Жувати чи не жувати? 10 фактів про жуйки, котрих ви не знали

gumka-1

Жувальна гумка стала продуктом, котрий ми купуємо якщо не завжди, то дуже часто. Віримо ми в те, що вона захистить зуби від карєсу чи ні, не впливає на те, як часто її купують. Жуйка перебиває неприємний запах з ротової порожнини – це основна причина, чому її купують дорослі. Особливою популярністю цей продукт користується у курців.

Суперечки про те, чи корисна жувальна гумка, ведуть вже дуже давно. Напевне, ще з 1848 року, коли з’явився перший прототип сучасної жувальної гумки. Але як би там не було, люди завжди щось жували. До жуйки це була деревна смола або ж ароматичне листя, тож жування гумки – звичка, що давно вкорінилась.

Реклами на телебаченні, в спробах затягнути покупців в свої тенета, розказують про користь та важливість їхнього продукту. Матері забороняють дітям купувати гумку. Але наскільки насправді корисно, чи шкідливо жувати гумку? Ми спробували дізнатись і донести інформацію до наших читачів.

Користь жувальної гумки

  • Гумка викликає посилене виділення слини, а слина допомагає очистити зуби.
  • Жування гумки викликає виділення шлункового соку. Тож жуючи гумку після їжі, ви стимулюєте травлення.
  • Американські науковці виявили, що жування гумки допомагає позбавитись зайвих калорій.
  • Виявляється, гумка прискорює обмін речовин на 19%. До того ж, гумка приглушує відчуття голоду.
  • Якщо ви недавно перенесли операцію на кишківнику, гумка може стати в пригоді. Під час жування активується секреторна функція кишківника і виділяється більше гормонів травлення.
  • Жуйка може бути хорошим антидепресантом. Коли ми жуємо, то повторюємо рухи щелепою, котрі робили в глябокому дитинстві. Це викликає відчуття спокою та захищеності.

Але не поспішайте робити висновки тільки прочитавши про плюси, адже мінуси не менш значущі.

Шкода жувальної гумки

  • Жуйка стимулює руйнування зубів. Часте жування гумки може руйнувати містки, пломби та коронки.
  • Жуйка погіршує пам’ять. Британські дослідники виявили, що наш мозок настільки зосереджується на жуванні, що впливає на короткочасну пам’ять. Ви можете забути де залишили ключі, або вартість самої жуйки.
  • Жуйка може викликати алергію. Придивіться до складу жувальної гумки. Ми розуміємо, що не всі навколо хіміки, але зверніть увагу на кількість літер “Е”. Речовини позначені цією літерою можуть бути дуже небезпечними для людського організму, зокрема викликати алергічні реакції.
  • Жування гумки також впливає на нервову систему. В складі гумки присутні аспартам та глутамат. Науковці довели їх пагубний вплив на нервові клітини. Особливо потужно ці речовини можуть впливати на молодий організм, що розвивається. Тож споживання жуйки не рекомендується дітям та вагітним жінкам.

Ми ознайомили вас із основними пунктами користі та шкоди жувальної гумки, про які ви, можливо, не знали. Тож тепер можете самостійно вирішити, варто купувати її в магазині, чи ні.

Схожі записи