Китай оголосив про початок розробки технології 6G

6g

У Китаї офіційно взялися за роботи зі створення телекомунікаційних технологій шостого покоління – мереж 6G.

Зокрема, представники міністерств і науково-дослідних інститутів створюють національну групу з досліджень і розробок в області технологій 6G.

Це відбулося лише через кілька днів після того, як три найбільших китайських оператора зв’язку повідомили про розгортання послуг мобільного зв’язку 5G по всій країні.

У Міністерстві науки й технологій Китаю пояснили, що нині створюються дві робочі групи. В одній групі представники профільних департаментів уряду будуть займатися висвітленням досліджень й розробки 6G.

Інша група, яка складатиметься з представників 37 університетів, дослідницьких інститутів та компаній, відповідатиме за технічний аспект питання та надаватиме рекомендації.

Разом з тим у міністерстві зазначають, що питання 6G нині знаходиться ще на «початковій стадії».

Оголошення про розробку мереж 6G відбулось на фоні наростаючого конфлікту між США і Китаєм.

Як відомо, уряд США навіть вніс китайську компанію Huawei Technologies, найбільшого в світі постачальника телекомунікаційного обладнання, до чорного списку, закривши їй доступ до американських товарів і послуг.

США також намагались переконати своїх союзників виключити китайську компанію з участі в розгортанні мереж 5G під приводом того, що обладнання Huawei нібито може використовуватися для шпигунства.

Серед вимог до мереж 6G фахівці називають швидкість передавання даних від 100 Гбіт/с до 1 Тбіт/с.

Зазначимо,що раніше Китай заявляв про початок розробки стандарту мобільного зв’язку 6G ще у 2018 р. Зокрема, нібито такі дослідження проводив Південно-східний університет (Southeast University) в китайській провінції Цзянсу.

Схожі записи