Збірна Європи. Тут є Пятов і футболісти з Кіпра та Ізраїлю

fedex_main

Дивний рейтинг склала компанія FedEx – партнер УЄФА. Він заснований на виступах футболістів у складах своїх збірних протягом кваліфікації до чемпіонату Європи з футболу 2020.

Залишається лише дивуватися

1575028532-251

В списку з 11 футболістів – представники 9 країн. По одному – від України, Португалії, Іспанії, Туреччини. А по два гравці делегували лише команди Англії та Нідерландів. І якщо цей розклад ще можна якось пояснити (всі ці команди пройшли на Євро напряму), то далі починаються дива.

Так в збірній FedEx Perfomance Zone Team нема жодного футболіста з Бельгії, яка виграла усі 10 матчів і першою кваліфікувалися до фінальної частини чемпіонату Європи 2020 року. Такий же стовідсотковий результат і друга за хронологією путівка – у збірної Італії, але італійців тут також немає. Відсутні німці, французи, та два з чотирьох кращих бомбардирів відбору – фін Теєму Пуккі і португалець Кріштіану Роналду.

Натомість в команді знайшлися місця для представників збірних Ісландії, Ізраїлю і навіть Кіпру. І якщо ісландці хоча би імітували боротьбу (3-е місце в групі і відставання на 4 очки від 2-го місця, яке давало путівку на Євро), то дві інші команди повністю провалили змагання. Кіпр став четвертим в групі і лише за різницею забитих та пропущених голів випередив слабенький Казахстан. А Ізраїль фінішував на передостанньому рядку, залишивши позаду лише Латвію, яка програла 9 з 10 матчів.

Як складали збірну

Автори кажуть, що взяли футболістів в основу лише за математичним принципом. Мовляв, жодного суб’єктивізму. Протягом відбору усі гравці оцінювалися за кількома характеристиками (вони для кожного амплуа різні – дриблінг, точні паси, удари, виграні єдиноборства, тощо). Хто наприкінці зібрав найкращі результати – той і в команді.

З одного боку – все чесно. Але з іншого – цифри ніколи не передають справжні картину гри, адже на результат і матчу і конкретного гравця впливають стиль гри збірної, сила суперника і так далі. Наприклад, як визначити за формулою який воротар кращий: той хто відбив найбільше ударів, чи той, хто найчастіше вчасно виходив з воріт, якісно грав на випередження ногами і ліквідовував потенційну небезпеку, ще коли до неї не дійшло? Або як оцінити форварда за кількість точних чи неточних ударів, якщо тренер дав йому завдання стягувати на себе 1-2 захисників суперника і тим самим звільняти простір біля воріт для партнерів по команді? Більше питань, ніж відповідей. Мабуть, тому й отримали таку символічну збірну «найкращих».

Чому Пятов?

pyatov33

Навіть якщо погодитися з сухою математикою, то місце у воротах мав зайняти бельгієць Куртуа чи італієць Сирігу. Ці дві збірні (Україна – четверта, а вище також Туреччина) пропустили найменше голів протягом кваліфікації. Причому Андрій Пятов зіграв на 2 матчі менше, ніж два його конкуренти, оскільки в нашій групі було 5, а не 6 команд.

А якщо копнути глибше і проаналізувати десяток показників гри голкіперів, то і тут Пятов не буде першим. За рейтингом InStat він набрав 312 очок. Це на 11 більше, ніж третій в списку – англієць Пікфорд. Але на 7 менше, ніж лідер – іспанець де Геа.

Захист

ramos_-_demiral

FedEx Perfomance Zone Team – збірна, яка «грає» в три захисника. От лише на відміну від реального футболу, де за такої схеми флангові гравці мають однаково успішно грати як в обороні, так і в атаці, тут інших оборонців немає. Просто три центрбеки. Без правого і лівого.

Присутність тут іспанця-ветерана Серхіо Рамоса і молодого турка Меріта Демірала легко пояснити. Наприклад, турки пропустили в 10 матчах відбору лише 3 голи, а вдома взагалі усі 5 матчів не пропускали. Це разом з Бельгією – найкращий показник.

Викликає питання 33-річний ісландець Рагнар Сігурдсон. З ним у складі збірна Ісландії у відбірному циклі пропустила по 4 голи за матчі від Франції та Албанії, а не пропускала лише в матчах проти Молдови і Андори, грі-відповіді з Албанією і передостаннього матчу в кваліфікації проти Туреччини. Не виключено що наявність в збірній представника російської прем’єр-ліги (захисник грає за «Ростов») – данина спонсорству «Газпрома», який тісно співпрацює з УЄФА в фінансовому плані.

Середня лінія

ioannis_kousoulos_2019

Тут акцент на атаку. Єдиний футболіст з оборонними навичками – кіпріот Янніс Кусулос. Про його вміння руйнувати атаки суперників говорять результати збірної Кіпру: 20 пропущених голів в 10 матчах. Якщо не рахувати два поєдинки проти Сан-Маріно, вийде майже 3 пропущені голи за гру. В двох домашніх матчах проти Бельгії і посередньої Росії команда з Кіпру пропустила 11 (!) голів. Єдиний плюс Кусулоса – вдалі підключення в атаку. Він забив 4 голи (правда три з них – у ворота Сан-Маріно), але навряд чи це аргумент, коли команда, в якій ти відповідає за оборону пропускає по 5–6 голів.

bs_-_wij

Набагато краще все з атакою. Місця на флангах тут отримали Бернарду Сілва з Португалії та другий бомбардир кваліфікації на Євро Еран Захаві зі збірної Ізраїля. Захаві відзначився 11 разів і залишав поле без голу лише тричі в 10 іграх. Машина із забивання голів надрезультативно грає і на клубному рівні: за останні 7 років в рідному чемпіонаті і в китайській лізі 32-річний вінгер забив 182 голи (в середньому – 26 за сезон) в 212 поєдинках.

25-річний португалець провів за збірну лише 6 матчів у відборі, але за цей час встиг забити 3 голи і віддати 6 гольових передач. Власне, якби не Бернарду Сілва, то навряд чи зараз всі так багато говорили про бомбардирські здібності Кріштіану Роналду, який впритул наблизився до світового рекорду за кількістю забитих голів за свої національні збірні.

Четвертий хавбек в цьому ромбі – голландець Джоржиньо Вейналдум. І в збірній, і в «Ліверпулі» він не найбільш яскравий футболіст, але виконує величезний обсяг малопомітної вболівальникам. Але коли він потрібен – Вейналдум тут як тут. У відборі він провів лише 7 ігор, але забив у них 8 голів (плюс 3 результативні паси) і наприкінці циклу заслужив від тренерів і партнерів по команді капітанську пов’язку. Надихнувшись – тут же оформив хет-трик у ворота Естонії.

Бомбардири не в повному складі

kane_ster

Про відсутність Роналду і Пуккі в збірній ми вже згадували. Тож якщо в ній не знайшлося би місця першому голеадору відбірного циклу – англійцю Гаррі Кейну – FedEx не зрозумів би ніхто. Все ж таки 12 голів у 8 матчах в групі, де не було відвертих аутсайдерів типу Сан-Маріно чи Гібралтару – це надзвичайне досягнення. Форвард «Тоттенгема» забивав в кожній грі – хет-трики Болгарії та Чорногорії та по одному точному удару в обох матчах проти Чехії та Косово, а також і іграх-відповідях з болгарами і чорногорцями. Крім того, Кейн ще встиг 5 гольових передач віддати партнерам.

Його партнер по атаці в символічній збірній – ще один англієць Рахім Стерлінг у якого за системою «гол плюс пас» – 17 балів (8+9) в 7 зіграних матчах! Дует Кейн-Стерлінг на двох забили 20 голів і зробили 14 гольових пасів (часто один одному). Просто вбивча парочка!

На їхньому фоні третій форвард в збірній FedEx Perfomance Zone Team – голландець Мемфіс Депай – суттєво програє. Він через травму грав менше (лише 6 ігор), відповідно й забивав скромніше – 6 голів і 8 асистів. Але цього вистачило для сивмолічної збірної кваліфікації до Євро-2020.

Схожі записи