Як підписати декларацію з сімейним лікарем: 7 простих кроків
У статті ми розповімо, як укласти декларацію із сімейним лікарем, здійснивши сім простих кроків.
Вибір лікаря
Спочатку вам необхідно обрати за особистими критеріями медичний заклад чи лікаря. який вам до вподоби. Звичайно можна скористатися як порадами знайомих, що вже обслуговуються у того чи іншого лікаря, так і відвідати найближчі заклади та отримати інформацію про спеціалістів, що там надають медичні послуги.
Перевірка можливості підписання декларації з лікарем
Наступним важливим кроком буде перегляд електронної мапи за адресою ehealth.gov.ua. На сервісі зручно перевіряти, чи є можливість підписання декларації у вибраному медичному закладі. Звертаємо увагу, що медичні заклади, які підключені до системи, можна розпізнати за розміщеною них спеціальною наліпкою із написом «Тут можна обрати свого лікаря».
Які документи потрібні, щоб укласти декларацію?
Бажано одразу підготувати комплект документів, щоб не тратити зайвий час на їх збирання після відвідин медзакладу. Отже необхідно собою ваш паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. З умови, що потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років — візьміть із собою також свідоцтво про народження дитини.
Куди звертатися у медзакладі?
Після того, як ви завітали у поліклініку (амбулаторію), зверніться до реєстратури медичного закладу та повідомте, що хочете підписати декларацію з лікарем.
Дії працівника медичного закладу
Працівник медзакладу, що відповідає за внесення інформації у систему, введе ваші дані в електронну систему. На ваш мобільний телефон надійде СМС повідомлення з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу.
Підписання декларації з сімейним лікарем
Після оброблення даних, з електронної системи у медичному закладі роздрукують декларацію з вашими даними. Звертаємо увагу, що необхідно ретельно перевірити, чи всі дані вірно написані. Якщо є потреба, то працівник внесе відповідні зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Потім ви підписуєте два екземпляри роздрукованої декларації та Один із них ви забираєте з собою, інший залишається у в поліклініці чи амбулаторії сімейної медицини.
Останній крок укладення договору з лікарем
На останньому етапі працівник підтвердить вашу декларацію своїм електронним підписом та відправить в електронну систему. Після цього декларація вважається укладеною.
Пам’ятайте, що всі послуги, які надає сімейний лікар є безкоштовними. Зверніть увагу, за кожну підписану декларацію кожен медичний заклад, де відповідно працює лікар, отримує державне фінансування. У разі, якщо у вас немає декларації з сімейним лікарем, то в за потреби звичайно можна звернутися до будь-якого лікаря або викликати швидку допомогу, проте у цьому випадку доведеться платити за всі проведені аналізи й обстеження із власної кишені.