Крижана скульптура власними руками

icing-4

Пам’ятаєте, колись, у дитинстві, з яким захватом ви ліпили снігову бабу? Невинна дитяча забавка. А тепер згадайте величні, вишукані крижані скульптури, що ви бачили на екранах своїх телевізорів. Хотіли б зробити щось подібне? Вважаєте, це надто складно для вас? Потрібно лише запастись терпінням та взятись до роботи.

Звичайно, монументальне крижане творіння вам навряд чи вдасться, адже таке створити можуть лише професійні скульптори. А от невеличке крижане диво може й вийти з під ваших вмілих рук.

Насамперед варто потурбуватись про лід. Звичайна вода з-під крану не підійде, адже вона при заморожуванні почне мутніти, фігура вийде матовою, наче із снігу. Тож замовте в інтернеті штучний, або спеціальний харчовий лід. Харчовий лід вам доставлять у поліетиленовому пакеті. Його вартість коливається в районі 5-ти гривень за кілограм, плюс доставка. Як правило, крижаний блок, з якого створюють художню скульптуру невеликого розміру, у висоту досягає 1 метра, завширшки – 50-60 сантиметрів і в товщину – 25-40 сантиметрів. Ви ж можете замовити ту кількість, котра підійде за розмірами саме вашій скульптурці.

Перед тим, як приступити до виготовлення фігури з льоду, обов’язково треба зробити ескіз майбутньої крижаної скульптури і скласти поетапний план виконання роботи. Правда, у багатьох професійних скульпторів всі ці розрахунки і начерки зберігаються тільки в голові і не переносяться на папір або електронні носії. Макет можна зліпити із пластиліну.

Великі шматки треба пиляти бензопилою або спеціальними інструментами. Для невеликих скульптур підійдуть кілька скребків: один прямий, другий кутовий.

Кутовий для того, щоб робити поглиблення і борозни в льоді, різьблені прикраси. Прямий скребок – щоб робити рівні грані. Але приготуйтеся до того, що скребки доведеться підточувати в процесі роботи.

ice

Для роботи з льодом можна використовувати великі та маленькі стамески. Створювати крижану скульптуру не так вже й важко, лід – матеріал піддатливий.

Щоб фігура вийшла гладенька, без задирок, її потрібно рівномірно злегка нагріти з усіх боків феном.

Якщо вам зовсім не хочеться возитися з об’ємними шматками льоду, тоді зробіть хоча б крижаний келих або свічник. Візьміть дві посудини однакової форми: одну меншу, іншу більшу. У велику налийте трохи води, потім поставте туди ту посудину, що менша, покладіть в неї щось важке і поставте це все в холод. Крижані келихи прикрасять романтичний стіл, а забавки із льодом розважать будь яку малечу.

icing-5

Схожі записи