5 способів зробити медичну маску власноруч (ВІДЕО)
Із поширенням захворювання на коронавірусну інфекцію усе більше міст України запроваджують карантинні заходи, а в деяких місцях оголошують режим надзвичайної ситуації. Серед інших обмежень, які передбачено для запобігання поширенню коронавірусу, – заборона заходити в різноманітні заклади без медичної маски. З огляду на те, що в аптеках через шалений ажіотаж сьогодні купити маску буває складно й дорого, пропонуємо вам кілька простих способів зробити маску власноруч.
1. Одноразова маска з паперу за 5 хвилин
Медичну маску нашвидкуруч дуже просто зробити з паперових рушників (можна також використати серветки або навіть туалетний папір).
Набір матеріалів – мінімальний:
• паперові рушники
• двосторонній скотч або степлер
• резинка
• ножиці
Докладна інструкція – в цьому відео:
Така маска не є довговічною, і використати її можна лише раз. Але якщо терміново потрібно, а під рукою нема нічого іншого – цілком згодиться.
2. Марлева або ватно-марлева маска
Таку маску можна зробити з відрізу марлі або широкого бинта. Вона має складатися зі щонайменше чотирьох марлевих шарів і ватної вставки всередині. Замість вати можна використати ще 4 шари марлі.
Набір матеріалів:
• бинт або марля
• ножиці
• нитки
• резинка
Відміряйте та відріжте від бинта (або складіть шматок марлі) чотири прямокутники розміром приблизно 15 х 25 см.
Усередині отриманого прямокутника рівномірно розподіліть шар вати завтовшки приблизно 1 см.
Акуратно зшийте й обметайте вручну чи на швейній машинці прямокутник по периметру, щоб бинт не торочився. За бажання бажанні можна зробити ще кілька рядків ближче до середини маски, щоб краще закріпити вату.
Пришийте з боків маски резинки або мотузки, за допомогою яких фіксуватимете маску на обличчі.
Таку маску можна носити до 4 годин. Якщо конче потрібно вийти в масці й немає нічого на заміну – ватно-марлеву маску можна навіть випрати, попрасувати і використовувати повторно (простежте, щоб вата не збивалася у грудки).
Також читайте: Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах
Одна з відеоінструкцій пошиття ватно-марлевої маски:
[p][/p]
3. Маска з тканини з «гармошкою»
Набір матеріалів:
• тканина (натуральна, найкраще – бавовна або льон)
• ножиці
• нитки
• резинка
Для такої маски знадобиться відріз тканини стороною 45 см, а також дві резинки довжиною по 18 см. Складіть тканину вдвічі і зберіть гармошкою, як показано на відео. Краї зігніть і зшийте вручну або прострочіть на швейній машинці. Протягніть резинки і зав’яжіть їх вузликом. Готово.
[p][/p]
4. Маска з еластичної тканини з петлями для вух
Набір матеріалів:
• еластична тканина
• нитки
• ножиці
Такі маски виготовляють за аналогією до масок «антипил» для занять велоспортом. Схожі маски також використовують у своїй роботі майстри манікюрної справи. Використання цупкої тканини дозволяє захистити органи дихання від пилу, алергенів, мікробів і інших дрібних частинок.
Ідеальний матеріал для такої маски – еластичний дихаючий поліуретан. Проте за відсутності такого можна використати іншу м’яку еластичну тканину.
У відео – докладна інструкція з пошиття такої маски.
[p][/p]
5. Маска з медичного нетканого матеріалу
Набір матеріалів:
• неткане полотно
• ножиці
• гарячий клей
• нитки
•резинки
Технологія виготовлення таких масок може бути однією з описаних вище. Єдина відмінність цих масок – матеріал, з якого вони виготовлені, – так звана нетканка.
Нетканка – це неткане полотно, яке виготовляють без застосування ткацьких методів: сировину розкочують у рівний шар і прошивають зигзагоподібними рядками. Це саме з такого матеріалу зроблені медичні маски, які раніше можна було придбати за копійки в кожній аптеці. І які сьогодні стали дефіцитом.
Таку тканину виробляють з капронової нитки, бавовняних відходів, пряжі, бавовняного волокна. Вона має підвищену щільністю і є зносостійкою, гігроскопічною та міцною.
Неткані матеріали можуть бути з натуральних (бавовняних, лляних, вовняних) та з хімічних волокон (віскозних, поліефірних, поліамідних, поліпропіленових), а також із вторинної волокнистої сировини та коротко-волокнистих відходів галузей промисловості.
Як створити маску з такого матеріалу – у відеоінструкції:
[p][/p]
І наостанок: правила носіння маски
1. Маска має прикривати ніс і рот, а також заходити на щоки до вух.
2. Маска має щільно прилягати до обличчя, але не надто туго.
3. Маску варто одягати, коли ви перебуваєте у приміщеннях (у магазинах, транспорті, інших закритих установах), де є інші люди.
4. На відкритому повітрі далеко від людей маску носити не потрібно.
5.Носити маски радять насамперед хворим, щоб затримувати поширення хвороби. Нині, в час поширення коронавірусної інфекції, маску варто одягати і здоровим людям – насамперед для того, щоб убезпечити себе від торкання руками носа, рота й очей, адже перед тим ви могли торкатися інфікованої поверхні.
6. Маска є індивідуальною! Не передавайте нікому своєї маски, особливо – якщо ви нею вже користувалися.
7. Багаторазову маску після кожного використання потрібно прати – краще вручну зі звичайним господарським милом. Потім, якщо дозволяє матеріал, її потрібно пропрасувати на максимальному режимі праски. Якщо прасувати не можна – додатково продезінфікуйте маску антисептичним засобом.