Як видалити сліди від скотчу
Скотч без сумніву є одним із найбільш практичних винаходів людства. Як дехто жартує, треба ділити історію – до винаходу скотчу і після. Хоч багатьом цей матеріал суттєво спростив життя, та часто він створює певні незручності. При його використанні залишаються залишки клейковини на матеріалах, які досить складно відтерти.
Ви здивуєтесь, але такий матеріал як «скотч» винайшли майже 100 років тому. І хоч англійське слово «scotch» має багато значень – шотландці, шотландський віскі, ну і власне липка стрічка. Та до Шотландії він жодного стосунку не має і таку назву отримав випадково. Просто у далекому 1925 році, коли його винахідник Річард Дрю лише апробовував новий матеріал і приніс його у майстерню з фарбування нових автомобілів, то наніс клей лише на скраю. А у цей час панував стереотип про шотландську скупість. От власник майстерні з пересердя сказав Річарду Дрю віднести стрічку своєму шотландському («scotch») керівнику з проханням зробити її більш липкою. Ось так до цієї стрічки і «приклеїлась» назва скотч.
Також читайте: Як почистити духовку вдома
Насправді позбутись залишків скотчу не так вже й складно, якщо знати чим. Також ще залежить, з якої поверхні потрібно його прибрати. У господарських магазинах можна знайти спеціальні аерозолі очищувачі, та пропонуємо способи, як це зробити у домашніх умовах без спецзасобів.
Видалення залишків скотчу з пластика і скла
Свіжі забруднення від скотчу допоможе очистити звичайна харчова сода. Розводимо її у невеликій кількості теплої води, наносимо на ганчірку та протираємо брудні сліди. Процедуру у разі потреби можна повторити. Далі це місце добро протираємо уже чистою водою і протираємо насухо, щоб не залишалось розводів.
Звичайна шкільна стирачка-ластик. Така резинка, як не дивно, може впоратися навіть із застарілими плямами від клейкої стрічки.
Медичний спирт допоможе видалити залишки клею не тільки зі скла, а й з поверхні пластику. Однак варто спробувати спочатку на невеликій малопомітній ділянці, бо є пластики, які можуть вступити у хімічну реакцію зі спиртом.
Як не дивно, але залишки скотчу можна видалити тим же скотчем. Візьміть шматок свіжого скотчу, приклейте точно на старі плями, а потім різко відірвіть його. Це можна повторювати, поки усі сліди зійдуть. Якщо цей спосіб не дуже допоміг, то спробуйте попередні.
Рослинна або ефірна олія також може допомогти в усуненні клейких залишків. Та потім треба видаляти залишки тієї ж олії.
Дехто використовує фен, розігріваючи сліди скотчу, і прибирає сухою ганчіркою.
Також читайте: Як почистити праску вдома
Усунення скотчу з меблів
Тут варто застосовувати менш агресивні засоби, щоб не пошкодити меблі.
Згодиться мильний розчин з гарячою водою. Його потрібно нанести на клейку пляму, зачекати 5-10 хвилин і протерти сухою ганчіркою.
Уайт-спірит (бензин-розчинник) чи бензин для запальнички також можна нанести на пляму, почекати трохи і прибрати сліди скотча сухою серветкою. Сполоснути очищену поверхню мильною водою і протерти сухою ганчіркою. Протерти клейові плями скотча. Почекати кілька хвилин. Протерти оброблене місце чистою ганчіркою.
Залежно від матеріалу меблів можна використати і рослинну олію, яку потім прибрати миючим засобом, розчиненим у теплій воді.
Феном досить підігріти пляму, що залишилася від скотчу, покласти зверху паперову серветку і зняти її разом з клейовим слідом. Розтирати пляму не слід, процедуру можна повторити.
Ацетоном можна вивести плями скотча з м’яких меблів. Ним чистять оббивку, а потім миють ганчіркою, змоченою у воді з милом.
Також читайте: Як позбутися неприємного запаху в холодильнику
Видалити залишки скотчу з одягу
Насамперед перевірити дію вибраного засобу на непомітній ділянці. Для чищення одягу можна застосувати: скотч, ацетон, бензин, розчинник, спирт.
З одягу скотч прибирати найбільш акуратно, бо наслідки можуть бути гіршими, ніж самі його залишки.
Пропонуємо ще один цікавий, та не менш ефективний спосіб. Для цього потрібен лак для волосся, стара зубна щітка і біла ганчірка
Просочіть сліди скотча лаком для волосся, щіткою втирайте його у тканину. Промийте холодною водою. Після цього можна випрати одяг згідно з інструкцією.
Цей спосіб може підійти і для чистки м’яких частин меблів.