5 способів зробити медичну маску власноруч (ВІДЕО)

stop_coronavirus_covid-19_in_russia

Із поширенням захворювання на коронавірусну інфекцію усе більше міст України запроваджують карантинні заходи, а в деяких місцях оголошують режим надзвичайної ситуації. Серед інших обмежень, які передбачено для запобігання поширенню коронавірусу, – заборона заходити в різноманітні заклади без медичної маски. З огляду на те, що в аптеках через шалений ажіотаж сьогодні купити маску буває складно й дорого, пропонуємо вам кілька простих способів зробити маску власноруч.

1. Одноразова маска з паперу за 5 хвилин

paperovi_rushniki

Медичну маску нашвидкуруч дуже просто зробити з паперових рушників (можна також використати серветки або навіть туалетний папір).

Набір матеріалів – мінімальний:

• паперові рушники

• двосторонній скотч або степлер

• резинка

• ножиці

Докладна інструкція – в цьому відео:

Така маска не є довговічною, і використати її можна лише раз. Але якщо терміново потрібно, а під рукою нема нічого іншого – цілком згодиться.

2. Марлева або ватно-марлева маска

vato-marleva

Таку маску можна зробити з відрізу марлі або широкого бинта. Вона має складатися зі щонайменше чотирьох марлевих шарів і ватної вставки всередині. Замість вати можна використати ще 4 шари марлі.

Набір матеріалів:

• бинт або марля

• ножиці

• нитки

• резинка

Відміряйте та відріжте від бинта (або складіть шматок марлі) чотири прямокутники розміром приблизно 15 х 25 см.

Усередині отриманого прямокутника рівномірно розподіліть шар вати завтовшки приблизно 1 см.

Акуратно зшийте й обметайте вручну чи на швейній машинці прямокутник по периметру, щоб бинт не торочився. За бажання бажанні можна зробити ще кілька рядків ближче до середини маски, щоб краще закріпити вату.

marlya

Пришийте з боків маски резинки або мотузки, за допомогою яких фіксуватимете маску на обличчі.

Таку маску можна носити до 4 годин. Якщо конче потрібно вийти в масці й немає нічого на заміну – ватно-марлеву маску можна навіть випрати, попрасувати і використовувати повторно (простежте, щоб вата не збивалася у грудки).

Також читайте: Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах

Одна з відеоінструкцій пошиття ватно-марлевої маски:

[p][/p]

3. Маска з тканини з «гармошкою»

Набір матеріалів:

• тканина (натуральна, найкраще – бавовна або льон)

• ножиці

• нитки

• резинка

Для такої маски знадобиться відріз тканини стороною 45 см, а також дві резинки довжиною по 18 см. Складіть тканину вдвічі і зберіть гармошкою, як показано на відео. Краї зігніть і зшийте вручну або прострочіть на швейній машинці. Протягніть резинки і зав’яжіть їх вузликом. Готово.

[p][/p]

4. Маска з еластичної тканини з петлями для вух

tkanina_petli_za_vuha

Набір матеріалів:

• еластична тканина

• нитки

• ножиці

Такі маски виготовляють за аналогією до масок «антипил» для занять велоспортом. Схожі маски також використовують у своїй роботі майстри манікюрної справи. Використання цупкої тканини дозволяє захистити органи дихання від пилу, алергенів, мікробів і інших дрібних частинок.

Ідеальний матеріал для такої маски – еластичний дихаючий поліуретан. Проте за відсутності такого можна використати іншу м’яку еластичну тканину.

У відео – докладна інструкція з пошиття такої маски.

[p][/p]

5. Маска з медичного нетканого матеріалу

maska-zashchitnaya-dlya-litsa-angel-care-iz-netkannogo

Набір матеріалів:

• неткане полотно

• ножиці

• гарячий клей

• нитки

•резинки

Технологія виготовлення таких масок може бути однією з описаних вище. Єдина відмінність цих масок – матеріал, з якого вони виготовлені, – так звана нетканка.

Нетканка – це неткане полотно, яке виготовляють без застосування ткацьких методів: сировину розкочують у рівний шар і прошивають зигзагоподібними рядками. Це саме з такого матеріалу зроблені медичні маски, які раніше можна було придбати за копійки в кожній аптеці. І які сьогодні стали дефіцитом.

Таку тканину виробляють з капронової нитки, бавовняних відходів, пряжі, бавовняного волокна. Вона має підвищену щільністю і є зносостійкою, гігроскопічною та міцною.

Неткані матеріали можуть бути з натуральних (бавовняних, лляних, вовняних) та з хімічних волокон (віскозних, поліефірних, поліамідних, поліпропіленових), а також із вторинної волокнистої сировини та коротко-волокнистих відходів галузей промисловості.

Як створити маску з такого матеріалу – у відеоінструкції:

[p][/p]

І наостанок: правила носіння маски

1. Маска має прикривати ніс і рот, а також заходити на щоки до вух.

2. Маска має щільно прилягати до обличчя, але не надто туго.

3. Маску варто одягати, коли ви перебуваєте у приміщеннях (у магазинах, транспорті, інших закритих установах), де є інші люди.

4. На відкритому повітрі далеко від людей маску носити не потрібно.

5.Носити маски радять насамперед хворим, щоб затримувати поширення хвороби. Нині, в час поширення коронавірусної інфекції, маску варто одягати і здоровим людям – насамперед для того, щоб убезпечити себе від торкання руками носа, рота й очей, адже перед тим ви могли торкатися інфікованої поверхні.

6. Маска є індивідуальною! Не передавайте нікому своєї маски, особливо – якщо ви нею вже користувалися.

7. Багаторазову маску після кожного використання потрібно прати – краще вручну зі звичайним господарським милом. Потім, якщо дозволяє матеріал, її потрібно пропрасувати на максимальному режимі праски. Якщо прасувати не можна – додатково продезінфікуйте маску антисептичним засобом.

Схожі записи