вже заявили, що команда виходить з короткої відпустки вже 30 липня. За три тижні після цього розпочнеться новий чемпіонат УПЛ, а у середині вересня футболісти «Динамо» розпочнуть виступи в кваліфікації Ліги чемпіонів. Часу для підготовки обмаль – тож на нового наставника покладатимуть великі сподівання. На кого ж саме? Хто буде новим головним тренером «Динамо»? Кандидатів чимало.

Віктор Скрипник

viktor_skripnik

Його прізвище називали найчастіше протягом останніх пів року, прогнозуючи відставку Олексія Михайличенка. Сам тренер поки відкидає наявність пропозиції, а різні джерела стверджують: у Скрипник в контракті прописані досить суттєві відступні, які «Динамо» може не захотіти платити.

Плюс: Єдиний український тренер з досвідом роботи на найвищому клубному рівні. Віктор Скрипник два роки працював у Бундеслізі з «Вердером» і один з небагатьох спеціалістів з України, результати роботи яких помітні неозброєним оком.

До того ж, він добре знає багатьох футболістів «Динамо», оскільки за останній рік працював з Русиним, Тимчиком, Ледньовим, які новий сезон почнуть саме у Києві.

Мінус: На останніх хвилинах матчу проти «Десни», коли «Зоря» мала усі шанси вирватися на друге місце, команда Скрипника відверто тягнула час, чим викликала незадоволення вболівальників. Зараз це просто здається підозрілим, а у разі переходу тренера в київський клуб – стане серйозною плямою на репутації спеціаліста. Мовляв, спеціально відмовився від перемоги, аби не опускати своїх майбутніх роботодавців на третю сходинку.

Сергій Ребров

rebbrooev

За останні 10 років чи не єдина світла пляма в історії «Динамо» – два роки роботи Сергія Реброва на посаді головного тренера. Нині він вдруге поспіль виграв чемпіонат Угорщини з «Ференцварошем» і за чутками нібито отримав пропозицію повернутися до рідного клубу і нібито вже відмовив.

Плюс: Рідна команда. Успішний досвід (два поспіль чемпіонства, вихід до плей-офф Ліги чемпіонів). Високий клас для УПЛ.

Мінус: Минулого разу Сергій Ребров залишив «Динамо» через те, що не отримав підтримки президента у питанні чистки кадрів формуванні нового колективу. Чи змінилося щось за цей час? До того ж, тренер зараз має хорошу пресу і теоретично після вдалого виступу в євро кубках (а минулого року вийшло дуже непогано) може отримати пропозиції від середняків Німеччини чи Італії. Міняти таку можливість прогресувати на виступи в УПЛ – сумнівне рішення.

Юрій Сьомін / Курбан Бердиєв

semin_berdyev

Російський та умовно російський (туркмен з російським громадянством, який багато і успішно працював у РПЛ) тренери зараз без роботи. Вони проблемно розпрощалися з клубами, де заробили авторитет і досягли успіху.

Плюс: Величезний досвід і хороші результати у клубах, де ставку робили на командній грі, а не на зірках – саме те, що нині потрібно «Динамо». До того ж Сьомін напрочуд вдало вже працював з «Динамо» у сезоні 2008-2009. А те, як «Рубін» Бердиєва вдало грав проти «Барселони» пам’ятає більшість вболівальників.

Мінуси: Російський паспорт і відповідне ставлення до його власників серед українців – особливо ультрас. Поважний вік (одному під 70, іншому – за 70). Схоже, це все ж буде топтання на місці, або, в кращому випадку, – пожежний варіант на один сезон. «Динамо» зараз потрібна стратегія, як мінімум, на 3–4 роки.

Юрій Калитвинцев

kalitvinintsev

Це умовне прізвище. Замість нього може бути Шовковський, Косовський, Шацьких, Гусєв, Костюк, Головко чи Мороз…

Плюс: Всі ці люди будуть слухняними для президента і не почнуть вимагати підсилення чи невтручання у тренувальний процес. Втім, це плюс для Ігоря Суркіса, але аж ніяк не для «Динамо». Ще одна їхня перевага – перебування середині клубу (перша команда, дубль, молодь, академія) і розуміння того, як все побудовано. Але це одночасно і мінус.

Мінус: Крім Сергія Реброва усі інші «динамівські серця» в клубі на тренерській роботі провалилися. Починаючи від молодих-перспективних Хацкевича та Лужного, продовжуючи колись зірковими гравцями Блохіним і Михайличенком і завершуючи аксакалами Сабо і Буряком. Вкотре наступати на одні й ті самі граблі – не варіант.

Мауро Тассотті

tasotti_-_coach

Асистент Андрія Шевченка в збірній Україні міг би стати хорошим несподіваним варіантом. Роботи у італійця в збірній не настільки багато, щоб не впоратися із сумісництвом.

Плюс: Європейська школа. Хороше знання українських футбольних реалій і можливостей футболістів як «Динамо», так і головних конкурентів клубу на внутрішній арені.

Мінус: Ймовірний конфлікт інтересів. Навіть Андрій Шевченко у збірній все менше довіряє динамівцям, спираючи на гравців «Шахтаря» та легіонерів. Може виникнути незручна ситуація.

Юрій Вернидуб, Юрій Максимов, Роман Григорчук

m_h_v

Не всі троє разом – а будь-хто з українських тренерів, які досягали непоганих успіхів як у чемпіонаті України, так і на пострадянському просторі.

Плюс: Успішний досвід роботи з різними командами на різних рівнях. Вернидуб щороку ліпив боєздатну «Зорю» і, регулярно втрачаючи лідерів, грав у єврокубках, а нині лідирує у чемпіонаті Білорусі. Григорчук зробив цукерку з «Чорноморця» і вивів команду до стадії плей-офф Ліги Європи, а потім успішно працював у Казахстані. Максимова дуже добре пам’ятають у Кривому Розі та Азербайджані.

Мінус: Всі ці тренери не мали шансів проявити себе на рівні, який в «Динамо» вважають прийнятним. Одна справа – працювати з посередніми командами і витискати з них усе можливе, а зовсім інша – тренувати гравців збірних різних країн із мільйонними зарплатами в доларах. Є підозра, що навіть рівень кваліфікації Ліги чемпіонів ці спеціалісти стабільно не потягнуть. Раз «вистрілити» – без питань, але систематично показувати високий рівень – сумніваємося. Інакше, вони би зараз не тренували солігорський «Шахтар» та полтавську «Ворсклу» і, донедавна, казахську «Астану».

Ненад Б’єліца

bjelica

Найбільш ймовірний іноземний варіант, не рахуючи представників «східного сусіда». Наразі хорват без роботи і має дуже непоганий послужний список. Чутки активно сватають у Київ саме цього 48-річного спеціаліста.

Плюс: Відносно успішний досвід роботи на міжнародному клубному рівні. Цього сезону загребське «Динамо» Б’єліци до останнього претендувало на вихід у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. У групі хорвати розгромили «Аталанту» з рахунком 4:0 і в обох матчах проти «Шахтаря» не програли – 2:2 та 3:3.

А до Загреба тренер працював з польським «Лехом», італійською «Спецією», австрійськими клубами «Аустрія», «Вольфсберг», «Лустенау». Хороший досвід в різних обставинах и стилях гри.

Мінус: Сам тренер швидше прагне дочекатися запрошень із західної Європи. До того ж, потенційно його зарплата може бути найвищою серед інших кандидатів. Подейкують, що у Загребі Б’єліца заробляв до 2 мільйонів євро на рік.

Рауль Ріанчо

rrrriancho

Іспанець, який був асистентом Реброва під час його успішної роботи в «Динамо». Днями з’явилася інформація, що його агент Шандор Варга запропонував Ігорю Суркісу повернути Ріанчо вже у статусі головного тренера. Та й сам спеціаліст встиг прокоментувати ситуацію, зазначивши, що мріяв би працювати в київському клубі.

Плюс: Успішний досвід роботи в клубі. Хороші стосунки з президентом «Динамо». Знання сильних та слабких сторін більшості нинішніх лідерів клубу – Циганкова, Шепелєва, Миколенка, Шапаренка, Бурди, Беседіна, Буяльського, Сидорчука. З ними він працював не лише у «Динамо», але й пізніше у складі збірної України, де також був помічником головного тренера.

Мінус: Мінімальний досвід роботи у статусі головного. 10 років на початку кар’єри Ріанчо працював тренером з фізпідготовки, потім майже 5 років – асистентом. А коли у 2018 році отримав шанс у московському «Спартаку» – провалився (нічия і дві поразки в трьох матчах РПЛ).

Мірча Луческу

lucescu_-_t

Коли минулого року прізвище колишнього наставника «Шахтаря» з’являлося у чутках щодо роботи в «Динамо» – ця інформація відверто веселила своєю недолугістю. Але тепер про такий варіант пишуть все частіше і у все більш авторитетних ЗМІ. Тож, так легко відкидати таку можливість вже не вийде. Тим більше, що румун днями прилетів у Київ.

Плюс: Чудове знання українського футболу. Уміння розкривати молоді таланти і доводити їх до рівня топ-зірок (правда, в Донецьку це спрацьовувало виключно з легіонерами). Колосальний досвід. Успішні виступи на європейській арені.

Мінус: Вік (74 роки) – той самий сумнів, що і у випадку Сьоміна. Шок для багатьох фанатів як «Динамо», так і «Шахтаря». Це якби Валерій Лобановського свого часу пішов працювати у московський «Спартак».

Схожі записи