Диво-ручка діагностує рак за 10 секунд (ВІДЕО)

ruchka

Науковці розробили ручку, яка здатна відрізняти вражену раком тканину від здорової.

MasSpec Pen, який створили дослідники Техаського університету в Остіні, є інструментом діагностики в режимі реального часу.

Ручка за допомогою краплини води збирає зразки молекул, що виділяють тканини, і аналізує їх. Система здатна розрізнити рак легенів, молочної та щитовидної залози і яєчників.

Розробники запевняють, що ця технологія дозволяє виявити рак з точністю 96%.

Революційність технології ще й тому, що сама діагностика не завдає шкоди здоровим тканинам.

Зараз існують інші інструменти для діагностики тканин, але багато хто використовує гази або розчинники, які можуть бути шкідливими для організму людини.

У 2016 році дослідники в штаті Массачусетс розробили зонд, який може знаходити і освітлювати ракові клітини, полегшуючи їх для того, щоб хірурги бачили. Проте інші методи, які сьогодні доступні хірургам сьогодні, є повільнішими, ніж MasSpec Pen, кажуть автори дослідження.

Людські клітини продукують безліч невеликих молекул, а рак створює унікальний набір з них, який може бути використаний для ідентифікації малюнків. Машина MasSpec Pen виробляє невелику краплю води, яка витягує молекули з клітин людини під час операції. Завдяки машинному вивченню MasSpec Pen здатен визначити, який молекулярний відбиток є нормальним, а де є рак.

Під час дослідження перевірили 253 зразки тканини людини з пухлин легень, яєчників, щитовидної залози та раку молочної залози та порівняли їх з зразками здорових тканин. При виявленні ракових тканин апарат був точним на 96%.

Розробники планують почати клінічне тестування у людини в 2018 році. До цього часу незрозуміло, наскільки точно цей пристрій буде працювати при інтеграції до операції. Незважаючи на те, що пристрій, який використовується хірургом, має невеликий розмір, пристрій підключається до великого мас-спектрометра, що допомагає процесу аналізу окремих молекул.

Сама ручка одноразова, тому хірурги замінятимуть її під час кожної операції.

Схожі записи