Мозковий імплант допоможе відновити зір

eye-1-1-1

Чіп, що стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без допомоги очей, вже створено гарвардськими фахівцями, які збираються почати його тестувати на приматах в березні цього року. В даному випадку роль очей будуть виконувати відеокамери, сигнал з яких буде передаватися на мікроскопічний імплант, що стимулює мозкову активність.

Мікрочіпи, вживлені в мозок і допомагають людям з обмеженими можливостями знову почати жити повноцінним життям, вже досить давно проходять випробування, дозволяючи, наприклад, тримати людям предмети паралізованою рукою. Також минулого десятиліття, завдяки подібній технології, вдалось повернути зір сліпому американцеві, котрий, результаті, навіть отримав водійські права. Але незважаючи на те, що вчені далеко просунулися в області створення таких мозкових імплантів, технологія не позбавлена недоліків, адже з часом чіпи, імплантовані в мозок, перестають працювати через те, що електроди обростають тканинами, які вже не дозволяють чіпу взаємодіяти з мозком на належному рівні.

Щоб вирішити проблему, в Гарвардській медичній школі вирішили вживити імплант в поверхню головного мозку – так він продовжить залишатися в робочому стані. Для чистоти експерименту другої контрольної групи приматів чіп імплантують всередину мозку, а потім порівняють отримані результати.

Кінцева мета проекту – допомогти мавпам орієнтуватися на місцевості, сприймаючи світ, тіні і геометричні форми.

Схожі записи