Як користуватись NFC?

nfc

В Україні уже з 2017 року можна безконтактно розраховуватись за покупки за допомогою технології NFC. Та далеко не усі знають і розуміють, що це таке. Та й не в курсі, що NFC має ширше застосування, а не лише розрахунки.

Що таке NFC?

Дослівно технологія NFC (Near Field Communication) – це «комунікація ближнього поля». Фактично це можливість бездротової безпечної (!) передачі даних на близькі відстані – не більше 10 см.

Також читайте: Основні ознаки того, що мобільні додатки шпигують за вами

При цьому дані, що передаються у такий спосіб, не можуть бути втрачені або навіть перехоплені. Саме тому цей спосіб даних широко використовується для проведення платіжних операцій і передачі особистої інформації.

Зараз усе більше нових моделей смартфонів підтримують технологію NFC.

Фактично NFC краще за Bluetooth, бо має дуже короткий час з’єднання, тому пристрої виявляють один одного, підключаються і обмінюються даними набагато швидше, ніж за допомогою Bluetooth. Під’єднання відбувається лише за одну десяту частку секунди. І рівень енергоспоживання у цьому режимі мінімальний.

Також читайте: Як дізнатись, наскільки заряджені Bluetooth навушники

Однак при дуже високій швидкості з’єднання передача даних відбувається досить повільно, тобто для обміну великими файлами NFC використовувати буде незручно.

Де можна застосувати режим NFC?

Напевно найважливіша функція NFC – це безконтактні платежі. Вона особливо актуальна у час пандемії. Розрахуватись можна за якісь долі секунди і що найважливіше – без зайвих контактів. У цьому плані навіть картки менш безпечні, хоча багато нових банківських карток також підтримують цю технологію.

Смартфоном з NFC можна користуватись як платіжною карткою, яка підтримує технологію безконтактної оплати. Разом з тим усі внесені дані про банківську карту зберігаються у пам’яті чіпа NFC, а не в самому смартфоні.

Аутентифікацією, шифруванням даних, як вони будуть передані і процесом проведення всіх платіжних транзакцій управляє саме цей чіп.

Окрім розрахункових операцій за допомогою технології NFC можна зчитувати інформацію, записувати і зчитувати різні мітки та обмінюватись даними.

При обміні даними ви просто прикладаєте два пристрої один одного.

Доволі цікавою функцією є створення спеціальних міток з NFC, які запускають певні дії, які ґаджет виконає після її зчитування. Це може бути як відправка SMS чи email, виклик певного контакту чи запуск додатку.

У спеціальному додатку (наприклад, Trigger) можна придбати мітку, далі потрібно зчитати її пристроєм та записати, яку саме дію має виконати смартфон при контакті з міткою. Таку мітку можна розмістити у зручному доступному місці – на робочому столі, брелоку від ключів чи пластиковій картці, брелоках від ключів.

Коли смартфон зчитає уже заготовлену мітку, він автоматично виконає поставлене завдання.

Як увімкнути функцію NFC?

Насамперед перевірте, чи ваш ґаджет підтримує цю технологію. Це можна зробити або в техописі, або знайти у налаштуваннях, зокрема, у розділі «бездротовий зв’язок». Чи ще простіше – у випадаючій зверху плашці з різними функціями. Тут же можна і активувати її.

nfc2

Як підключити банківську картку до NFC?

Насамперед технологію NFC має підтримувати як ваш смартфон, так і банківська картка. Якщо у вас такої картки немає, зверніться до свого банку, щоб отримати карту з підтримкою paypass.

Встановіть на свій смартфон Google Pay, а також додаток від вашого банку, запустіть його і знайдіть в налаштуваннях меню підключення NFC.

Прикладіть до задньої кришки смартфона карту, пристрій зчитає дані банківської картки. Після цього на номер телефону, прив’язаний до вашого банківського аккаунту, прийде смс-повідомлення з чотиризначним паролем.

Цей код вам доведеться вводити щоразу при оплаті смартфоном для підтвердження банківської операції.

Використовувати безконтактні платежі можна лише через Google Pay без банківських додатків:

Схожі записи