Як отримати дозвіл на зброю?

dozvil_na_zbroyu

Все більше громадян України бажають отримати дозвіл на зброю.

В даній статті ми розкажемо, як це зробити за спрощеною спроцедурою під час воєнного стану.

Як отримати дозвіл на зброю під час війни?

До лютого 2022 року процедура отримання дозволу була складнішою, але її тимчасово спрощено до закінчення воєнного стану.

Отже, згідно з пп. 1 п. 1 Наказу № 170 для отримання дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї (мисливської зброї) та набоїв необхідно подати на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання (перебування) заявника наступні документи:

  • копія документа, що посвідчує особу;
  • заява про видачу дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї;
  • копія військового квитка (за наявності), посвідчення пенсіонера або ветерана військової служби чи іншого правоохоронного органу, або посвідчення члена громадського формування з охорони громадського порядку, або дозволу на зброю.

Слід зазначити, що термін видачі дозволу не перевищує 2 дні у зв’язку з необхідною перевіркою інформації про особу.

Майте на увазі, що після скасування воєнного стану, власник зброї, отриманої за спрощеною процедурою, повинен подати документи, яких бракує, та отримати загальний дозвіл на 3 роки згідно з Наказом № 622 (медична довідка…).

Хто може отримати дозвіл на зброю

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї – 25-річного віку, холодної, охолощеної та пневматичної зброї та основних частин до неї – 18-річного віку.

На даний час, дозволи на придбання, зберігання та носіння мисливської зброї оформляються за відсутності наступних обставин:

  • притягнення протягом року до адміністративної відповідальності за ч.ч. 2, 3 ст. 130, ст.ст. 44, 1732 КУпАП;
  • притягнення двічі чи більше разів протягом року до адміністративної відповідальності за ст.ст. 173, 174, 190, 191, 193, 194, 195 КУпАП;
  • наявність непогашеної або незнятої судимості за тяжкий або особливо тяжкий злочин;
  • наявність інформації про повідомлення такій особі про підозру;
  • протягом року з дня набрання законної сили рішенням суду про конфіскацію чи оплатне вилучення зброї.

Схожі записи