Сім законів грошей за книгою Джорджа Клейсона – Найбагатший чоловік у Вавилоні

money_tree

Кожен погодиться з твердженням, що другим найважливішим ресурсом в нашому житті являються гроші. Щоб там не говорили скептики, але гроші це влада, гроші це можливості, гроші – це впевненість в собі та у завтрашньому дні. Тому у даній статті мова піде саме про гроші – а саме про сім законів грошей, сформованих Джорджом Клейсоном та написаних ним у своєму бестселлері «Найбагатший чоловік у Вавилоні»:

1. Почніть наповнювати свій гаманець

Відкладайте певну суму від свого щомісячного доходу. Для початку, як стандарт, прийнято відкладати 10% – ця сума суттєво не вплине на рівень життя. В подальшому суму можна збільшувати до 30% і вище! Підкажемо один лайфхак – гроші відкладайте одразу після отримання доходу, бо якщо заплануєте відкласти те, що залишиться на кінець місяця після витрат, то майже зі 100% ймовірністю запевняємо, що не лишиться нічого.

2. Слідкуйте за витратами

Пам’ятайте, що основу ваших витрат формують покупки до 100 грн – кава, цигарки, таксі, чізбургер, коктейль. Саме ці витрати потрібно контролювати та аналізувати – погодьтеся, заядлим курцям витрачати ~15 000 грн в рік на (!) знищення свого здоров’я – не найкраща інвестиція. Крім того, усі витрати повинні бути усвідомленими, записаними та проаналізованими в кінці місяця.

3. Примножуйте свій капітал

Гроші – це енергія, яка повинна постійно перебувати у русі. Інфляція та подібні їй чинники можуть зменшити цінність відкладених грошей, тому постійно шукайте шляхи примноження капіталу. Для початківців хорошими інвестиційними інструментами являються депозит та оформлення полісу накопичувального страхування життя. По мірі зростання капіталу перед Вами відкриються нові інструменти примноження, головне почати!

4. Оберігайте свої заощадження від втрат

Завжди знайдуться «претенденти» на Ваші заощадження. Це може бути хороший друг, який пропонує вам «вигідно» інвестувати кошти в фінансовий проект під 400% доходу річних. Це можуть бути активні спекуляції на фоні вибухового росту криптовалют. Не спішіть вкладатися в ризиковані проекти, які малюють красиві цифри. Пам’ятайте, що капітал формується часом, дисципліною та контролем, тоді як «вигідні» на перший погляд вкладення на дистанції завжди приведуть Вас до нуля

5. Вкладіть свої збереження в житло

Саме цей закон Клейсона досить спірний у сучасному світі. Справа в тому, що Джордж розглядає психологічний аспект купівлі житла, а точніше впевненість та спокій від усвідомлення, що у Вас є власний «куточок». Звичайно, це вагомий аргумент і на перспективу кожен повинен обзавестись цим «куточком». Але, як показує практика, поки молодий – «знімай» квартиру поближче до роботи. Це в часи написання книги люди переважно вкорінювалися у тих місцях де народилися та виросли. У сучасному світі все дещо по-іншому – сьогодні тут – завтра там. Тому, навіщо обзаводитися квартирою, в яку прийдеться постійно вкладати кошти і яку з собою не перевезеш у інше місто, коли можна просто «знімати» її. Хоча тут вже на власний розсуд, якщо є можливість вигідно придбати квартиру – приймайте рішення.

6. Забезпечте собі дохід на майбутнє

Це зараз от-так легко тратити гроші, не думаючи про завтрашній день. Пам’ятайте, що «красиво» жити захочеться і в 50 і в 60 і в 70 років. Справа в тому, що активна фаза до того часу пройде, а от рівень витрат та дохотів – лише зростатиме. Забезпечуйте собі безбідну старість вже сьогодні. Не сподівайтесь на державу, на дітей чи на внуків. Тут у допомогу Вам інвестиції в землю, комерційну нерухомість, та накопичувальне страхування життя.

7. Розширюйте свої можливості для заробітку

Мати лише одне джерело доходу – це відкладене «самовбивство». Постійно формуйте нові «струмки», які з часом переростуть у повноцінні джерела доходу – у сучасної людини їх повинно бути мінімум сім-вісім. На початкових етапах цифри великої ролі не грають – важливо лише те, що Ви не лишитесь ні з чим у разі звільнення, скорочення чи іншого форс-мажору на роботі. Тому постійно інвестуйте у себе, у свої знання та розробляйте нові «родовища» доходу, які у перспективі можуть стати основними.

Сьогодні, незважаючи на скептиків, гроші надалі залишаються мірилом земного успіху. Сподіваємось, що ці правила стануть Вам у нагоді на шляху до фінансової незалежності.

Схожі записи