Виявили живу бджолу, яка є самкою і самцем водночас

bee-legs

Раз у раз природа дивує, утворюючи організми, які поєднують у собі дві статі, розділені прямо по середині тіла.

Такий стан відомий як гінандроморфізм. Вчені виявили відому гінандроморфну особину свого виду у нічної бджоли, яка є вихідцем з Центральної та Південної Америки.

Також читайте: Знайдено рештки мініатюрного динозавра розміром з колібрі

Таку бджолу знайшли учені Корнельського університету. З лівого боку бджола фізіологічно самець, має невелику ніжну нижню щелепу, довгу антену та тонку ніжну задню ніжку з меншою кількістю щетинок. Права сторона має жіночі ознаки – коротша антена, виражена зубчаста нижня щелепа та товста волосиста задня нога.

bee-legs2

Були знайдені щонайменше у 140 видів бджіл, а також метеликів, птахів та ракоподібних. Та у бджіл його зазвичай помічали лише у померлих комах.

[p][/p]

Також читайте: Виявили живу істоту, якій не потрібен кисень

Цього ж разу бджола – жива.

Учені кажуть, що це явище може дати уявлення про еволюцію спеціалізованих морфологічних ознак, таких як морфологія чоловічого роду племінних паразитичних бджіл, зміна морфології соціальних каст комах і нові методи розмноження.

Аналогічна особливість також зустрічається у метеликів, ракоподібних і деяких птахів. Науковці зазначають, що така мутація відбувається, якщо самку перетинчастокрилих комах запліднюють відразу кілька самців поспіль. Тоді жіночий ембріон, що почав формуватися, отримує тканини чоловічого організму.

Також читайте: У світі залишився лише один білий жираф

Та науковцям ще потрібно провести низку досліджень, аби стверджувати, що з бджолами цей процес відбувається так само.

Схожі записи