Як почистити праску вдома

99e40bed47be838a655a8ab422073f80

Праска – це той прилад, який є в кожному домі та яким доволі часто користуються. У процесі експлуатації праска забруднюється і зсередини, і зовні – на поверхні накопичуються часточки бруду та нагар. Аби вона прослужила якомога довше, праску слід регулярно чистити.

Як відчистити праску зсередини

Сучасні праски найчастіше мають функцію автоматичного очищення. Необхідно просто налити воду у відповідний отвір, нагріти праску до максимуму й почекати, поки вона вимкнеться. Повторити процедуру й натиснути на кнопку очищення. Накип, що утворився всередині, вийде назовні під напором пари.

Якщо наліт усередині сильний, можна скористатися спеціальними засобами проти накипу. Якщо ж такого немає, а праску потрібно відчистити негайно, допоможуть підручні засоби, які розщеплять сольові та вапняні відкладення у прасці, що утворилися там під час прасування через сильне нагрівання води.

Скористайтеся одним з таких розчинів:

1. Розчин лимонної кислоти з водою (2 ст.л. на склянку води).

2. Розчин 9-відсоткового оцту (склянка на літр води).

3. Мінеральна газована вода.

Залийте обрану рідину в резервуар для води. Увімкніть праску на максимальну температуру. Вимкніть і трохи потрясіть праску. Тоді кілька разів натисніть на кнопку відпарювача. Робити це краще над якоюсь ємністю або над бавовняною тканиною. Повністю охолодіть праску і злийте залишки рідини. Повторіть процедуру, поки з приладу не повилітають усі залишки накипу.

Якщо ви використовували оцет або лимонну кислоту, після цього праску необхідно промити – налийте в резервуар дистильовану або фільтровану воду та нагрійте до максимуму. Підошву праски протріть вологою ганчіркою. Перед тим, як прасувати, переконайтеся, що часточки накипу повністю повиходили назовні. Найкраще – попрасувавши якийсь непотрібний шматок тканини.

Як відчистити підошву праски

kakochistitutyugotnakipi_33f299c9

Нагар на поверхні підошви праски зазвичай виникає внаслідок прасування виробів із синтетичних тканин. Або ж через використання не того режиму, який підходить до певного типу тканини. Щоб через нагар на поверхні праска не зіпсувала ваш улюблений одяг, її підошву також необхідно регулярно очищати. Способів робити це є багато. Ось деякі з них.

1. Спеціальний олівець для очищення. Усе просто: купуєте у відділі побутової хімії, користуєтеся відповідно до інструкції.

2. Звичайна дерев’яна лопатка. Нагрійте праску та легенько «зішкребіть» бруд лопаткою. Тільки без фанатизму, щоб не пошкодити підошву. Після цього кілька разів пропрасуйте старий махровий рушник або іншу шорстку тканину – так ви заберете залишки дрібного сміття.

3. Білий оцет або концентрований розчин лимонної кислоти (чи просто шматок лимона). Втирайте обраний засіб у підошву праски за допомогою губки. Отвори можна обробити ватними паличками.

4. Сіль. Насипте сіль грубого помолу на шматок газети. Нагрійте праску і «попрасуйте» кілька разів сіль. Бруд з підошви перейде на газету. Вам залишиться протерти праску чистою ганчіркою.

Також можна скористатися сумішшю солі й парафіну. Натріть парафін на терку, змішайте із сіллю. Рівномірно розподіліть отриману суміш на шматку газети. Попрасуйте суміш солі і парафіну. Аби забрати з праски парафінові плями, після цієї процедури пройдіться праскою по чистому аркушу паперу.

5. Зубна паста. Найкраще підходить для прасок з керамічною підошвою. Нанесіть невелику кількість зубної пасти на холодну підошву, залиште на кілька хвилин. Потім почистіть підошву м’якою зубною щіткою, протріть чистою тканиною. Увімкніть праску та попрасуйте нею стару тканину. Коли праска вистигне, додатково відполіруйте підошву тканиною і змийте рештки зубної пасти.

6. Так само, як зубну пасту, можна використовувати перекис водню або соду. З останньою будьте обережні й пильнуйте, аби вона не пошкодила поверхню праски.

7. Пральний порошок. Пральний порошок підійде для очищення праски з антипригарним покриттям. Просто розбавте його у невеликій кількості води та протріть праску ганчіркою, змоченою в цей розчин.

8. Пригорілі до підошви праски шматки синтетичної тканини можна відчистити ацетоном або рідиною для зняття лаку. Вони добре розчиняють поліетилен та синтетичні тканини. Після процедури протріть підошву кілька разів вологою ганчіркою.

Схожі записи