Ілон Маск показав, як працює вживлений у мозок чіп (ВІДЕО)

chip

Керівник SpaceX і Tesla Ілон Маск нарешті презентував перші розробки свого біотехнологічного стартапу Neuralink, запущеного у 2016 році.

Як відомо, Neuralink – стартап мікрочіпів з інвестиціями у $ 158 млн, які вживлюються у мозок для зв’язку з комп’ютером. Головна мета цього чіпа – допомогти людям з важкими травмами головного мозку.

Пряма трансляція презентації велася на Youtube-каналі стартапу, а зараз її можна проглянути у запису.

Наразі випробовування мікрочіпів ведуться на свинях. Зокрема, чіп вживили двом свиням, а з мозку однієї з них його успішно вилучили.

Також читайте: План колонізації Марсу від Маска (ВІДЕО)

Ілон Маск продемонстрував, як мозок однієї з тварин реагує на харчування. Свиня Гертруда їла, а в цей час на екрані відображався сплеск активності, яка відслідковувалась за допомогою бездротового каналу.

Чіп отримав назву Link. Маск називає його «фітнес-браслетом» у мозку. Він каже, що чіп уже міг би бути в його мозку і ніхто б цього не помітив.

Хоч наразі випробування проводять на свинях, та Маск запевняє, що технологію у майбутньому можна буде застосовувати і для людей. Поки термінів випробування на людях не називають.

Він стверджує, що чіп Link буде повністю зливатися з черепною кісткою людини та підключатися до мозку мікронитками, які тонші за людську волосину. Такий чіп може працювати добу без підзарядки.

Як очікується, розробка має допомогти боротися з хворобою Альцгеймера, деменціями, паралічем. Маск анонсує також, що чіп допоможе людям з втратою пам’яті та слуху, депресією та навіть безсонням.

Також повідомляється, що Link можна використовувати для трансляції музики у мозок людини, збереження і відтворення спогадів.

Вартість такого чіпу складатиме декілька тисяч доларів.

Також читайте: Автопілот 5-го рівня: Маск анонсував революційний електрокар Tesla

Саму компанію Neuralink заснували у 2017 році. Нову технологію компанія представила в минулому році. Спеціальний робот, схожий на швейну машинку, імплантує глибоко в мозок ниткоподібні електроди, які підключаються до капсули-приймача, прикріпленої за вухом пацієнта.

Пристрій здатен передавати сигнали мозку по Bluetooth, дозволяючи випробуваним керувати комп’ютером або контролювати активність свого мозку.

Тоді Маск стверджував, що технологія з успіхом пройшла випробування на приматах – мавпа з імплантованими електродами «змогла управляти комп’ютером за допомогою свого мозку.

Зазначимо, що раніше Маск неодноразово заявляв, що побоюється штучного інтелекту (ШІ), бо роботи можуть рано чи пізно перевершити людину за інтелектуальними здібностями. Тому він вважає: «Якщо не можеш перемогти ШІ, об’єднайся із ним!». Цю ідею комп’ютерний геній перейняв у Ієна Бенкса та його «Культури».

Схожі записи