Футбольні зірки України

afaa5807b16fa6d54e69fe47c1b0fa00

Поки «Франс Футбол» проводив церемонію вручення «Золотого м’яча», Українська асоціація футболу спільно з Всеукраїнської асоціацією футболістів-професіоналів влаштували власну роздачу призів – «Футбольні зірки України-2019».

Конкурс був запроваджений цього року і складався з більш ніж 20 відзнак. Причому номінації були як індивідуальні, так і командні.

Найкращий футболіст

tson_ptov

На перемогу в боротьбі за звання найкращого футболіста року змагалися три гравці. «Шахтар» представляв бразильський дует Марлос і Тайсон, а «Динамо» – Віктором Циганковим. Цікаво, що жоден з футболістів київського клубу не з’явився на церемонії. Втім, конкретно для цієї номінації це не мало значення, адже переміг фігурант недавнього расистського (чи псевдорасистстького) скандалу Тайсон. Недавно він показував вболівальникам середні палець, а тепер отримав приз найкращого футболіста. Інтенсивне завершення року.

Звання найкращого голкіпера заслужив воротар «Шахтаря» Андрій Пятов. І тут вибір номінантів був вкрай дивним. Організатори включили в нього номінально 4-го стража воріт збірної України Юрія Паньківа з «Олександрії» і «динамівці» Георгія Бущана, який лише півтора місяці тому отримав місце в основному складі через травму Дениса Бойка. В такій компанії годі було сумніватися в перемозі Пятова.

Найкращим легіонером був визнаний Олександр Зінченко, який виступає за «Манчестер Сіті», але йому не знайшлося місця в символічній збірній українського футболу за 2019 рік. Пояснюється це просто: організатори чомусь вирішили не включати до неї гравців, що виступають за кордоном. Вийшла збірна УПЛ, складена з гравців лише двох команд. «Шахтар» представлений Андрієм Пятовим, Миколою Матвієнком, Тарасом Степаненком та бразильцями Марлосом, Мораесом і Тайсоном. «Динамо» делегувало Віктора Циганкова, Микиту Бурду, Віталія Миколенка, Олександра Караваєва та Віталія Буяльського.

Нагороди для жінок

apanashch

Найкраща футболістка року в Україні – Дарина Апанащенко. Нині вона виступає у складі харківського «Житлобуда-1», а до того ставала чемпіонкою України в складі чернігівської «Легенди», багато грала в РФ (Вороніж, Рязань, Перм), а нещодавно повернулася на батьківщину.

Цікаво, що її конкурентками за перемогу були дві футболістки… другої команди «Житлобуда» – Яна Калініна та Надія Куніна. Місяць тому вони програли Апанащенко й боротьбу за звання найкращої футболістки чемпіонату. Дивно, що номіновані не були українські дівчата, що цього року підписали контракти з лідером європейського футболу – іспанським «Атлетіко» – Натія Панцулая та Ольга Овдійчук.

Також лише з «Житлобудів» були претенденти на звання найкращої бранкині – воротарки Ірина Саніна, Дарина Бондарчук та Катерина Самсон. Перемогла остання.

Ще один «жіночий» приз відвоювала 16-річна Надія Іванченко з клубу «Ладомир» (Володимир-Волинський). Вона з 30 метрів влучила у ворота юнацької збірної Сербії. Переможець тут визначався за підсумками СМС-голосування і вболівальники вирішили, що «динамівці» Сергій Сидорчук і Георгій Цитаїшвілі забивали менш видовищно.

Тренерське протистояння

sheva_petrakov

Найбільше суперечок викликало визначення найкращого тренера. Перемогу тут отримав керманич чоловічої національної збірної України Андрій Шевченко. Ніби й особливих нарікань не має бути – збірна достроково і з першого місця пробилася до фінальної частини Євро-2020, але, як то кажуть, осад залишився.

Справа в тому, що конкурентом Шевченка по номінації був Віктор Скрипник з «Зорі», який ще не встиг себе зарекомендувати на новому місці роботи (а до того працював у слабенькому чемпіонаті Латвії) і тренер молодіжної збірної, яка стала чемпіоном світу U20 Олександр Петраков. Якщо успіх Шевченка в збірній він має розділити з авторитетним тренерським штабом, то Петраков явно значить набагато більше для чемпіонської команди. Але організатори вирішили інакше. А потім, схаменувшись, миттєво придумали для наставника чемпіонів світу додаткову спеціальну відзнаку – «Найкращий тренер молодіжних команд».

Дивним чином найкращим тренером жіночих команд став Роман Заєв. Його «Восход» став лише бронзовим призером чемпіонату України, відставши від обох «Житлобудів» на 16 і 22 очки відповідно.

Наша молодь

mykolenko22

Визначили найсильніших і серед тих, кому не виповнилося 21 року (для чоловіків) чи 19 років (для дівчат). Перемоги тут святкувати Віталій Миколенко з київського «Динамо» та Юлія Христюк з вінницького «Поділля». Вона випередила двох суперниць з «Житлобуда».

А конкурентами Миколенка були ще два «динамівця», які нині виступають на правах оренди за «Дніпро» – Владислав Супряга та Сергій Булєца. Як бачимо, школа «Шахтаря» не напрацювала навіть на номінацію в цій категорії.

Тим дивнішою стала перемога академії донецького клубу в номінації «Найкраща футбольна школа». «Помаранчево-чорні» здалися організаторам більш достойними, ніж академії «Динамо» і львівських «Карпат»

Інші переможці

Також переможців УАФ і ВАФП визначили в менш популярних номінаціях, де номінанти не мають тисяч шанувальників і не відомі широкому загалу. Найкращим арбітром став Віктор Копієвський з Кропивницького, найсильнішим футболістом з інвалідністю – киянин Дмитро Українець, найбільш успішним гравцем студентських команд – Юрій Заставецький з Тернопільського педагогічного університету. Звання найкращого «пляжника» виборов Андрій Неруш, що виступає за команду «Євроформат», а переможцем серед футзалістів став Кирило Ципун з «Продексіму».

Схожі записи