Олімпійські ігри 2022. Бобслей

6781_bobsleigh_2022

Напередодні старту – головні речі, які потрібно знати про турнір із бобслею на Олімпійських іграх 2022 року: фаворити, прогнози, форма спортсменів, календар змагань та шанси України.

Бобслей на Олімпіадах

3285_bobsleigh_1924

Бобслей – один із найстарших видів спорту в програмі зимових Олімпіад. У бобах – спеціальних ергономічних капсулах-санях спортсмени борються за олямпійські медалі з 1924 року і пропустили тільки одні Ігри – у 1960-му році.

Тоді виникла недолуга ситуація, коли організатори відмовилися будувати спеціальну трасу для цих змагань, оскільки в них планували взяти участь тільки 9 країн. Американці (а Олімпіада проходила у Скво-Веллі) вирішили, що це невиправдано, тож МОК тимчасово викреслив бобслей з програми зимових Олімпійських ігор.

За інші 23 Олімпіади найбільше золотих медалей у бобслеї вибороли спортсмени Німеччини (25, з яких 13 – золоті) Швейцарії (31, з яких 10 – золоті) та, як не дивно, США (25, з яких 7 – золоті).

Цікаво, що одна олімпійська медаль – бронзова – є навіть у не надто зимової Румунії. А от найкращий показник збірної України на Олімпіадах у бобслеї – 22-ге місце чоловічої четвірки Олег Поливач, Богдан Замостяник, Олександр Іванишин, Юрій Журавський у 2002 році. Участь у тих змаганнях узяло 33 команди.

У чоловічих двійках найкраще виступила пара Юрій Панчук – Олег Поливач на Олімпіаді-1998 у Нагано. Вони фінішували на 23-му місці серед 39 команд.

Жінки у бобслеї на Олімпіадах змагаються з 2002 року, але українок тут ніколи не було.

Рекорди

6085_bobsleigh_bogdan_musiol

Загалом за усі Олімпіади у бобслеї було розіграно 47 комплектів нагород. Найчастіше на подіумах побував німець польського походження Богдан Мусьол – 7 разів. Але у нього лише 1 золота медаль та 5 срібних і 1 бронзова.

Натомість є відразу два бобслеїсти, які перемагали на Олімпійських іграх по 4 рази. Це Кевін Куске (Німеччина) – 4+2+0 та Андре Ланге (Німеччина) – 4+1+0.

Тричі олімпійські чемпіони – пара з НДР Бернгард Герменшаузен та Мейнгард Нехмер. Серед спортсменів з інших країн варто згадати Еудженіо Монті (Італія) – 2+2+2 та Фрітца Феєрабенда (Шіейцарія) – 0+3+2.

Серед жінок є дві дворазові олімпійські чемпіонки. Це Каллі Гамфріс та Хізер Мойс з Канади.

<Бобслей на Олімпіаді-2022

7377_bobsleigh_2022_beijing

Бобслей – це один із найменш медальних видів спорту на Олімпійських іграх. До 2002 року тут розігрували медалі лише чоловіки – у двійках та у четвірках. Потім додалися жіночі двійки, а у Пекіні-2022 дебютує ще одна дисципліна – індивідуальні змагання жінок або монобоб.

Отже, усього на Олімпійських іграх у Пекіні у бобслеї передбачено розіграти лише 4 комплекти нагород. Ось розклад змагань:

13 лютого, 03:30 – монобоб (жінки), заїзди 1 та 2.

14 лютого, 03:30 – монобоб (жінки), заїзди 3 та 4, фінал.

14 лютого, 14:15 – двійки (чоловіки), заїзди 1 та 2.

15 лютого, 14:05 – двійки (чоловіки), заїзди 3 та 4, фінал.

18 лютого, 14:00 – двійки (жінки), заїзди 1 та 2.

19 лютого, 03:30 – четвірки (чоловіки), заїзди 1 та 2.

19 лютого, 14:00 – двійки (жінки), заїзди 3 та 4, фінал.

20 лютого, 03:30 – четвірки (чоловіки), заїзди 3 та 4, фінал.

Збірна України на Олімпійських іграх 2022

5943_bobsleigh_hunko

На попередніх 4 зимових Олімпіадах у 2006, 2010, 2014 та 2018 роках Україна не була представлена у бобслеї. Але тепер неприємна традиція перервалася.

Прикметно, що саме у дебютній дисципліні – монобобі – буде змагатися єдина спортсменка у бобслейній збірній України на ОІ-2022 – Лідія Гунько (Київ).

Хто фаворит

8520_bobsleigh_simidele_adeagbo

До Олімпіади у сезоні 2021/22 у бобслеї відбулося вже 8 етапів Кубку світу. Цього достатньо, аби зробити висновки щодо готовності спортсменів та їхньої форми.

Більше того, це вже завершення сезону – переможці Кубку світу визначені і після Олімпіади спортсмени або підуть у відпустку, або братимуть участь у комерційних неофіційних стартах.

Важлива поправка якщо у трьох із чотирьох видів програми (двійки та четвірки) було по 8 стартів, то у монобобі на кожному з етапів жінки змагалися по кілька разів Тож усього вийшло 24 старти. Щоправда, наприкінці сезону лідери вже зосередилися на Олімпіаді та пропускали заїзди, що дало змогу спостерігати за справжньою екзотикою на бобсле йних трасах. Наприклад, за перемогою Сіміделе Адеагбо з Нігерії (!) чи за першою в історію українського бобслею бронзою Лідії Гунько.

Чоловіки-двійки

5269_bobsleigh_francesco_friedrich

Переможці Кубку світу 2021/22 з бобслею – Франческо Фрідріх та Александр Шюллер (Німеччина). Вони перемогли на 4 етапах. А ще три рази Фрідріх ставав чемпіоном з іншим напарником – Торстеном Маргісом. І лише один етап став переможним для пари Ростислав Гайдукевич – Михайло Мордасов (РФ). Але вони тільки треті у загальному рейтингу. Вище опинилися Джастін Кріппс та Камерон Стоунз (Канада). Канадці не перемагали на етапах, але мають 1 срібло та 3 бронзи.

У топ-5 також дуети Йоганнес Лохнер – Флоріан Бауер (Німеччина) та Бред Голл – Грег Какетт (Велика Британія), які найчастіше розігрували між собою срібні медалі.

Жінки-двійки

5149_bobsleigh_laura_nolte_deborah_levi

У жіночому заліку також не обійшлося без ротації у складі дуетів. Найчастіше перемагали у Кубку світу Лаура Нольте та Дебора Леві (Німеччина). Вони тріумфували на 3 етапах. Ще раз Нольте вигравала з іншою спортсменкою в екіпажі – Леоні Фібіг.

Але у загальному заліку перемогла менш зіркова (лише 1 перемога на етапах і більше жодного подіуму), але значно більш стабільна (усі 8 разів фінішували у топ-7) пара Елана Меєрс Тейлор – Лейк Кваза (США).

Третіми у заліку стали Кім Каліцкі – Ліза Буквітц (Німеччина). У них – дві перемоги на етапах Кубку світу, але у самої Каліцкі були успіхи й з іншими партнерками: три срібла з Анабель Галандер (1) та Леоні Фібіг (2) і бронза з Фібіг.

У топ-5 загального заліку також пробилися пари Крістін де Брюйн – Крістен Буйновскі (Канада), у доробку яких – 4 бронзові медалі; та Кайлі Гамфріс – Сільвія Гоффман (дві бронзи та золото Гамфріс у парі з Кайша Лав). Не зайвим буде загадати і ще одну німецьку пару Маріама Яманка – Александра Бургхардт, у яких є три срібла та 6-те місце у загальному заліку.

Чоловіки-четвірки

0350_bobsleigh_francesco_friedrich_thorsten_margis

Тут – тотальна перевага першої команди Німеччини, де пілотом є Франческо Фрідріх. Поруч з ним – Александр Шюллер (8 стартів із 8) Торстен Маргіс (7 із 8) та Канді Бауер (4 із 8) чи Мартін Гротхкопп (4 із 8). Цей квартет показував найкращий час на 7 етапах, а на 8-му фінішував другим.

Єдина поразка – від команди Латвії, лідером якої є пілот Оскарс Кіберманіс. Але латиші тільки 6-ті у загальному заліку. Вище них – команди Канади (пілот – Джастін Кріппс), РФ (пілот – Ростислав Гайтюкевич) та Великої Британії (пілот – Бред Голл), у яких – по 3 подіуми на етапах Кубку світу). По два рази на п’єдестал підіймалися Австрія (пілот – Бенжамін Маєр) та друга збірна Німеччини (пілот – Йоганнес Лохнер).

Монобоб

5343_bobsleigh_alysia_rissling

В цій дисципліні, нагадаємо, було 24 заїзди. Тож і перелік переможниць тут значно більший. Найчастіше першою на фініші була Алісія Рісслінг (Канада). У неї – 8 перемог.

Елана Меєрс Тейлор (США) має 4 перемоги та 1 срібло, Стефані Шнайдер (Німеччина) – 3 перемоги та 1 срібло, Кайлі Гамфріс (США) – 2 перемоги, 1 срібло та 1 бронзу, Крістін де Брюйн (Канада) – 2 перемоги.

Більше, ніж один раз на п’єдестал підіймалося ще спортсменок: Бріана Волкер (Австралія) – 1+3+1; Ліза Буквітц (Німеччина) – 1+1+1; Бріттані Рейнболт (США) – 0+4+2; Марго Бош (Франція) – 1+0+2; Б’янка Рібі (Канада) – 0+1+3; Карлін Слепер (Нідерланди) – 0+2+0; Ешлі Вернер (Австралія) – 0+4+1; Вікторія Чернянска (Словаччина) – 0+1+1; Лаура Нольте (Німеччина) – 0+1+3; Сінтія Аппіа (Канада) – 0+2+2; Джорджета Попеску (Румунія) – 0+1+1; Джасмін Фенлатор-Вікторіан (Ямайка) – 0+0+2.

Схожі записи