Як визначити свій IP

ip-address

Дізнатися свій IP (від англ. Internet Protocol) можна різними способами – як із залученням сторонніх ресурсів, так і знайти у налаштуваннях комп’ютера. IP – це мережева адреса вузла в Інтернеті або так званий цифровий ідентифікатор у Всесвітній павутині вашого комп’ютера чи ґаджета. А потрібна IP для обміну інформацією та ідентифікації вашого пристрою.

Необхідність визначити таку мережеву адресу виникає, коли потрібно підключити принтер, віддалено керувати іншими підключеними пристроями чи комп’ютером.

IP адреса може бути статичною або динамічною. Статична – постійна адреса, яку надає провайдером, не змінюється ні при перезавантаженні, ні при повторному підключенні до мережі. Ця ж адреса дається всім пристроям, які виходять в Інтернет з однієї локальної точки.

Динамічна IP – змінюється при кожному підключенні до Інтернету. Завдяки цьому можна легко дізнатись який тип IP у вас, перезавантаживши роутер чи інший пристрій, через який здійснюється підключення до Інтернету.

Найпростіше для більшості користувачів буде визначати свій IP через онлайн-сервіси. Це можна як через конкретні сайти, так і просто запитавши у пошуковику «Як визначити свій IP».

Є чимало онлайн-сервісів, зайшовши на які можна одразу побачити свій IP. Ось, наприклад, такі сайти: 2ip.ua, ua.smart-ip.net, hidemy.name/ua/ip та ін.

На деяких з них можна побачити й інші параметри: місце розташування вашого пристрою, браузер, через який ви зайшли, ім’я провайдера і навіть роздільну здатність монітора.

В ОС Windows можна дізнатися IP зайшовши у меню Пуск – Панель управління – Центр управління мережами – Підключення по локальній мережі. У вікні з технічними даними потрібно натиснути клавішу «Відомості» чи «Докладніше», де відобразиться IP адреса навпроти пункту IPv4.

У «Центр управління мережами» можна також зайти з «Робочого столу», натиснувши на іконку підключення до комп’ютера в нижній панелі праворуч.

Також побачити свій IP можна і через командний рядок. Зайти сюди можна кількома способами: через меню «Пуск», набравши в пошуковому рядку «cmd»; затиснувши клавіші «Win+R»; набравши в пошуковому рядку «cmd»; через меню Пуск – Всі програми – Стандартні – командний рядок.

У чорному віконці, яке спливе, потрібно набрати «ipconfig» і відобразиться IPv4…

На пристроях з операційними системами Android та IOS побачити свій IP можна у такий спосіб: зайти у меню Налаштування – Про пристрій – Стан. IP вашого ґаджета з’являється на екрані разом з іншою інформацією, як стан акумулятора, IMEI, МАС-адреса та ін.

Також IP можна знайти у властивостях Wi-Fi мережі. Зайдіть у налаштування WLAN та клікніть значок властивостей чи інформацію по мережі.

Врахуйте, що у різних версіях ООС пункти меню можуть називатись по-різному.

Схожі записи