Як біженцям обміняти гривні на злоті

276025269_334493135388006_4568262234088144277_n

У зв’язку зі значною кількістю українських біженців, які знайшли прихисток у Польщі, національні банки обох країн домовились про умови обміну гривень на злоті.

Національний банк України та Національний банк Польщі 18 березня уклали угоду, що дасть можливість українцям, які перебувають у Польщі, здійснювати обмін української гривні на польські злоті.

З 25 березня українці можуть звернутися до окремих відділень банків Польщі для обміну готівкової гривні на польські злоті. Курс обміну буде максимально наближеним до офіційного. За цим механізмом повнолітні громадяни України зможуть обміняти загалом до 10 тисяч гривень готівкою на одну особу. Польські банки прийматимуть банкноти номіналом 100, 200, 500 i 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети не прийматимуть). Національний банк Польщі купуватиме у комерційних банків Польщі готівкову гривню, отриману в результаті продажу громадянами України, для подальшого обміну з Національним банком України за тим самим курсом.

Як обміняти гривні на злоті?

У окремих відділеннях польського банку PKO Bank Polski виділили спеціальні місця обслуговування для обміну гривні. Для обміну потрібен паспорт громадянина України (ID-картка), виданий після 2016 року або закордонний паспорт.

Одна особа може обміняти максимум десять тисяч гривень. Можна обміняти гроші кілька разів, меншими частками, відповідно до загальної суми вищезазначеного ліміту.

Який курс обміну?

Курс встановлює Національний Банк України. Курс: 1 гривня=0,14 злотих (14 грошів). Польський банк не стягує комісій або спреду при обміні гривні.

Перелік відділень банку, де можна обміняти гривні на злоті (адреси)

banki

Читайте також перелік сайтів, що допомагають українським біженцям у різних країнах Європи шукати роботу.

Схожі записи