Як вибрати мультиварку?

mult

Мультиварка – популярний і, без сумніву, один з дуже корисних побутових кухонних приладів, який сьогодні впевнено завойовує серця господинь і господарів. Вона вирізняється простотою в користуванні, а водночас багатофункціональністю, тож допомагає легко готувати різноманітні страви, докладаючи незначних зусиль і затрачаючи на куховаріння не надто багато часу. При цьому більшість смаколиків у мультиварці готується в автономному режимі.

Що таке мультиварка і для чого вона потрібна

aaaecf04bb62bb235028ed7763f87d55

Кажуть, що електрична мультиварка – це вдосконалений варіант електричної рисоварки, а придумали її корейці або японці. Якщо говорити по-простому, це така собі каструля з герметичною кришкою та нагрівальним елементом.

До складу мультиварки входять: корпус з електричним нагрівальним елементом, ємність для приготування (каструля, чаша) з антипригарним покриттям, вбудований мікропроцесор для керування процесом приготування, паровий клапан і система герметичного закривання кришки.

Їжа, приготована в мультиварці, може бути кориснішою за «традиційну», тобто приготовану на плиті, адже мультиварка дає змогу зменшити кількість жирів під час готування. Прилад є максимально автоматизованим: зазвичай тут можна встановлювати температуру готування, час приготування, режим приготування (тушкування, випічка, смаження, каші і т.д.), відтермінувати час увімкнення, підігріти готові страви тощо.

Рецепти страв у мультиварці

Чи не найбільша її перевага – ось це «мульти-», тобто багатофункціональність. Мультиварка дозволяє варити, смажити, пекти, тушкувати, готувати на пару, підігрівати. Тож може легко замінити багато кухонних приладів: плиту, духовку, пароварку, йогуртницю, скороварку, мікрохвильову піч… Погодьтеся, зовсім непогано, особливо коли треба зекономити трохи кухонної площі. А ще вона неабияк економить час, адже готує, поки ви вирішуєте важливіші справи.

Розмір має значення

multi_cookers

Сьогодні можна купити мультиварки різного розміру – місткістю від півтора-двох літрів і до 5-6 літрів або й більше. Яку обрати – вирішуйте, орієнтуючись на свої потреби. Якщо купувати мультиварку для однієї чи двох осіб, то меншої цілком достатньо. Для родини з 3-5 осіб краще взяти «каструльку» на 4-6 літрів. Так само варто обрати більшу мультиварку, якщо ви плануєте готувати страву на кілька разів чи днів.

До речі, в чаші мультиварки має залишатися трохи вільного місця після того, як ви її завантажите продуктами – приблизно літр. Щоб знати, якою є справжня максимальна її місткість, зверніть увагу на показник «корисний об’єм».

Потужність мультиварки

Потужність мультиварки – також суттєвий показник. Від потужності залежить швидкість нагрівання, а отже – час готування їжі (що більша потужність – то швидше зготується їжа). А ще – кількість спожитої електроенергії.

Потужність мультиварок коливається в діапазоні від 450 і аж до 2000 Вт і більше. Якщо плануєте використовувати прилад не надто часто, обирайте модель із потужністю 500-650 Вт. Якщо ж готувати хочете щодня й багато – краще взяти трохи потужнішу, від 800 до 1500 Вт. Увага: надто потужний прилад не зможе нормально працювати, якщо у вас слабка електропроводка.

Розбираємося з матеріалами

Антипригарне покриття чаші мультиварок найчастіше буває тефлонове або керамічне. Що одне, що інше вимагає обережного ставлення до себе, використання лопаток з м’яких матеріалів або з пластику без гострих країв, щоб не допустити подряпин.

Тефлон – один із найбільш поширених видів покриття. Він недорогий, і чашу з тефлону можна мити в посудомийній машині.

Керамічне покриття теж доволі популярне. Воно зазвичай має кращі антипригарні властивості, але водночас дорожче. Це покриття також вимагає бережного ставлення, і його найчастіше не можна мити в посудомийних машинах.

Яке покриття вибрати – вирішувати лише вам. Однаково з плином часу зношуватиметься й те, й інше. Тому найкраще – придбати мультиварку з можливістю докупити нову чашу.

Зовнішній матеріал чаші – це зазвичай нержавіюча сталь або ж алюмінієвий сплав. Чаша з нержавійки нагріватиметься довше й нерівномірніше, ніж з алюмінію.

Класика, скороварка чи повільноварка?

Звичайні мультиварки, мультиварки-скороварки та повільноварки відрізняються методом приготування страв. Повільноварка готує всі страви повільно, в ній вони «томляться». Її часто обирають прихильники здорового харчування, адже за такого способу в харчах залишається максимум корисних речовин. У звичайній мультиварці пара не затримується, а постійно виходить через спеціальний клапан, готується приблизно стільки ж часу, як і на плиті.

Але якщо ви живете у швидкому ритмі й постійно поспішаєте, краще обрати скороварку. Їжа в ній готується під тиском пари, з герметично закритою кришкою. Від цього час готування значно зменшується: в потужних скороварках навіть холодець можна зготувати за півтори-дві години. А ще – скороварки чудово надаються для готування м’яса. У них навіть стегенце старенького півника може стати м’яким і смачним. Недолік мультиварки-скороварки – хіба що її вартість, адже, що логічно, коштує вона трохи дорожче за звичайну мультиварку. Знову ж, орієнтуйтеся на власні потреби. Втім радимо не скупитися й купити скороварку – вона точно «відпрацює» витрачені на неї гроші. А ще проконтролюйте, щоб вона мала функцію пароварки – теж класний девайс.

Необхідний набір і додаткові «примочки»

Сьогодні магазини пропонують мультиварку з такими різноманітними програмами й додатковими функціями, що легко розгубитися. Найпоширенішими програмами готування є «тушкування», «смаження», «випічка», «пароварка», «йогуртниця». Можуть бути програми спеціально під певний продукт: «суп», «молочна каша», «рис/крупи», «плов», «картопля». Що більше програм – то більше ви зможете урізноманітнити своє меню.

Корисна програма – «мультишеф», яка дає змогу самостійно встановлювати температуру й час готування.

Добре, якщо в мультиварці є таймер і можливість відтермінування початку готування їжі. Ви собі пішли на роботу, а за півгодини до планованого повернення додому мультиварка приготує вам вечерю. А якщо затримаєтеся, вечеря все одно буде теплою, якщо ваша мультиварка має функцію «підігрів». Фантастика? Та ні, зручна річ, до якої дуже швидко звикаєш.

«Розігрів» – теж непогана функція. Мультиварка чудово впорається з розігріванням їжі й замінить вам мікрохвильовку.

Знімна кришка – не обов’язковий, але доволі практичний елемент. Значно зручніше витягати чашу та мити кришку, якщо ця кришка знімається, а не просто відкривається.

Наявність клапана для випускання пари. Зараз ним обладнано фактично всі моделі. Такий клапан дозволяє повільно випускати пар із мультиварки й банально не попектися.

banki-v-multivarke-580x436

Продавці часто пропонують до мультиварки додаткові аксесуари. Можна докупити баночки чи скляночки для йогуртів, корзини для приготування у фритюрі, додаткові контейнери для варіння на парі, спеціальну форму для приготування шинки тощо. Звісно, можна відразу набрати всього й багато. А можна купити спочатку мультиварку з її основним набором, випробувати новинку – і вже з часом докуповувати те, що вам буде потрібно. І зекономите, і придбаєте точно необхідне, а не просто купу додаткових речей у кухню.

Схожі записи