Ваші тварини вас люблять!
Свого часу науковці вже висували гіпотезу, що собаки справді здатні любити своїх хазяїнів. Окситоцин – гормон гіпоталамусу, що накопичується в крові, і окрім всього іншого, викликає почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером. Багато досліджень довели його роль в людських відносинах- це підвищення довіри та зменшення страху. Коли ми бачимо кохану людину або дитину, рівень окситоцину в крові людини збільшується на 40-60%. Це дозволяє сміливо називати його гормоном «любові». Останні дослідження показали, що після гри із хазяїном, у котів та собак спостерігається суттєве підвищення окситоцину у крові.
В десяти собак та десяти кішок було взято зразок слини після десятихвилинної гри із їх хазяїном. Як виявилось, у собак рівень окситоцину збільшився на 57%. Це може означати, що собаки відчувають любов так же, як і люди. У котів рівень окситоцину збільшився на 12%, що в 5 разів менше, ніж у людей чи собак.
Дехто вважає, що коти взагалі не здатні любити, науковці це заперечують. Вони пояснюють менш інтенсивну реакцію гормонів на гру із хазяїном тим, що коти були одомашнені набагато пізніше, за собак, і все ж вони здатні любити, хоча й їхня прив’язаність не така сильна.
В тому числі, дослідження показують, що на таку любов, близьку до людської, здатні лише одомашнені тварини.
Відрізняються не лише кішки від собак, але й їхні хазяїни. Як виявилось, хазяїни собак більш відповідальні за своїх улюбленців, більш активні та менш невротичні, ніж власники котів.
У будь якому випадку, любіть своїх улюбленців, адже вони вас теж люблять!