10 найкращих бомбардирів УПЛ

557686main

З 1992 року ведеться історія чемпіонату України з футболу. Нині триває вже 29-й турнір, протягом якого участь в елітному турнірі взяло майже 40 команд, а забито було більш 15 тисяч голів. От саме про бомбардирів час і поговорити. Тим більше, є приємний привід.

Результативність Української Прем’єр-ліги останнім часом падає. Команд у віщій лізі стає дедалі менше, майстерні форвард ледве засвітившись тікають в більш солідні чемпіонати, а глядачі все рідше мають можливість слідкувати за яскравими бомбардирами. Тому будь-які редагування в ТОП бомбардирів УПЛ – вже подія. Особливо коли мова йде про десятку найкращих.

Минулого туру «Шахтар» переміг в гостях «Дніпро» з рахунком 2:0, а перший гол вже на 10-й хвилині забив Жуніор Мораес. Це був його 85-й точний удар в історії українського чемпіонату, що дозволило бразильцю з українським паспортом увірватися в ТОП-10 найбільш влучних гравців українського чемпіонату за всю його історію.

10. Жуніор Мораес – 85

jun_moraes

Залишається лише шкодувати, що бразилець: а) перейшов в чемпіонат України в 25-річному віці і б) півроку провів в оренді в Китаї. До переїзду в Донецьк Жуніор Мораес за три сезони забив в чемпіонатах Румунії та Болгарії 34 голи, а його середня піврічна норма – близько 8 точних ударів. Тож уже сьогодні він міг бути найкращим бомбардиром УПЛ за історію.

Втім, йому дише 32 роки, а до першого місця – 38 голів. При результативності форварда відстань можна здолати менше ніж за два роки. Цілком посильне завдання. Нагадаємо, за «Металург» Жуніор відзначився 35 разів в 63 матчах чемпіонату; за «Динамо» – 22 в 54; за «Шахтар» – 28 в 37.

9. Тімерлан Гусейнов – 85

gusejnov

Легенда одеського «Чорноморця» є вихованцем луганського футболу. За «Зорю» в перших двох чемпіонатах майбутній форвард збірної України забив 19 голів, після чого перебрався в Одесу, де й оформив статус одного з найкращих нападників українського футболу.

Кумик за походженням, дагестанець за місцем народження, українець за громадянством, Гусейнов є найбільш ефективним форвардом збірної України – 9 голів в 14 матчах. Правда, в чемпіонаті України скорострільність була не такою високою. Якщо Мораесу до відмітки 85 голів знадобилося трохи більше півтори сотні матчів, то Гусейнову – 215.

8. Сергій Мізин – 90

mizin

Ще більше матчів – 342 (і це найбільший показник в ТОП-10 бомбардирів) знадобилося Сергію Мізину. Але йому, враховуючи позицію на полі (центральний півзахисник, іноді навіть опорник) це можна пробачити.

Він провів 16 сезонів у Вищій лізі і УПЛ за «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець, ЦСКА, «Карпати», «Кривбас», «Металіст» та «Арсенал». Забивав за кожен з цих клубів. Найбільше за львів’ян – 25 влучних ударів за 4 сезони.

7. Марко Девіч – 90

devic1

Два точних удари за луцьку «Волинь», чудових 6 сезонів в Харкові (64 голи в футболці «Металіста»), помилковий перехід в «Шахтар» і поверненні до рідного «Металіста» (ще плюс 20 голів за рік).

Останні шість років сербський футболіст виступає за межами України – РФ, Катар, Ліхтенштейн – але його показники ще досі дозволяють йому триматися на 7-му рядку бомбардирів. Втім, якщо не станеться нічого екстраординарного, Жуніор Мораес може обійти Девіча в списку ще до зимової перерви.

6. Олександр Гайдаш – 95

haidash

Ще одна легенда початкового періоду українського незалежного футболу на рівні з Гусейновим. Забивав він за сімферопольську «Таврію», в складі якої не став першим чемпіоном України, оскільки першу половину 1992 року невдало провів в Туреччині, де на закріпився в місцевому «Сариєрі».

Після анексії Криму росіянами, Гайдаш перекинувся до окупантів, змінив громадянство і нині керує один з місцевих «недоклубів», що виступають в чемпіонаті півострова.

5. Андрій Ярмоленко – 99

yarmolenko112

Усього лише одного влучного удару не вистачило вихованцю чернігівського футболу для того, щоб увійти до числа тих, хто забив 100 голів в УПЛ. Причому на відміну від інших своїх колег по списку, Ярмоленко потрапив сюди в самому розквіті футбольних сил – в 27-річному віці.

Якби не переїзд в Німеччину (а згодом в Англію), за 2,5 сезони вінгер збірної точно би зараз був на вершині. В потужних Бундеслізі та АПЛ Андрій забив 8 голів, переживши дві складні травми. Без пошкоджень і в значно легшому чемпіонаті України ці цифри були би як мінімум втричі вищими.

4. Андрій Воробей – 105

vorobbey

Якщо Ярмоленко усі свої голи в УПЛ забивав за «Динамо», то Андрій Воробей відзначився в футболках відразу чотирьох клубів: 80 голів за «Шахтар», 12 за «Дніпро», 9 за «Арсенал», 4 за «Металіст»… Та й знадобилося форвард для цього майже на 100 матчів більше – за кордон Вороб’я ніхто особливо не кликав.

3. Євген Селезньов – 111

seleznov

«Кормілєц» родини має майже ті ж самі 230 матчів (у Ярмоленка 228), але при цьому встиг забити на 12 голів більше. Найбільше у складі «Дніпра» (68). Ще 24 – за «Шахтар» і 19 у футболці «Арсенала».

Після того Селезньов пограв в Краснодарі, Туреччині і другій іспанській лізі. Забив там 19 голів, а влітку знову міг опинитися в УПЛ. В 34 роки це ще можна зробити з прицілом на рекорд. Адже до нього – лише 12 влучних ударів.

2. Максим Шацьких – 123

1. Сергій Ребров – 123

rebrov_shats

У обох форвардів київського «Динамо» (може хто не знав, але Ребров ще й 10 голів за «Шахтар» у 18-річному віці забивав) по 123 влучні удари в чемпіонатах України. Нинішній тренер угорського «Ференцвароша» вище лише за рахунок меншої кількості матчів, які він провів – 261 проти 341 у легіонера з Узбекистану.

Шацьких, до речі, також не лише за «Динамо» забивав. На його рахунку 21 гол за «Арсенал» і 5 за ужгородську «Говерлу».

ТОП-10 «заморожено» надовго

Цікаво, що з діючих футболістів навряд чи хтось зможе пробитися до ТОП-10 у найближчі роки. Аби це здійснилося, півзахиснику «Шахтаря» Марлосу (а він найвище в списку серед діючих гравців УПЛ) необхідно забити 30 голів. Навряд чи йому вдасться зробити це за найближчі два роки. А за майбутні п’ять трансферних вікон футболіст точно доб’ється свого – і перейде або в більш солідний чемпіонат, або повернеться до рідної Бразилії.

Схожі записи