Як купити біткоін: 5 важливих правил купівлі криптовалюти

yak_kupiti_bitkoin

Поринувши у світ криптовалют, можна допустити величезну кількість помилок, що у свою чергу можке спричинити втратиу інвестованих коштів у bitcoin і саме тому пропонуємо основні правила та способи придбання цифрових монет, зокрема і купівлі біткоіну (Bitcoin).

Обрати біржу, щоб купити біткоін (Bitcoin)

1. Купючи біткоіни не використовуйте сумнівні сервіси

Це може дорого коштувати, і не тільки в переносному сенсі. Пам’ятайте, що шахраї створюють біржі і обмінники для покупки і продажу криптовалюти з єдиною метою – крадіжки користувальницьких засобів. Якщо перевести на них гроші, швидше за все, з ними доведеться попрощатися і при здійсненні операції купівлі біткоіна, ви його не отримаєте.

Проблема ціни купівлі біткоін – високі комісії і некоректні курси. Недобросовісний сервіс може продати вам криптовалюту Bitcoin за завищеною ціною або включивши в неї приховану комісію, ви ризикуєте в такому випадку є втратити 5-10% вкладених коштів.

Відповідно, щоб знизити ризик високої комісії при купівлі біткоіну, краще шукати відповідний обмінник через спеціальні агрегатори даних.

Наприклад, на сайтах coingecko.com і coinmarketcap.com можна впорядкувати біржі за обсягом торгів (найчастіше, чим вищим цей показник, тим надійнішою є платформа).

2. Відгуки про біржі та обмінники біткоіну (Bitcoin)

Пам’ятайте, що як бірж, так і обмінників багато, і серед них може легко заховатися недобросовісний сервіс. Тому, перш ніж купувати криптовалюту через незнайому платформу, краще перевірити відгуки про неї в інтернеті. Можливо, раніше вона була помічена в маніпуляціях з курсом bitcoin або вже привласнювала кошти (біткоіни) клієнтів.

3. Перевіряйте адреси сайтів бірж і обмінників, через який ви хочете купити біткоін (криптовалюту).

Дуже часто різноманітні шахраї створюють клони сайтів популярних бірж, обмінників і криптогаманців з метою отримати призначені для користувача дані, такі як логін і пароль. Якщо попасти на подібний шахрайський сайт і ввести там особисту інформацію, злочинці зможуть отримати доступ до вашого аккаунту на цій біржі криптовалют.

При купівлі криптовалюти завжди важливо ретельного перевіряти адресний рядок сайту. Назва може бути практично ідентичною з назвою цього сайту. Наприклад, шахраї можуть маскувати англійську букву I (прописна i) під l (рядкова L), семе тому слід буути дуже уважними. Надійним варіантом буде прописувати назву сайту вручну (через пошуковий сервіс Google можете попасти на підроблений обмінний пункт).

Надійнішим про покупці біткоіну є прописування назву сайту вручну або вхід через власні закладки (попередньо прописані вручну).

Зберігання біткоіну

4. Купівля та зберігання біткоіну

Зверніть увагу, багато фахівців ринку криптовалют вказуть на те, що найголовніше при покупці біткоін – заздалегідь продумати його безпечне і зручне зберігання, вирішити, яким гаманцем користуватися.

Це може бути сервіс, такий як біржа або онлайн-гаманець. Використовуючи їх, ви формально доручаєте їм управління своїми монетами. Тому важливо вибрати позитивно зарекомендовану себе платформу, якій можна довірити фінансові операції від вашого імені (кастодіальні сервіси).

Одночас іншим варіантом для зберігання криптовалюти є використання некастодіальних сервісів. Так до належать них приватні гаманці, такі як Metamask, Tronlink та інші. Доступ до них можливий тільки при наявності seed-фрази (дотупом до таких гаманців володіють тільки їх власники, тому їм не страшні технічні роботи, політичні ризики, заморожуванн активів, тощо).

5. Безпека пристрою при купівлі біткоіну

Дуже часто віруси розширення (додатки) в браузерах від недобросовісних видавців здатні підміняти адреси криптовалютних гаманців на сторінках будь-яких сайтів, а тому при роботі з цифровими активами варто відмовитися від таких браузерів, як наприклад TOR. Зверніть увагу, що деякі вихідні вузли цього браузера належать зловмисникам, і вони можуть підміняти адреси гаманців на сайтах обмінників і бірж, що іноді важко помітити.

Де купити біткоін за гривні в Україні

Онлайн-обмінники – обмінники дозволяють купити і продати безліч популярних криптовалют за гривні і інші валюти. Оплатити операцію можна різними способами, наприклад, з електронних платіжних систем, банківських карт, готівкою через банкомати (купти біткоін за гривні можна наприклад на обміннику ChangeIt.).

Біржі. Біржові торгові майданчики дозволяють вносити кошти через електронні платіжні системи або ж безпосередньо з банківських карт. Таким чином користувач може поповнити баланс на своєму біржовому гаманці гривнями або іншою валютою, а потім на ці кошти купити вже цифрові активи.

Глобальними біржами, де можна купити біткоіни за гривні є наприклад Binance і Exmo, а українською – наприклад Kuna.

Терімінали (криптомати). Купити біткоіни в Україні через криптомат (криптотермінал) покищо досить важко, адже саме цей спосіб не користується популярністю в нашій країні (на сьогодні в Україні кріптоматів лише кілька десятків). У криптоматах для купівлі бітконів чи інших криптовалют не можна використовувати картки та платіжні системи (Visa, Mastercard), купити біткоіни (bitcoin) можна тільки за готівку. Якщо захочете купити біткоін через криптома, то зверніть увагу, що обмін може здійснюватися наприклад за курсом європейської біржі криптовалюта Bitstamp з комісією в 5 – 10%.

Схожі записи