Кубок України. Фінал для Харкова

dk_-_vp

«Переїзди» фіналу пов’язані з пандемією коронавірусу та карантином. Спочатку планувалося, що вирішальний матч відбудеться у Тернополі, але саме тут та на Буковині у березні-квітні були чи не найгірші показники щодо кількості інфікованих COVID-19. ТОж УАФ вирішила перенести гру до Львова.

Але згодом саме Львів став лідером за динамікою виявлених нових хворих – тож тепер футбольним чиновникам довелося переписувати плани ще раз. Тепер обрали Харків – стадіон «Металіст». Саме там у середу, 8 липня відбудеться матч між київським «Динамо» та полтавською «Ворсклою».

Географія фіналів

fc_metalist

Гра 8 липня стане 29-м фіналом в історії розіграшу Кубка України. А для харківського ОСК «Металіст» – п’ятим. Раніше фінали у Харкові проходили в 2008 році (перший вирішальний матч за межами Києва), у 2010, 2013 та 2017.

Двічі це були класичні протистояння між «Шахтарем» та «Динамо» (кияни обидва рази програли і не забили жодного голу), ще раз глядачі спостерігали за екзотикою «Металург» (Донецьк) – «Таврія» (Сімферополь), а у 2013-му «Шахтар» виграв свій третій харківський фінал, розгромивши одеський «Чорноморець». Таким чином, найближчий фінал стане першим, у рамках якого до Харкова не приїхали команди з Донецька.

Частіше вирішальні матчі проходили лише у Києві, де на «Республіканському», а після перейменування – на «Олімпійському» відбулося 16 (!) перших фіналів розіграшу Кубка України. Втім, після першого виїзду за межі столиці у 2008 році, повернень було лише два (2012 та 2015 роки).

Крім того, двічі фінал приймала «Дніпро-Арена» і по разу – «Ювілейний» (Суми), «Ворскла імені Бутовського» (Полтава), «Арена Львів» та «Славутич-Арена» (Запоріжжя). Тернопіль міг стати лише восьмим містом-господарем, але не судилося. Примітно, що «Донбас-Арена» так і не встигла прийняти бодай один фінал. Від 2009 року (відкриття стадіону у Донецьку) до 2013-го – не встигли, а з початком війни російських військ та місцевих терористів проти України – встигати було нікуди.

17-а спроба «Динамо»

dk_cup

Футболісти київського клубу не тримали Кубок України в руках вже 5 років. Востаннє це було у травні 2015-го, коли синьо-білі в серії пенальті обіграли «Шахтар» у фінальній грі. Після того, гірники двічі драли реванш у фіналах, а двічі кияни взагалі не пробивалися до вирішальної стадії. Спочатку вилетіли від «Олександрії» в чвертьфіналі, а потім на тій же стадії програли «Шахтарю».

Натомість донецька команда виграла останні чотири фінали поспіль, але тепер вибула з боротьби ще на стадії 1/8 фіналу саме від «динамівців».

Що стосується «Ворскли», то для полтавської команди це буде другий фінал Кубка України в історії. 11 років тому підопічні Миколи Павлова тріумфально пройшли весь шлях, посунувши на вирішальних стадіях київську «Оболонь», донецький «Металург» та харківський «Металіст».

У фіналі біло-зелені зійшлися з «Шахтарем» Мірчи Луческу і сенсаційно обіграли суперника з рахунком 1:0. Переможний гол на початку другого тайму тоді забив недавній тренер «Ворскли» Василь Сачко. Тепер у полтавчан інший наставник – Юрій Максимов і він готовий повторити успіх 11-річної давнини.

З того успішного фіналу у Полтаві досі виступає опорник Володимир Чеснаков. А в структурі клубу вже на тренерських посадах працюють колишній голкіпер Сергій Долганський та хавбек Олег Краснопьоров.

Що на кону?

vorskla_cup

Безперечно, Кубок України – солідний трофей, який сам по собі є цінним. Але у випадку «Ворскли» це ще й шанс радикально покращити фінансове становище. Чутки про затримки зарплати і невпевненість у подальшому існуванні клубу ширяться від зими і навіть якщо трішки перебільшені, то напевне виникли не на порожньому місці.

Перемога у фіналі принесе не лише Кубок, але й путівку до групового етапу Ліги Європи, що гарантує солідні за українськими мірками виплати від УЄФА. Цих грошей може навіть вистачити на весь наступний сезон. Тож для «Ворскли» крім спортивної складової допоможе краще налаштуватися на гру ще й інстинкт самозбереження.

«Динамівці», які націлені в першу чергу на 2-е місце в чемпіонаті (і пропуск до кваліфікації Ліги чемпіонів) в цьому плані не приперті до стінки, тож можуть почуватися розкутішими.

А от «Десна» та «Зоря», які ризикують фінішувати на 4-му місці в чемпіонаті, будуть підтримувати саме «Динамо» у фіналі. Адже у разі поразки «Ворскли», четверта команда УПЛ теж потрапить до Ліги Європи. В іншому ж випадку доведеться грати ще два раунди плей-офф, де за одну путівку будуть боротися ще й «Олександрія», «Колос», «Дніпро» чи «Маріуполь». Ані чернігівцям, ані луганчанам такого «щастя не треба», тим більше, що обидві команди досі мають шанси навіть на срібло і Лігу чемпіонів.

Питань перед фіналом дуже багато, а відповіді ми дізнаємося лише пізнім вечором 8 липня.

Схожі записи