Спорт в політиці. В списках – Беленюк і Суркіс

saladuhaaaa

Позачергові вибори до парламенту пройдуть 21 липня. В реєстрах Центральної виборчої комісії – 21 партія і кілька тисяч кандидатів-мажоритарщиків. Про спортсменів, які балотуються до Верховної ради на округах cikavoinfo.com вже писало. Зараз – про атлетів в партійних списках. І тут, на відміну від малопрогнозованій мажоритарці, перспективи кандидатів-спортсменів спрогнозувати неважко.

Святослав Сирота

sirota

Колишній воротар футбольних клубів «Верес» та «Дніпро». В складі останнього двічі ставав бронзовим призером чемпіонату України (1995 та 1996). Після завершення спортивної кар’єри працював в Федерації футболу та Професійній футбольній лізі, а згодом очолював ПФЛ. Нині – тренер-викладач однієї з київських ДЮСШ.

Сирота отримав найвищу сходинку в списках усіх партій – учасників виборчого процесу. Він – четвертий, але його партія «Соціальна справедливість» навіть не близько до прохідного бар’єру, говорять соціологи. Отже – депутатський мандат йому не світить.

Жан Беленюк

belenyuk

Три роки тому він виборов срібну медаль Олімпіади в змаганнях борців греко-римського стилю, а тепер прописався на 10-му місці в списку партії «Слуга народу». Це, з врахуванням прогнозів щодо кількості зібраних голосів, є 100-відсотковою гарантією для потрапляння в парламент.

Крім Олімпійської нагороди в активі Беленюка – золото (2015), срібло (2018) і бронза (2014) чемпіонатів світу, три перемоги на чемпіонатах Європи (2014, 2016 та 2019). Тепер, схоже, з тренуваннями та змаганнями доведеться зав’язати. Або ж віддати комусь свою картку для голосування і продовжувати завойовувати медалі замість написання законопроектів.

Ольга Саладуха

olha_saladukh

Оскільки до Верховної ради, згідно прогнозів, «Слуга народу» заведе до 100 перших прізвищ з переліку кандидатів, то не варто хвилюватися і легкоатлетці Ользі Саладусі. В потрійному стрибку вона тричі поспіль ставала чемпіонкою Європи (2010, 2012, 2014), вигравала чемпіонат світу (2011) і піднімалася на третю сходинку олімпійського п’єдесталу в Лондоні-2012. У спортсменки – 57-й рядок в списку. Номінально вона не завершила кар’єру – працює спортсменом-інструктором Державної прикордонної служби України. Але в 36 років змінити сектор для стрибків в довжину на зал Верховної ради – не таке вже й поспішне рішення.

Денис Силантьєв

silantev

В 2014 році титулований плавець був на 12-му рядку в списку Радикальної партії і впевнено пройшов до Верховної ради (усього політична сила отримала 22 мандати). Тепер і сам спортсмен опустився на 15-й рядок, і команда Олега Ляшка вже не має, якщо вірити соціологам, тієї підтримки. Мова йде про те, що РПЛ швидше за все опиниться за межами парламенту, але якщо все ж радикали зможуть «допливти» до 5 %, то цього мало б вистачити Силантьєву. А поки що йому залишається згадувати свої головні спортивні вершини: срібло Олімпіади-2000 та золото чемпіонату світу-1998 на 200-метрових дистанціях батерфляєм.

«Опозиціонери»

Опозиційний блок. Під 148 рядком тут віце-президент Федерації тхеквондо України і головний тренер національної збірної з цього виду спорту Андрій Литвиненко. Шансів у нього – нуль. Як показує соціологія, ця політична сила не подолає 5-відсотковий бар’єр і не потрапить до парламенту. А Литвиненку потрібно, аби за партію проголосувало більше половини всіх виборців.

surkis

Опозиційна платформа – За життя. Почесний президент Федерації футболу України та віцепрезидент УЄФА Григорій Суркіс майже гарантовано потрапляє до парламенту. У нього – 17-й номер в списку партії, яка, згідно соціологічних опитувань, може завести до Верховної ради до 30 людей за списком.

Відмовився і відмовили

Список міг бути довшим, але з різних причин в ньому нема ще як мінімум двох відомих українських спортсменів.

gutcait

Перший – шабліст Вадим Гутцайт, який нині очолює департамент молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. Олімпійський чемпіон (1992) та віце-чемпіон світу (1991) мав стати №81 в списку «Слуги народу» (а це – прохідна позиція), але відмовився, заявивши, що кориснішим буде в виконавчій владі – у департаменті чи міністерстві спорту.

zhukova1

А от гросмейстер Наталія Жукова була в списку партії на високому 4-му місці. Але одна з найтитулованіших шахісток України (в її активі – золото шахової Олімпіади в 2006 році та титул віце-чемпіонки світу) вибула з «виборчих змагань», оскільки Центральна виборча комісія не допустила партію «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі до виборів через порушення.

Схожі записи