Ваші тварини вас люблять!

kit-i-sobaka-5

Свого часу науковці вже висували гіпотезу, що собаки справді здатні любити своїх хазяїнів. Окситоцин – гормон гіпоталамусу, що накопичується в крові, і окрім всього іншого, викликає почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером. Багато досліджень довели його роль в людських відносинах- це підвищення довіри та зменшення страху. Коли ми бачимо кохану людину або дитину, рівень окситоцину в крові людини збільшується на 40-60%. Це дозволяє сміливо називати його гормоном «любові». Останні дослідження показали, що після гри із хазяїном, у котів та собак спостерігається суттєве підвищення окситоцину у крові.

В десяти собак та десяти кішок було взято зразок слини після десятихвилинної гри із їх хазяїном. Як виявилось, у собак рівень окситоцину збільшився на 57%. Це може означати, що собаки відчувають любов так же, як і люди. У котів рівень окситоцину збільшився на 12%, що в 5 разів менше, ніж у людей чи собак.

kit-i-sobaka-2

Дехто вважає, що коти взагалі не здатні любити, науковці це заперечують. Вони пояснюють менш інтенсивну реакцію гормонів на гру із хазяїном тим, що коти були одомашнені набагато пізніше, за собак, і все ж вони здатні любити, хоча й їхня прив’язаність не така сильна.

В тому числі, дослідження показують, що на таку любов, близьку до людської, здатні лише одомашнені тварини.

Відрізняються не лише кішки від собак, але й їхні хазяїни. Як виявилось, хазяїни собак більш відповідальні за своїх улюбленців, більш активні та менш невротичні, ніж власники котів.

У будь якому випадку, любіть своїх улюбленців, адже вони вас теж люблять!

kit-i-sobaka-1

Схожі записи