Як прискорити повільний смартфон
Коли ви тільки купуєте смартфон, то він працює доволі швидко навіть з відносно слабкими параметрами. Та уже за півроку ви відчуваєте, що ваш ґаджет працює суттєво повільніше, ніж на початку, і починаєте приглядатись до новинок. Та не поспішайте, зазвичай смартфон можна прискорити і він почне працювати швидше і стабільніше.
Телефон під управлінням операційної системи Android найчастіше починає «глючити» та підвисати через завелику кількість встановлених програм та одночасно задіяних процесів. Чим швидший процесор та більша оперативна пам’ять ґаджету, ці процеси настають пізніше, але всерівно настають.
Справа у тому, що практично кожна встановлена і запущена програма залишається працювати у фоновому режимі.
Фотографії, відео, скачані файли, дані про дзвінки та SMS – усе це накопичується на вашому пристрої. Ось і результат – починає бракувати як фізичної, так і оперативної пам’яті.
Дізнайтесь – Як підключити безпровідні навушники до смартфона.
1. Видаліть зі смартфона невикористовувані програми
Якщо прогляне перелік встановлених програм, то майже завжди знайдете ті, які вам непотрібні, або не надто потрібні.
Щоб зробити таку чистку, зайдіть у «Налаштування», де в розділі «Додатки» ви можете видалити будь-який встановлений софт, окрім встановленого виробником.
При активному використанні смартфоном з часом у його пам’яті нагромаджується чимало непотрібних файлів, які зазвичай називають «сміттям». Це і дубльовані фотографії, і скачані файли (відео, музика, документи), і залишки від видалених програм та кеш додатків і браузерів.
Багато з таких файлів можна знайти у папці «Download», тому тут ви їх і зможете почистити.
Для того, щоб очистити кеш певних програм, зайдіть в «Налаштування» і знайдіть там розділ «Додатки». Виберіть зі списку який-небудь додаток і зайдіть в пункт «Карта SD і пам’ять телефону», в якому натисніть «Очищення кеш-пам’яті».
Весь кеш можна видалити, зайшовши у «Налаштування» – «Сховище даних» – «Внутрішня пам’ять» – «Дані в кеші». ОС запропонує вам видалити всі кеш-дані всіх додатків. При цьому ви не зітрете важливих файлів. З повторним відкриттям програм потрібний кеш відновиться.
Також читайте: Смартфон швидко розряджається? Дізнайтесь чому
Окрім ручного режиму, існує безліч програм-чистильників, які допоможуть вам позбутись непотребу. Якщо за замовчуванням уже є така програма, то краще її використовувати. Усі вони працюють за схожим алгоритмом. А встановлення якихось додаткових лише засмітить пристрій.
Якщо ваш ґаджет має невелику вбудовану пам’ять, то варто усе, що можливо, переміщати на карту пам’яті. Тоді оперативна пам’ять смартфона буде працювати ефективніше.
Однак, якщо ваша карта пам’яті повільна, то вона також може суттєво впливати на швидкодію пристрою.
Як відомо карти пам’яті ділять за класами. 4-ий клас карти можуть сильно підгальмовувати роботу. Тому варто обирати карту пам’яті 10-го класу. З нею телефон почне працювати набагато швидше.
4. Скинути налаштування смартфону до заводських
Якщо вищеперераховані поради ніяк не допомагають, то перед купівлею нового ґаджету спробуйте ще радикальний варіант – скинути налаштування до заводських.
Насправді це найпростіший спосіб прискорити смартфон, однак варто це робити обережно, бо зітруться усі дані і налаштування.
«Обнуливши» смартфон, ви отримаєте фактично оту куплену його версію без усіх особистих налаштувань і програм. Тому перед цим кроком варто зробити резервну копію вашого смартфона.
До вихідного стану смартфон можна повернути, зайшовши у «Налаштування» – «Резервна копія та скидання» – «Скидання налаштувань». Тут можна уточнити, чи очищати при скиданні карту пам’яті смартфона.
Тому перед процедурою варто зберегти на окремому пристрої усі важливі дані зі смартфону.