У світі залишився лише один білий жираф

white

У Кенії (Африка) браконьєри вбили двох надзвичайно рідкісних білих жирафів.

Зокрема, рейнджери знайшли трупи самки та її теляти в селі на північному сході графства Гарісса.

Як стверджують природоохоронці, третій білий жираф все ще живий і, як вважається, він залишився єдиним живим у світі.

Тварини жили у заповіднику на великій обгородженій території, в яку входять кілька сіл. Рейнджери поки не знають, як браконьєри проникли на неї. Тим часом Товариство дикої природи Кенії і орган з охорони природи вже заявили, що ретельно розслідують інцидент.

Голова громади Ішакбіні Хірола Мохаммед Ахмедноор заявив, що востаннє самку і дитинча бачили понад три місяці тому. Він назвав Їхню смерть «сумним днем для Кенії».

Про існування білих жирафів стало відомо у 2017 році, коли їх вдалось сфотографувати. Хоча перші повідомлення про дикого білого жирафа з’явились у січні 2016 року в Національному парку Тарангір (Танзанія). Вдруге білих тварин помітили у березні того ж року в окрузі Гарісса у Кенії.

Рідкісний різновид сітчастих жирафів страждає від генетичного стану – лейкізму, який викликає часткову або повну втрату пігментації зовнішнього покриву. На відміну від альбінізму тварини з лейкізмом продовжують виробляти темний пігмент у м’яких тканинах, що пояснює темні очі білих жирафів.

Перелік тварин, які вимерли у 2017 році

Що саме спричиняє лейкізм наразі не встановлено. Крім жирафів та інших ссавців, ця мутація зустрічається у рептилій, птахів, амфібій і навіть у риб.

Африканський фонд дикої природи зазначає, що на континенті близько 40% популяції жирафів зникло за останні 30 років через браконьєрів, які полюють на їх мʼясо і шкуру.

Схожі записи