Розумні і красиві. Найкращі жінки планети

_109253763_100_women_v2_976-nc

Команда BBC склала список зі 100 найбільш впливових жінок сучасності. В ньому – політичні діячки, захисниці природи, мисткині, правозахисниці, представниці спорту та поп-культури, бізнеследі… Обирали з тих, хто протягом останніх 12 місяців впливав на світову історію тим чи іншим чином і формували жіноче майбутнє.

Але кожна людина має бути гармонійною – і відповідати ТОП-100 не лише внутрішньо, але й зовнішньо. Тож сайт CikavoInfo.com проаналізував британський список і удосконалив його, вибравши найкрасивіших з найвпливовіших. Отже – наш ТОП-13.

Прешіс Адамс

precious-adams_4

Темношкіра американська балерина навчалася в найкращих балетних школах світу – Національній балетній школі Канади, Академії принцеси Грейс в Монако та московській Академії балету. Нині вона – прима в Національному балеті Англії і лауреат найпрестижніших балетних премій. До списку ВВС її включили за те, що саме Прешіл Адамс ініціювала широке обговорення ідеї про те, що пуанти балерин не обов’язково повинні бути в класичних білих чи рожевих кольорах, а мають відповідати кольору шкіри танцівниці.

Аранья Джохар

aranya_johar

Поетеса з Індії за допомогою віршів піднімає такі важливі для жіночого світу питання, як гендерна рівність, психічне здоров’я та адекватне сприйняття власного тіла. Її прочитання власного вірша «Гід з краси темношкірої дівчини» (фактичний маніфест студентки проти сексизму та насилля щодо жінок) стало хітом на YouTube і має на сьогодні 3,5 мільйони переглядів. Аранья Джохар переконана, якби жінки отримали рівні з чоловіками права, то глобальний ВВП виріс би на 28 трильйонів доларів.

Ая Бдір

ayah-bdeir

Канадійка ліванського походження – засновниця і керівник компанії littleBits. Цей стартап спрямований на те, аби програмування і всі прогресивні знання та можливості, пов’язані з IT-сферою, були доступними для усіх. Розробки програмістки дозволяють фактично кожному долучитися до конструювання різноманітних винаходів, що спрощують життя. Цього року компанія Аї Бдір безкоштовно забезпечила доступ до новітніх технології для 15 тисяч дівчат в школах США аби усунути гендерний розрив у науці, техніці та математиці.

Рая Бідшахрі

raya_bidshahri1

Сфера діяльності іранської футуристки, підприємниці, письменниці, педагогині та ораторки – освіта. Рая Бідшахрі є засновником та генеральним директором Awecademy – організації, яка має місію використовувати освіту для покращення життя на планеті. Система спрощує доступ викладачів та студентів до онлайнмодулів у багатьох галузях. Головний пріоритет – навички необхідні кожній людині ХХІ століття, щоб принести позитивні зміни людству в майбутньому.

Діна Ашер-Сміт

dina_asher-smith2

Найшвидша жінка в історії Великої Британії та перша британка, яка виграла чемпіонат світу з бігу на 200 метрів. Також в її активі – срібло ЧС на 100-метрівці і бронзова медаль Олімпійських ігор в естафеті 4х100. «Спорт допомагає формувати самооцінку та веде до більш здорового способу життя як у фізичному, так і в розумовому сенсі. Я хочу, щоб спорт був тією сферою, де молоді жінки можуть реалізувати себе повною мірою, залишаючись собою», – заявляє спортсменка.

Еріка Луст

erika_lust

Старий жарт про те, що режисер у порнофільмах потрібен лише для того, щоб хтось сказав акторам «стоп!» вже неактуальний. Шведська режисера фільмів для дорослих розвиває новий жанр – феміністична порнографія. Акцент в своїх фільмах Еріка Луст робить на відчуттях і переживаннях жінки, на жіночій сексуальності, чуттєвості. Вона закликає жінок не соромитися свого тіла і відмовитися від ролі, що нав’язує жінці суспільство – лише задовольнити чоловіка. Також фру Луст написала керівництво для батьків про те, як розмовляти з дітьми про порно.

Табата Амарал

tabata_amaral

Одна з наймолодших конгреследі Бразилії, опинилася в центрі уваги після того, як відео з її критикою роботи міністерства освіти стало вірусним. Політик та освітня активістка навчалася в Гарвардському університеті, де вивчала політичні науки та астрофізику. Її пріоритети в освітніх програмах – рівні права для дівчат та жінок у доступі до навчання та інновації. Табату Амарал часто порівнюють з однією з найвідоміших у світі жінок-політиків – американкою Александрією Окасіо-Кортес.

Раджа Мезіане

raja_meziane1

Співачка з Алжиру наразі живе в Чехії, оскільки в своїх піснях різко критикує уряд рідної країни за культивовану соціальну нерівність та корупцію. Найбільш відомий політичний кліп Мезіане – Allo le Système! – переглянули в YouTube більше 35 мільйонів разів. Вона активно підтримувала учасників молодіжних протестів у великих містах Алжиру (лютий–квітень 2019 року), надихаючи їх своїми піснями. Ті протести призвели до відставки керівництва держави, яке незмінно правило арабською країною 20 років.

Транг Нгуєн

trang_nguyen

Дівчина виросла у В’єтнамі, де прикуті на вулицях мавпи на продаж і розведення ведмедів для видалення у них жовчі на потреби традиційної медицини – звична справа. Не бажаючи миритися зі знищенням природи, вона отримала ступінь доктора з біології та створила некомерційну організацію WildAct, яка допомагає органам влади контролювати незаконні ринки торгівлі дикими тваринами. Минулого року Транг Нгуєн піла далі і започаткувала власний курс навчання для майбутніх поколінь природоохоронців

Боніта Шарма

bonita-sharma

Боніта Шарма – символ протесту проти патріархального тиску з боку суспільства в Непалі, в якому роль жінки часто зводиться до статусу домогосподарки. Незважаючи на тиск оточуючих, вона отримала наукову ступінь, а тепер допомагає розширювати можливості жінок та дівчат у рідній країні. Також аби виправити ситуацію з дитячою смертністю через недоїдання та незбалансоване харчування, дівчина створила спеціальний браслет для нагадування мамам, що часто навіть не вміють читати. Різнокольорові намистинки підкажуть чим годувати дітей. Її проекти були удостоєні фінансування від Фонду ЮНЕСКО.

Белла Торн

bella_thorne

Акторка, модель та співачка в дитинстві піддавалася буллінгу через дислексію. Нині вона надає допомогу різним громадським організаціям. Серед її «підопічних» – Товариство захисту тварин США, Фонд боротьби з кістозним фіброзом, та Nomad Organization, яка опікується доступності освіти, медицини та харчування африканським дітям. Цього літа Беллу Торн намагався шантажувати хакер, який погрожував опублікувати в мережі, скачані з її комп’ютера інтимні фото топлес. Акторка зіграла на випередження і сама опублікувала світлини.

Пуріті Вако

purity_wako

Угандійська особистісна тренерка допомагає африканським дівчатам відчути себе значимими в стосунках з чоловіками, не прагнути за будь-яку ціну відповідати нав’язаним еталонам краси, не соромитися зайвих кілограмів (але притримуватися здорового способу життя і правильного харчування) і відстоювати рівність прав сторін у шлюбі. «Свобода жінок – це порятунок для майбутніх поколінь. Ми не можемо продовжувати жити в минулому. Нам потрібно бути голосними. Мало жінок, що говорять про це, бо бояться засудження суспільства. Давайте навчимо цих дівчат любити себе і вірити в себе», – це «сенга» (головна суть) вчення Пуріті Вако.

Алано Альшарех

alanoud_alsharekh

Борчиня за права жінок в рідному Кувейті, адвокатесса Алано Альшарех вже не перший рік вимагає відмовитися від практики «убивства честі». Ця ганебна традиція передбачає вбивство дівчини членами її ж родини у разі, коли та «зганьбила» сім’ю (дошлюбний секс, подружня зрада тощо). За оцінками ООН щороку в мусульманських країнах відбувається близько 5 тисяч таких убивств. Альшарех активно співпрацює з установами, які опікується гендерною рівністю в ісламському суспільстві. Вона стала першою громадянкою Кувейту, що отримала Французький національний орден «За заслуги» за захист прав жінок у світі.

Схожі записи