Український поштовик МЕТА опинився в реєстрі ресурсів, що співпрацюють з ФСБ

met

Громадський проєкт «РосКомСвобода» виявив український сайт МЕТА в російському реєстрі організаторів поширення інформації.

Як виявилось, 21 травня 2020 року українська компанія META потрапила в реєстр організаторів поширення інформації (ГРІ).

meta

Як зазначається, цей учасник цікавий тим, що став першим з українських інтернет-сервісів, котрий погодилася на співпрацю з Роскомнаглядом та ФСБ. А відповідно до законів РФ інтернет-сервіс, зареєстрований Роскомнаглядом як ГРІ, зобов’язаний збирати, зберігати та надавати інформацію про дії користувачів на своєму ресурсі уповноваженим держорганам.

Також читайте: Позбутись mail.ru назавжди (ІНСТРУКЦІЯ)

Зокрема, ФСБ мають надаватися всі контакти користувальницької адресної книги, електронної пошти, дані про кількість та обсяг повідомлень, про всі авторизації через сторонні сервіси, про ведення особистого листування всередині інтернет-ресурсу, точний час відвідувань та інші метадані.

Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

У «РосКомСвободі» не виключають, що з ресурсом META могла статись схожа ситуація, як з деякими іншими іноземними сервісами, коли Роскомнагляд вносив їх до реєстру без повідомлення про те, які обов’язки на них тепер покладаються.

У публічному полі власники сервісу поки ніяк свої взаємини з російськими силовиками і наглядовими органами не прокоментували.

Також читайте: Як поставити апостроф у Microsoft Word, без переходу на англійську

Натомість у самій компанії запевняють, що не погоджувалися на співпрацю з ФСБ і Роскомнаглядом та не будуть передавати їм дані своїх користувачів, а про занесення в реєстр «Роскомнагляд» вони самі дізнались зі ЗМІ.

МЕТА відправила запит в Роскомнагляд з вимогою видалити їх сайт з цього реєстру.

Також читайте: Як набрати букву «ґ» на клавіатурі?

Зазначимо, що приватне акціонерне товариство «МЕТА» було зареєстроване 2 квітня 2001 року, а у 2007 році сервіс купили російські інвестори. Зокрема, кінцевими бенефіціарами компанії є громадяни Російської Федерації Костянтин Бейріт, Сергій Васильєв і Сергій Іванов. Очолює компанію Юрій Назаров.

У квітні 2007 року новим партнером компанії стала інвестгрупа «Російські фонди» та компанія Digital Sky Technologies, яка зараз носить назву Mail.Ru Group, та DST Global.

Схожі записи