Головні трансфери 2020 року. Нижня шістка
Вже за три тижні – 22 лютого – відновиться чемпіонат України з футболу серед команд Прем’єр-ліги. У клубів – учасників УПЛ – лишилося не так багато часу аби підготуватися, а головне – запросити нових гравців на найбільш проблемні позиції. Від того, якою буде зимова трансферна політика багато в чому залежать виступи на фініші сезону. Хто ж підсилюється якісно, а хто – просто латає дірки?
«Карпати»
На фоні земельних проблем і невиділення депутатами Львівської міської ради ділянки у 8 га біля стадіону «Україна», трансферні проблеми відійшли на другий план. А вони у аутсайдера УПЛ серйозні. Навіть головний тренер Роман Санжар, який рідко нарікає на поточну ситуацію, не стримався, зауваживши, що чутки навколо клубу впливають на процес перемовин і запрошення новачків.
Поки що у Львів переїхали лише грузинський захисник Андро Гіоргадзе (має досвід гри в УПЛ за «Ворсклу») та чемпіон світу серед молоді півзахисник Олексій Хахльов, який не прижився в Іспанії. Натомість втрат – близько 10. Ключові – захисник-ветеран Олександр Кучер, один з лідерів Олексій Гуцуляк (продовжить кар’єру в Чернігові), центрбек Сергій Вакуленко, легіонери Ді Франко (гратиме у «Дніпрі»), Войковіц та Понде, воротар Роман Підківка. Це 7 з 13 гравців, що восени провели від 10 матчів і вище. Більше ніж половина основної обойми
«Ворскла»
В Полтаві ситуація не набагато краща. Команді треба вибиратися з підвалів, але новий головний тренер Юрій Максимов розводить руками: немає на ринку (точніше в доступній ціновій категорії) футболістів потрібного рівня. Тому клуб обмежився трьома новачками. Перший – орендований у «Шахтаря» форвард Владислав Кулач, який півроку провів в угорському «Гонведі», але зіграв лише в трьох матчах. Перед тим він півтора роки успішно грав за «Ворсклу». Другий – форвард Руслан Степанюк, що повернувся в Україну з чемпіонату Казахстана. Третій – ще один «репатріант» з Азії – фланговий захисник Євген Опанасенко, який згаяв півтора роки в турецькому «Коньяспорі» (9 матчів за цей час).
Помітна втрата лише одна – нападаючий Юрій Коломоєць, який отримав статус вільного агента. В першій частині сезону він зіграв 13 матчів і забив 2 голи.
ФК «Львів»
Тут ще один масовий вихід зі Львова. Не гратимуть навесні бразильці Педро Вітор, Вісенте та Леонардо Мотзелло. Але на трьох вони восени виходили на поле лише 17 разів. Також основними не були захисник Володимир Адамюк (не з футбольних причин – в «Дніпрі» буде в стартовому складі), воротар Олександр Бандура та захисники Микола Квасний і Руслан Зубков – 29 матчів на чотирьох.
Щоб не втрачати глибину складу і мати варіанти для маневрів, до клубу запросили поки захисника Андрія Буська з «Карпат», який не грав в УПЛ в цьому сезоні, голкіпера Германа Пенькова з «Олімпіка» (4 матчі в чемпіонаті, 8 пропущених голів) та оборонця Микиту Ходаковського з друголігівської «Буковини». Єдине потенційно солідне підкріплення – Жоель Бопесу, який прийшов з «Риги». Француз конголезького походження покликаний закрити лівий фланг в команді.
«Олімпік»
Донецька команда восени після зміни тренера набрала хід і з одного з претендентів на виліт перетворилася на реального учасника боротьби за ТОП-6. Роздражнивши апетит «олімпійці» зосередилися на тому, щоб зберегти основу і підсилити проблемні місця. Першу частину завдання виконувати поки вдається. З тих футболістів, що в першому колі зіграли хоча би 10 матчів, пішов лише лівий захисник Роман Вантух (закінчився термін оренди). Решта – на своїх місцях. А Геннадій Пасіч, Герман Пеньков, Єгор Клименчук та Іван Трубочкін виходили на поле мало, щоб їхній вихід вплинув на гру «Олімпіка»
А от підсиленню поки оцінку дати не вийде. Все покажуть матчі. Прийшов в оренду з «Динамо» правий захисник Микита Кравченко, повноцінні угоди уклали опорник Назар Вербний з «Карпат» та досвідчений голкіпер Артем Кичак (останній клуб – угорський МТК), повернувся з оренди у «Десні» форвард Максим Дегтярьов. Всі гравці достатньо високого за мірками УПЛ рівня, але їх об’єднує те, що останнім часом вони в своїх попередніх клубах майже не грали. Так само важко оцінити потенціал двох легіонерів: вінгера молодіжної збірної Грузії Темура Чогадзе та атакувального півзахисника національної збірної Литви Даніеля Романовського. Але, схоже, Вісенте Гомес знає, що робить.
«Дніпро-1»
Найактивніша команда міжсезоння створює справжню дрім-тім аби вже зараз зачепитися за верхню шістку. Після того, як команді підсилили форвард (чемпіон Білорусі і складі берестейського «Динамо») Олексій Хобленко, лівий захисник Володимир Адамюк, правий захисник Лукас Тейлор (з португальського «Ешторіла»), центральний захисник Олександр Сваток (з хорватського «Хайдука»), а також півзахисники Ді Франко і Андрій Цуріков (з чеського «Яблонця»), єдиним вразливим місцем команд лишається воротарська позиція.
З тих гравців, що пішли, лише Станіслав Куліш та Олександр Сафронов провели в поточному сезоні більше 5 матчів. Але на їхні місця прийшли гравці вищі за класом – тож стало тільки краще.
Всі шість новачків, швидше за все, відразу стануть гравцями основи, а влітку анонсується ще більш потужна трансферна кампанія з запрошенням легіонерів. Буде цікаво.
«Колос»
Сільська команда стала однією з головних несподіванок першої частини сезону в УПЛ і досі претендує на верхню частину таблиці. Але буде непросто, адже «Колос» в першу чергу – тренерський колектив, де ключовим фактором є не зірковий склад з талановитих футболістів, а взаєморозуміння. Ця зима солідно перетасувала склад, тож на те, аби зігратися доведеться витратити час, якого немає (перший етап завершується за 4 тури).
Пішли форвард Владислав Нехтій, захисники Олександр Мігунов та Андрій Сахневич, опорники Вячеслав Рябов та Джемаль Кизилатеш. На їхні місця запрошено ще більше гравців: хавбек Андрій Богданов з «Десни»; центральний захисник Кирило Петров, який повернувся з Азербайджану; флангові оборонці «Оболоні» та «Зорі» Євген Єфремов та Владислав Ємець відповідно; латвійський півзахисник Владіславс Соловейчікс плюс молодь з нижчих ліг – Дорошенко та Охрончук з «Поділля» і Антюх з «Балкан».