Сальвадор відмовляють від використання біткоїна як валюти

Як вважають директори МВФ, існує чималий ризик використання криптовалюти. Вони також вбачають ризики у випуску облігацій, забезпечених біткоїном.

Правління Міжнародного валютного фонду закликало Сальвадор скасувати біткоїну статус легальної валюти через великі ризики, підкреслюючи, що це головна перешкода отримання Сальвадором позики від МВФ.

Минулого року Сальвадор просив позику МВФ у розмірі 1,3 мільярда доларів, але переговори зупинились через занепокоєння фонду щодо біткойнів, таку програму повинні схвалювати на Раді правління.

Виконавчі директори МВФ, які представляють 190 країн-членів фонду, підкреслили ризики біткойна для «фінансової стабільності, фінансової цілісності та захисту споживачів» і фінансових зобов’язань. Вони закликали владу Сальвадора «звузити сферу дії закону про біткойн, позбавивши біткойна статусу законного платіжного засобу».

У вересні 2021 року Сальвадор зробив криптовалюту законним платіжним засобом нарівні з доларом США (з 2001 року – офіційна валюта Сальвадора). Відтак 40-річний президент Сальвадору Наїб Букеле став іконою серед криптоентузіастів. Це поки що єдина країна, яка схвалила біткойн як легальний платіжний засіб. Крім того, він планував заснувати перше у світі криптовалютне місто.

Мешканці країни почали купувати біткоїн минулого року, коли він коштував близько 50 000 доларів, сальвадорці купили щонайменше 1801 біткоїн. Як відомо, вартість біткоїна нерідко змінюється. Торік у листопаді він досяг історичного максимуму, згодом вартість знизилась на 45%, що могло суттєво повпливати на економіку країни.

Схожі записи