Крім Усика і Ломаченка. Хто з українських боксерів – в еліті

collage11

Нова ера українського боксу – та, що наступила після того, як завершив активну кар’єру Віталій Кличко та його брат Володимир – асоціюється в першу чергу з двома прізвищами. Прізвищами чемпіонів світу Василя Ломаченка та Олександра Усика. До них справедливо прикута серйозна увага. Втім, крім цих спортсменів в професійному боксі є ще чимало тих, хто близький до спортивного Олімпу.

Розбираємося в абревіатурах

poyasi

Версій в професійному боксі, за якими визначаються чемпіони, – безліч. І в багатьох з них є відразу по кілька чемпіонів в кожній з вагових категорій: тимчасові чемпіони, почесні чемпіони, суперчемпіони… Але тут як і в будь-якій іншій галузі – є авторитетні боксерські організації, чиї рейтинги вважаються еталонними або близькими до таких, а є відверто «сувенірні» версії, до яких і ставлення відповідне.

Головна четвірка професійного боксу – WBA, WBС, WBO та IBF. Їхні штаб-квартири знаходяться в Північній Америці – Панамі, Мексиці, Пуерто-Рико та США відповідно.

Світова боксерська асоціація (World Boxing Association)

Чемпіони з України: Василь Ломаченко (легка вага), Артем Далакян (найлегша вага).

Номінально чемпіоном в крузервейті є досі Олександр Усик, проте він оголосив, що відмовляється від чемпіонського поясу аби спробувати себе в іншій ваговій категорії.

Крім цих прізвищ в рейтингу WBA нема більше жодного українського. Наші земляки відсутні навіть в ТОП-15 кожної в вагових категорій.

Світова боксерська рада (World Boxing Council)

Чемпіони з України: Олександр Гвоздик (напівважка вага). У Олександра Усика та ж історія, що й у WBA – актуальний титул, але відмова від поясу.

gvozdyk

В цьому рейтингу українців більше. Зокрема тут знайшлося місце для Віктора Постола в першій на півсередній вазі. У нього четверта позиція, але завдяки свіжій перемозі над французом Мохамедом Мімуном українець став обов’язковим претендентом на чемпіонський пояс. Тепер його власник – американець Хосе Рамірес – мусить захищати титул в бою проти українця.

postol

До речі, Постол 10 місяців (2015-2016) вже був чемпіоном світу, але програв Теренсу Кроуфорду і нині пробує повернути титул.

На 8-му рядку в середній вазі знаходиться Сергій Дерев’янченко, наступним боєм якого може стати сутичка за чемпіонський титул за іншою версією. Якщо так відбудеться і поєдинок завершиться перемогою українця, то далі на обрії з’явиться і пояс WBC.

Цікаво, що Ломаченка і Далакяна Світова боксерська рада в свої рейтинги не включає, але, мабуть, вже жалкує про це. Кілька днів тому з’явилася заява менеджера українського боксера про те, що у вересні відбудеться чемпіонський бій між Ломаченком і британцем Люком Кемпбеллом. Це стало можливо після того, як чемпіон Майкі Гарсія (США) відмовився від титулу. А вручати пояс претенденту Кемпбеллу просто так в WBC не хочуть, тому й підшуковують йому висококваліфікованого суперника.

Світова боксерська організація (World Boxing Organization)

Чемпіони з України: Василь Ломаченко (легка вага), Олександр Усик (крузервейт – теж відмовився, але його ще не викреслили).

Сергій Дерев’янченко тут 11-й, як і Денис Беринчик в тій самій ваговій категорії, що й Ломаченко. Це дозволило 30-річному уродженцю Луганської області кинути виклик старшому на рік одеситу.

berynchyk

Після переможного бою проти японця Аракави тиждень тому Беринчик заявив: «ми потихеньку підкрадаємося до офіційного претендента. Василь Ломаченко, ми потихеньку йдемо за тобою. У будь-якому випадку Україна отримає чемпіона». А його промоутер Олександр Красюк додав, що після наступного переможного поєдинку проти боксера з ТОП-10 рейтингу Денис стане офіційним обов’язковим претендентом на бій проти чемпіона.

malynovskiy

Значно ближчим може бути чемпіонський бій Олега Малиновського (напівлегка вага), який посідає 3-й рядок в рейтингу. Вище – лише латиноамериканці Кристофер Діас, Хоель Гонсалес та чемпіон Оскар Вальдес, в активі якого 25 перемог в 25 сутичках на професійному ринзі, і 20 з них – нокаутом.

Арнольд Хегай (7-е місце в рейтингу в другій легкій вазі) місяць тому здобув 13 перемогу в 14 боях (ще одна сутичка завершилася внічию), причому суперник здався вже у 8 раунді. Одесит раніше виступав в тайському боксі і навіть ставав чемпіоном світу в цьому виді спорту. Головний його мінус – розбудова кар’єри на російських рингах. Лише один поєдинок він провів в США, що значно зменшує шанси на те, щоб американські промоутери зацікавилися спортсменом і претендували на організацію бою з його участю.

Міжнародна боксерська федерація (International Boxing Federation)

Чемпіони з України: лише Олександр Усик з тією ж приміткою, що й в попередніх версіях.

derev

Саме в IBF Сергій Дерев’янченко найближче до титульного бою. Він третій в рейтингу, а оскільки перший рядок порожній, то між українцем і чемпіоном – британцем Деніелем Джейкобсом – лише німецький боксер Джек Кулкай. Але хороша новина в тому, що Кулкая Дерев’янченко два тижні тому переміг. В рейтингу не обійшов, але став обов’язковим претендентом на бій з чемпіоном.

Важливо: Джейкобс і Дерев’янченко зійшлися в ринзі в жовтні 2018 року в поєдинку за пояс IBF. Тоді двоє суддів віддали перемогу британцю, а один – українцю, і титул залишився у Джейкобса. То була перша в кар’єрі поразка нашого боксера. Тепер час брати реванш.

khegai

В рейтингу також є Арнольд Хегай. І знову на 7-му місці. А ще – чеченець Умар Саламов, навпроти якого на сайті Міжнародної боксерської федерації вказано «Україна». Він шостий в напівважкій вазі, але громадянства нашої країни не отримував, хоча не раз зізнавався в любові до України. Та й значна частина його кар’єри проходить в Києві.

Чортова дюжина. Хто буде 13-м?

Усього 11 українських боксерів надягали чемпіонський пояс цих чотирьох найбільш престижних боксерських об’єднань професіоналів. Серед них:

Віталій Кличко (WBO 1999–2000; WBC 2004–2012, суперважка вага)

brothers_k

Володимир Кличко (WBO 2000–2003 та 2008–2015; IBF 2006–2015; WBA 2011–2015, суперважка вага)

Сергій Дзиндзирук (WBO 2005–2011, перша середня вага)

Володимир Сидоренко (WBA 2005–2008, найлегша вага)

Андрій Котельник (WBA 2008–2009, перша напівсередня вага)

Юрій Нужненко (WBA 2008–2009, напівсередня вага)

В’ячеслав Сенченко (WBA 2009–2012, напівсередня вага)

Василь Ломаченко (WBO 2014–досі; WBA 2018–досі, напівлегка вага, друга напівлегка вага, легка вага)

Віктор Постол (WBС 2015–2016, перша напівсередня вага)

Олександр Усик (WBO 2016–2019; WBC 2018–2019; WBA 2018–2019; IBF 2018–2019, перша важка вага)

dalakyan

Артем Далакян (WBA 2018–досі, найлегша вага)

Олександр Гвоздик (WBС 2018–досі, напівважка вага)

Схожі записи