Як правильно носити маску

mask00

Через пандемію нового коронавірусу COVID-19 в Україні ввели суттєві обмеження. Серед них – заборонено перебувати у громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора.

Та далеко не усі люди вміють правильно користуватись масками, а це не лише не допоможе вберегтись від вірусу, а й ускладнити проблему. Дехто маску носить просто у кишені і лише на вимогу одягає. Є й такі, що позичають її близьким, щоб сходити у магазин. Це категорично не можна робити. Маска – засіб індивідуального захисту.

Також читайте: 5 способів зробити медичну маску власноруч (ВІДЕО)

Сама маска не захистить вас від вірусу, та може дещо зменшити ризики.

Хоч за рекомендаціями МОЗ маски мають носити лише хворі, Кабмін зобов’язав носити усіх маски у громадських місцях. Головне пояснення – пересносниками хвороби можуть бути люди, у яких симптоми ще не проявились. Тобто людина може і не знати, що захворіла.

Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується.

Також читайте: Як зробити гелевий антисептик у домашніх умовах

Ось як правильно носити маску:

– Вдягаючи маску, не варто забувати про ретельне миття рук милом чи обробку їх спиртовмісними (не менше 60%) антисептиками.

– Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.

– Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.

– Маску слід змінювати щочотири години.

– Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.

– Не можна використовувати маску повторно.

– Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

– Знімати маску потрібно за гумки, не торкаючись до її зовнішньої поверхні.

zzo

Далеко не усім українцям по кишені використовувати по кілька масок у день, зважаючи ще й на їх суттєве здорожчання, а також дефіцит в аптеках. Тому, якщо немає можливості раз на кілька годин змінювати маску, то варто принаймні її дезінфікувати. Можна попрати з милом і попрасувати. Наголосимо, що це не є рекомендацією ні МОЗ, ні ВООЗ! Але це точно краще, ніж носити тижнями одну й ту саму маску.

Різновиди масок

Варто відзначити, що маски мають різні ступені захисту. Наприклад, для медпрацівників, що безпосередньо працюють із підтвердженими хворими на корона вірус, більш ефективними однозначно є хірургічні респіратори, що фільтрують повітря від дуже дрібних часточок. Хірургічні респіратори, при збереженні їх функціональної придатності, заміні фільтрів, можуть використовуватися багаторазово.

Розрізняють такі види масок:

процедурні – це звичайні одноразові медичні маски, що складаються з трьох шарів нетканого матеріалу: фільтр (посередині) і два зовнішніх шари. Такі маски можуть бути як для дорослих, так і для дітей. Використовують їх в громадських місцях, лікарнях, поліклініках;

спеціалізовані (хірургічні) – це чотиришарові хірургічні маски, які, крім фільтра і двох зовнішніх шарів, мають протирідинний шар, що забезпечує захист шкіри обличчя від попадання на нього біологічних рідин при проведенні операційних втручань (операцій). Хірургічні маски можуть бути з екраном і без нього.

– одноразові маски бувають стерильними і нестерильними. Стерильні маски потрібні тільки в операційних чи лабораторіях.

Суттєво кращим рівнем захисту володіють респіратори, хоч вони і суттєво дорожчі за звичайні маски. Досвід епідемій SARS-CoV, MERS-CoV та сучасної SARS-CoV-2 продемонстрував більшу ефективність для попередження потрапляння коронавірусу при використанні медичних респіраторів.

Респіратори ділять на 3 класи:

Респіратори 1-го класу (FFP1)

Здатні затримувати до 80% пилу, рідких і твердих аерозольних часточок.

Респіратори 2-го класу (FFP2)

Респіратор N95/3М 8822 відноситься саме до цього класу.

Респіратори 3-го класу (FFP3)

Затримують близько 99% небезпечних для людини домішок.

Схожі записи