Медалі на Олімпіаді для України. Хто здобуде нагороди

11_bilodid

Минулого року міністр спорту Вадим Гутцайт прогнозував, що збірна України привезе з Токіо від 15 до 20 медалей різного ґатунку. Більше прогнозів він не давав, але замість нього це зробила аналітична компанія Gracenote яка вже багато років моделює результати Олімпіад, виходячи з поточних результатів спортсменів.

Американські фахівці у квітні 2021 року спрогнозували, що Україна посяде у медальному заліку 15-те місце. Медальний здобуток збірної буде, на думку аналітиків, таким: 6 золотих медалей, 7 срібних та 8 бронзових. Усього – 21 нагорода.

Ця цифра на перший погляд може здатися завищеною. Не зовсім видно, хто може гарантувати таку кількість медалей.

Тим більше, що у Ріо у 2016 році Україна здобула усього лише 11 нагород. Приріст майже удвічі – серйозний стрибок нагору.

З іншого боку, українські атлети на кожній Олімпіаді приносили сюрпризи (на жаль, зі знаком мінус також), тому будемо сподіватися а те, що медальний прогноз Gracenote збірна України навіть перевершить. А поки – про тих, від кого з українців слід чекати медалі з найбільшою ймовірністю.

Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на каное)

luzan_chetv

Трохи більше місяця тому – на початку червня – у польському Познані відбувся чемпіонат Європи з веслування на каное. У командному заліку там команда України посіла там 5-те місце, здобувши 8 медалей, 2 з яких – золоті.

До обох долучилася Людмила Лузан. Спочатку вона виграла індивідуальну гонку на 500 метрів (це, щоправда, не олімпійська дисципліна), а потім у парі з Анастасією Четверіковою перемогла і на олімпійській дистанції каное-двійок на 500 метрів.

Дарина Білодід (дзюдо)

bilodid-in_og

Спортсменка, яка переписує історію. 20-річна Дарина Білодід вже має у своєму активі 2 золоті медалі чемпіонатів світу і 2 золоті медалі чемпіонатів Європи. Вперше чемпіонкою світу українка стала у 17-річному віці. Це – світовий рекорд для цього виду спорту. Вдруге – у 18 років. Так рано ніхто у світі не виборював два найвищі титули.

Нині вона друга у світовому рейтингу. З першого місця Дарина Білодід опустилася через те, що минулого року експериментувала з новою для себе ваговою категорією (з ваги до 48 кг спробувала перейти у вагу до 52 кг, оскільки не бачила рівних суперниць) і стала лише бронзовою призеркою на етапі Кубку світу. Потім через хворобу пропустила чемпіонат Європи і не відновившись після хвороби стала бронзовою ще на одному престижному турнірі вже у своїй рідній вазі. Сподіваємося, до Олімпіади Білодід підійде у оптимальній формі.

Станіслав Горуна і Анжеліка Терлюга (карате)

horuba_terluyga

32-річний львів’янин – один з найвідоміших у світі каратистів. Він – діючий чемпіон Європи (усього в активі – 2 золота, 2 срібла і 5 бронзових медалей за 10 років виступів) і третій номер світового рейтингу у найпрестижнішій ваговій категорії (75 кг).

А от інша представниця цього виду спорту – Анжеліка Терлюга – номер 1 світового рейтингу у своїй вазі. 29-річна одеситка на трьох поспіль чемпіонатах Європи (2017-2019) здобувала золоті медалі.

Ярослава Магучіх та Юлія Левченко (стрибки у висоту)

mahuchikh-levchenko

Зараз дві українки посідають 2-ге та 3-тє місця у рейтингу IAAF, поступаючись очками лише кабардинці Ласіцкене, яка виступатиме на Олімпіаді за команду «анонімних спортсменів» під нейтральним прапором. Але ці цифри – результат недосконалості системи підрахунку балів, яка враховує результати 4-5 останніх років. У той же час Ласіцкене вже два роки не стрибала вище 2 метрів.

Натомість у срібної призерки чемпіонату світу-2019 Ярослави Магучіх цього сезону є вдалі стрибки на висоті 2.03 (Діамантова ліга) та 2.06 (особистий рекорд, рекорд світу для спортсменок молодше 20 років). Наразі спортсменка не приховую, що у Токіо мріє замахнутися на світовий рекорд 2.09, якому вже 34 роки.

Юлія Левченко ще рік тому вважалася однією з фавориток: срібло чемпіонату світу-2017, срібло чемпіонату Європи-2019. Тоді в її активі було кілька вдалих стрибків на 2.01 та 2.02 метри і потенціал підняти планку. На жаль, все зіпсував коронавірус. Спортсменка складно перенесла хворобу і досі не відновила своїх оптимальних кондицій. Хтозна, може до Олімпіади вдасться це зробити.

Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину)

bekh_og

Уже 7 років у спортсменки немає конкурентів в Україні. За цей час Бех-Романчук виграла 9 золотих медалей чемпіонатів країни у приміщенні та просто неба. На міжнародному рівні конкуренція значно вище, але і там Марина Бех-Романчук регулярно виграє медалі: срібло чемпіонату Європи-2018, срібло чемпіонату світу-2019, золото Світового туру-2020, золото чемпіонату Європи у приміщеннях-2021.

Зараз Бех-Романчук посідає 2-ге місце у рейтингу міжнародної асоціації легкої атлетики у своїй дисципліні. Але у поточному сезоні її результати поки не вражають. Найкращий стрибок цього року – 6.79, тоді як у світі є шість спортсменок, які стрибали у 2021 році на 7 метрів і далі. Але у минулому та позаминулому роках Бех-Романчук стрибала на рівні з лідерами. Віримо у повторення історії на Олімпійських іграх.

Михайло Романчук (плавання)

romanchuk_og

Чоловік Марини Бех-Романчук – один з найсильніших плавців світу на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем. Він – 4-разовий чемпіон Європи на цих дистанціях (2018 та 2021 роки) і 2-разовий срібний призер чемпіонатів світу на 1500-метровці (2017 та 2019 роки).

На світових першостях Михайло Романчук поступався спочатку італійцю Пальтріньєрі, а потім німцю Велброку. Власне, ці два спортсмени – єдині, хто може протидіяти українцю, але обох їх він неодноразово і перемагав. Чекаємо повторення оптимальних результатів.

Ігор Радивілов (спортивна гімнастика)

radyvilov_og

Коронна дисципліна 28-річного гімнаста – опорний стрибок. У цьому Радивілову немає рівних у Європі – золоті медалі континентальних першостей 2020 та 2021 року тому яскраве підтвердження. На світовому рівні Радивілов завоював два срібла і бронзу, програючи лише представникам Азії (Японія, Корея, РФ).

Зараз у світовому рейтингу міжнародної федерації гімнастики Ігор Радивілов посідає 1-ше місце у опорному стрибку і 6-те у вправах на кільцях. Тож є шанс виграти навіть дві медалі.

Олена Костевич (кульова стрільба

kostevych_og

Одна з двох спортсменок у збірній Україні, яка вже підіймалася на найвищу сходинку Олімпійських ігор. Сталося це у 2004 році, коли Олена Костевич стала наймолодшою в історії Ігор чемпіонкою у кульовій стрільбі. Потім був провал 2008 року і дві бронзові олімпійські медалі у 2012-му. Якщо бачити в цьому систему «медаль-без медалі-медаль», то після «порожнього» 2016-го саме час чекати на нові нагороди.

Змагатиметься Олена Костевич у трьох дисциплінах – стрільбі з пневматичного пістолету (дистанція 10 метрів), стрільбі з малокаліберного пістолету (дистанція 25 метрів) та у парі з Олегом Омельчуком. В обох спортсменка посідає чільні місця у світовому рейтингу: 7-ме та 3-тє відповідно.

Ольга Харлан (фехтування)

kharlan_og

А це – інша олімпійська чемпіонка у збірній 2021 року. І вона має чудовий шанс стати дворазовою переможницею Ігор. У шаблі Ольга Харлан фактично не має конкурентів у світі ось уже майже 10 років. На 6 останніх чемпіонатах світу (вони відбуваються не щороку) представниця Миколаєва 4 рази ставала переможницею в індивідуальному заліку і ще двічі – у складі команди. Додайте ще 9 срібних і бронзових нагород чемпіонатів світу.

У Токіо українська шаблістка змагатиметься лише в особистій першості. Це може стати шансом для неї вибороти єдину медаль, якої нині не вистачає у колекції Харлан. Адже золото 2008 року було командним, а у індивідуальних змаганнях спортсменка двічі була бронзовою призеркою Олімпіад – у Лондоні-2012 та Ріо-2016.

Схожі записи