Google підготував яскравий дудл до Дня вишиванки
Сьогодні українці всього світу відзначають День вишиванки. Пошуковик Google з нагоди такого свята створив яскравий дудл, в якому використав найпоширеніші мотиви із древніх українських вишивок.
Дудл містить зображення дівчини у вишиванці.
Намалювала цей дудл українська художниця Таня Якунова. Сьогодні для формування візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів. Вони, як правило, поділяються на три категорії: квіткові орнаменти, зооморфні фігури та геометричні фігури – всі вони зображені на сьогоднішньому дудлі. Кожен орнамент має своє значення, а різноманітні культури та природні ландшафти України відображаються в унікальних візерунках, що використовуються у кожному регіоні.
«Найбільше часу при роботі над цим проектом я присвятила зануренню у вивчення національної вишивки та численних візерунків. Я використовувала традиційні кольори і намагалася включити символи та стилі візерунків з різних регіонів України. Більшість елементів святкового дудла я створила, надихнувшись різномаїттям традиційних елементів вишивки з різних куточків України – від карпатських гуцулів і до кримських татар. Завдяки цьому проекту я дізналась дуже багато деталей, і він справді став для мене навчальним. Сподіваюся, цей дудл принесе людям радість, гордість та почуття єдності», – розповіла Тетяна Якунова.
Таня Якунова – відзначена нагородами ілюстраторка з Києва. Вона знаходить своє натхнення в авангардному мистецтві і дизайні ХХ століття.
Також читайте: Пошуковик Google уже розуміє українську
[p][/p]
Зараз День вишиванки – міжнародне свято, яке відзначають щороку в третій четвер травня не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нашої культури люди. Мільйони українців дістають із шафи вишиванку та йдуть у ній на роботу, на навчання чи просто на прогулянку.
Часто у День вишиванки люди влаштовують марші у різних містах України та за кордоном.
Цим українці демонструють свою єдність і приналежність до віковічної української культурної традиції.
Та цього року, зважаючи на карантин через пандемію COVID-19, запроваджений не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, відзначення свята буде не таким широким.
У Львові щороку у цей день одягають у вишиванки статуї біля міської Ратуші. Цього року античні статуї Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани на площі Ринок одягли не лише у вишиванки, а й у вишивані маски.
Також читайте: Львів’янка своїм оперним співом на вулиці у Римі підкорила мережу (ВІДЕО)
Такий всенаціональний щорічний флешмоб як День вишиванки започаткували студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягали на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.
Спочатку свято відзначали у вузькому колі, та з 2014 року його підтримали не лише у цілій Україні, а й за її межами.
Українська вишиванка разом з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури.