Як обміняти лампочки розжарювання на діодні?

В Україні стартує кампанія обміну лампочок розжарювання на світлодіодні. Обміняти лампи одного типу на інші можна за допомогою додатку Дія. Про це йдеться на порталі державних послуг Дія.

У додатку Дія 16 січня стартував запис на бета-тест послуги Обмін лампочок. Обміняти можуть повнолітні громадяни, які мають верифікований РНОКПП (ідентифікаційний код) та не отримували на Укрпошті лампочок. На етапі тестування послуга доступна у Вінниці, Черкасах, Одесі та Львові. По всій території Україні планують зробити обмін доступним у кінці січня

Подати можна заявку на обмін старих лампочок розжарювання на енергоощадні діодні (LED-лампочки). Отримати їх можна у відділенні Укрпошти.

Обмін буде відбуватись у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення лампочок через додаток Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження з додатку Дія. Якщо прийти без реєстрації, то обміняють лише за їх наявності.

Як подати заявку на обмін лампочок?

Слід знайти у Телеграмі чат-бот Запис на бета-тестування Дії. У ньо обрати “обмін лампочок”, обирати наступні кнопки за підказками. Ви отримаєте повідомлення-підтвердження — і лампи чекатимуть на вас протягом 5 днів у відділенні Укрпошти. Отримання лампочок здійснюється за номером такої заявки. Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.

betabot

Або ж прийти з робочими лампами розжарювання у будь-яке відділення Укрпошти і пред’явити паспорт та РНОКПП, надати інформацію для заповнення бази даних. Згодом обміняти лампи розжарювання на LED відповідно до наявних у відділенні.

Ваші дані збережуться в системі, тож вдруге зробити це не вдасться. Якщо котрась з отриманих клієнтом LED-ламп виявиться несправною, її можна замінити.

Хто та скільки ламп зможе отримати?

Кожен повнолітній громадянин України до 5 світлодіодних лампчок двох типів цоколю ламп Е27 та Е14.

Офіційна довідка

За даними НЕК «Укренерго», українці використовують до 40% електроенергії у власних будинках. Водночас, за даними Міненерго України, вдома вони використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у 8 разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи.

На першому етапі будуть доступні 15 мільйонів ламп для обміну, що надходитимуть поступово протягом декількох тижнів. Насамперед через найбільший ефект економії забезпечуватимуть обласні центри і великі міста. До кінця лютого лампочки мають надійти і до найменших сіл.

За оцінками фахівців, перехід на світлодіодні лампи дасть змогу споживати на 7-10% менше електроенергії в моменти пікового навантаження. Це допоможе суттєво скоротити дефіцит електроенергії в системі.

Постачання ламп пройде у кілька етапів протягом декількох тижнів, а мапа обміну охопить навіть пересувні відділення у найменших селах. Терміни видачі залежать в першу чергу від постачання.

Схожі записи