В Африці виявили сніжно-білих жирафів (ФОТО, ВІДЕО)

В Африці виявили сніжно-білих жирафів (ФОТО, ВІДЕО)

gyraf1.jpg (258.12 Kb)

Цього літа у Кенії місцеві мешканці були шоковані, побачивши повністю білих жирафів.

Служба охорони природи виявила пару білих жирафів у заповіднику Ishaqbini Hirola в окрузі Гарісса, Кенія, про місце перебування жирафів їм повідомили місцеві жителі.

zhiraf1.jpg (110.7 Kb)

Регіон перебуває в управлінні неурядової організації «Програма охорони природи Хірола», яка займається охороною зникаючого виду антилоп Буба Гантер, одного з найрідкісніших у світі. Управління організації написало в своєму блозі, що жирафи були вперше помічені місцевими жителями в червні 2017 року.

На відео видно і маленьке жирафеня, яке з’явилось нещодавно. Вони спокійно живіть разом із іншими звичайними жирафами.

Рідкісний різновид сітчастих жирафів страждає від генетичного стану – лейкізму, який викликає часткову або повну втрату пігментації зовнішнього покриву. На відміну від альбінізму тварини з лейкізмом продовжують виробляти темний пігмент у м'яких тканинах, що пояснює темні очі білих жирафів.

Що саме спричиняє лейкізм наразі не встановлено. Крім жирафів та інших ссавців, ця мутація зустрічається у рептилій, птахів, амфібій і навіть у риб.

Це втретє вдається фіксувати білих жирафів. Перші повідомлення про дикого білого жирафа з’явились у січні 2016 року в Національному парку Тарангір (Танзанія). Вдруге білих тварин помітили у березні того ж року в окрузі Гарісса у Кенії.

Однак уперше про те, що в природі зустрічаються білі жирафи дослідник з Товариства охорони дикої природи Чарльз Фолі почув у 1993 році з доповіді, прочитаної в національному парку Тарангіре в Танзанії. Після цього вчений протягом 12 років шукав цю тварину під час виконання своєї щоденної роботи в національному парку. А в 2005 році його наполегливість увінчалась успіхом: Чарльз провів аерофотозйомку слонів і побачив щось біле крізь дерева. Згодом з’ясувалось, що це був білий жираф, тварина з забарвленням набагато світлішим, ніж у його побратимів, які прогулюються поруч з ним по дикій місцевості.

Цікаві факти про жирафів:

giraffes6.jpg (294.89 Kb)

1. Жирафи знаходяться під загрозою зникнення – у світі налічується менше 100 000 тварин.

2. Жирафи можуть пройти дуже довго без питної води.

3. Самця і самку жирафа можна визначити по їхніх рогах – у тварин жіночої статі вони волохаті на відміну від самців. Це пояснюється тим, що жирафи-самці часто б’ються між собою, встановлюючи домінування, тому а волосся на рогах зривається.

4. Зазвичай жирафи ходять неквапливо, однак у разі гострої небезпеки можуть бігти галопом зі швидкістю 55 кілометрів за годину. На короткій відстані вони можуть перегнати навтіь коня.

5. Жирафи мають симбіотичні відносини з деякими птахами, які допомагають жирафам залишатись чистими – їдять кліщів та бруд з них.

6. При народженні жирафенята мають 6 футів заввишки. Вони вміють стояти майже одразу після народження.

7. Жирафи їдять понад 30 кг листя щодня.

8. На жирафі не знайдете двох однакових плям, усі вони різні.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте український контен на Сikavoinfo.com!
Become a Patron!